Jump to content
PARUSHEV

Jdm - черни фарове за 6-та ген японка фейслифт!

Recommended Posts

Здравейте колеги, дойде и моя ред да си правя фаровете черни! Видях темите на колегите и реших да пусна и аз една. Ще се постарая да бъде кратка, за да не се повтарям с колегите :)

Специални благодарности към Милен, който ми помогна много :)

Ще ви трябва - спрей черен мат( около 8лв.); препоръчитено е пистолет за горещ въздух за разлепване на силикона при отваряне на фаровете; обезмаслител( 100 грама ще стигнат - 1лв.), съответно и обезмаснителна кърпичка (0.60 лв.); спрей Plasto Fix (безцветен е, полепва по пластмасата и създава грапава повърхност за да може по-лесно да хване боята после, около 7-8 лв.); хартиено тиксо; силикон (залепващ, струва 3.50лв.); водна шкурка, 2-3 листа номер 800 и 2- 3 броя номер 1000 са достатъчни. ВАЖНО: Внимавайте с хартиеното тиксо при облепянето, защото, ако остане лепило по сребристия слой на рефлектора лошо :)

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение - тук, където е очертано с червено трябва задължително да се боядиса черно, защото има разстояние между пластмасите и се вижда между тях сивата пластмаса на фара.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора без работа :) :) Браво Деко.Яко е станало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпрос на време са джантите и окачването :)....а защо не и Swap :)

Редактирано от PARUSHEV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарностите са за w201

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Вече си във филма... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, много добре са станали, но нали се сещаш, че ако всеки който си направи фаровете черни си пуска самостоятелна тема по въпроса - форума ще се препълни само само с такива теми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Браво колега, много добре са станали, но нали се сещаш, че ако всеки който си направи фаровете черни си пуска самостоятелна тема по въпроса - форума ще се препълни само само с такива теми

Преди да пусна тази тема го бях мислил колега, но има малко разлики в продуктите, които ползвахме и за това реших така. :PНека модераторите преценят дали ще е полезна темата, ако "да", да остане :) Редактирано от PARUSHEV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да си я има и тази тема, защото всички останали са за фарове на модели преди фейслифта :) Много добре се е получило, поздравления!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Браво колега много добре се е получило..а да попитам тези фарове оригинални ли са.Понеже единия ми фар се запотява при дъжд и мисля да ги отварям и би било добре да ги барна тук там ,но като гледам моите нямат много общо с твоите..ето снимка:

Публикувано изображение

 

в интерес на истината на предните пише Honda Valeo а на задните Honda Stanley ,но незнам това ли са оригиналните.Някой правил ли е такова нещо на тези като моите или трябва да си намеря по читави като тези на колегата и другото което не е много приятно с времето самите им стъкла са станали едни леко жълтиникави което не е много готино..та има ли общо взето смисъл да се правят нещо тези и може ли най-вече или просто трябва да се намират други и да поработя над тях :) иначе може би за по разбиращите от вас питам в момента глупости ,но от съвсем скоро имам хонда и не съм много запознат с нещата около нея.

Редактирано от blembo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са станали фаровете браво аз като правех мойте не рискувах и си взеш шпрей термоустойчив за 30 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моите са кристални. Не са купувани така. За сега нямам ядове с фаровете, постарахме се да ги направим качествено, голямо старание и труд, но честно да си призная така с черни фарове изглежда по - добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата Blembo, мисля, че имаше подобна тема в която някой като твоите фарове беше си ги пастирал. Ако намеря темата ще ти я пратя колега :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че снимките, които бях качвал нещо не ги зарежда добре, така, че реших да добавя по-малки :zen:

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.usПубликувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат мн добре почнах да се замислям и аз. А има ли някаква разлика в сфетлината;) ;) :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат мн добре почнах да се замислям и аз. А има ли някаква разлика в сфетлината:);):P

Няма разлика. Фаровете си светеха и преди слабичко, Абсолютно не виждам разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли човек в Пловдив който прави такива фарове.Ако някой от вас колеги може или познава друг който може да ми ги направи нека ми пише на лични, благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да са постопли и както ми тече единия фар, веднага ще ги направя така,това е полезна теама, благодарности колега за подробното обяснение :) ! Ще си запазя темата някаде и като дойде време ще гледам по нея за стъпките.Моя седан е преди фейслифта те фаровете са същите ако неса лъжа ?

Редактирано от PazzO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 1 въпрос относно фаровете понеже спрейовете са на Ацетонова основа и като го праснеш с черно фара и като го лепиш със силикон спрея залепва за силикона и по принцип би трябвало да се напука там където е силикона (да се отдели от фара , но ще остане на силикона ) И въпроса ми е напукала ли се е боята някъде ако може да го погледнеш и 2-ро на снимките се вижда как като си го отлепвал стъклото са останали части от него по фара (защото то е лепено горещо и е нормално :D) но от вибрациите имаш ли проблеми примерно да се е пукнало някъде от пред фара ? Благодаря за отделеното време :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста сложно разбираем въпрос, поне за мен :D От това което разбрах ще отговоря следното :в черно се боядисва само показаната част пластмаса, не целия фар, само доло в острата част около рефлектора.Там където е силикона може изобщо да не го пръскаш черно, макар че аз боядисах и него. При разлепянето на фара не махнах оригиналния силикон, а след това напълних фугата с нов силикон и залепих фара. Накрая с останали силикон минах още веднъж по краищата и фаровете станаха по добре от преди :cool: Накрая една полираща паста, 2 часа, и са кристални :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте ги направих малко по-различно и станаха супер. Взех от въпросния "Терминатор" за премахване на боя и с един парцал малко търкане и си остава цвета на пластмасата. Минах без шкурене и боядисване. И сешоар не трябва стига да я оставите някъде да я напече хубаво. ;] - тунинг за 5лв. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз, +бонус оранжеви мигачи Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от cekocek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с мигачите е дошло малко в повечко за мен :)) ;д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оранжевите ембъри пък на мен ми харесват и аз се чудех на този вариант. Много приятно е станало.:thumbs1:Този сивик обаче не е фейслифтов ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с черни фарове,който си е преместил габарита в мигача моля да постне снимка :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре се е получило и доста добре замислено. Скоро и аз може да го пробвам ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер мн добре си ги барнал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес направих същата процедура.Играх си поне 2 часа само да отворя фаровете със сушоара на жена ми.Абе поне 8 часа съм се занимавал със всичко.

post-15672-0-95150400-1394361494_thumb.jpg

post-15672-0-64353500-1394361523_thumb.jpg

post-15672-0-30463000-1394361562_thumb.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой да знае в пловдив къде мога да си направя фаровете по този начин.благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...