Jump to content
Orlin

P1h Ecu D15 Mini Me?

Recommended Posts

Привет колеги, изпадна ми този компютър, а преди това ме е осенила идеята за VTEC глава на д15-ката и се чудя, дали ще стане. От информацията в нета прочетох, че е ОБД1 и че се слага на VTEC-ръчни скорости, а човека каза, че май е от d16y8, но не е сигурен. Някой да има повече информация по него? :dry:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16у8 - ECU Code : P2P Honda UK Civic 1.6 SR VTec 1995 D16Y2 P1H 3 пина Тип2 :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На доста от тея UK-ските ецу'та (мисля че тея преди фейслифт) ецутата са обд1 еквивалент на п28, отвори го и виж има ли място за външен ром вътре, но съм почти сигурен че има. Та може и да ти стане работата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д16у8 - ECU Code : P2P Honda UK Civic 1.6 SR VTec 1995 D16Y2 P1H 3 пина Тип2 :)

Honda UK Civic 1.6 SR VTec 1995 D16Y2 P1H 3 пина Тип2 Аз карам със същото с турбо конверсия и няма грижи.Ецуто е същото като Р28-цата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам снимка на карантията.... щото има едни много неприятни еку-та: гледаш го с обд1 куплунзи, отваряш и виждаш обд2 еку:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледаш го с обд1 куплунзи, отваряш и виждаш обд2 еку

Тия *неприятните* не бяха ли Obd2b? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви наснимам малко ЕКУ-та за сверка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай че и аз търся по-ефтинко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ляво на дясно

P5R , P0K , P1J , P5S , P1G

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първите 2 снимки:най-долу, най-ляво - това съм 99% сигурен че става за нещо,най-дясно - ужас... икономик гаден..другите не са ми познати но така от далеч ми приличат на фабрично чипнати....Драго някакъв шанс за хай резолюшън на просцесорната част?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Емо сори ,моргаджийския апарат това може :( Ще гледам да намеря по добра камера и пак да снимам

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, не сте ме разбрали правинло. Не е в мен ECU-то, човека ми праща снимки и се пазарим за цената :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

най-долу, най-ляво - това съм 99% сигурен че става за нещо,

Аре, аре, моля ти се ... аз пък съм 99% убеден, че ти си го чипвал тва животно. ;)P1J са от английските д14 и са със същия процесор като P28 и стават! Даже и за втек конверсия, P1G съм убеден че е от д15з3, щот терориста ми е пращал снимка на неговото англичанското ецу, и наистина е ужас с тия модели. :(P0K е със 66911 процесор, Емо ще каже дали може да го прелъже нещо, че аз съм повече хардуераджия. ;)За P5S не пише нищо, освен че го има на Акорд 2.2 литра, ама F22 или H22 един господ знае. P5R - същата работа, само че на Акорд 1.8 литра и 2 литра, отново никво друго инфо. (във една таблица са и двте ецу'та). Предполагам че тия двата модела P5x са със същото мцу като P0K. ;)За жалост баш за тфа ецу дето пита Орлин не мога да намеря някво инфо, но чета некфи писаници тука от рода на това, дето Емо го спомена по-горе, та май не е много сигурно дали ше стане. Щом не ти е "изпаднало" все още ецу'то, карай момчето да ти го снима от вътре, като се съсредоточи на дясната половина да се види има ли място за външен ром, и кой номер е процесора. ;) Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P5S е от Ф22 Sohc Vtec Accord 95-98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P0K е със 66911 процесор, Емо ще каже дали може да го прелъже нещо, че аз съм повече хардуераджия. :)

ми не, не че не е възможно, но готовите програми не стават за него, а аз не мога да оправдая труда по ровенето и лъженето, иначе на теория всичките 66 процесори стават за пипане, ама няма кой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...