Jump to content
sworn

чуйте я как мрънка

Recommended Posts

Здравейте,Записах звуците които се чуват под капака на "звяра" с телефона тази вечер, чува се постоянно шума от ремъците или ролките което смятам че е нормално, но във 2:09 от клипа се чува един по различен шум при точно определено леко подаване на газта.Интересува ме нещо нередно има ли , в купето не се чуват тези щумове , клапаните не са регулирани до сега,нужно ли е да го направя тоя шум от въртенето на алтернатора някъде се чува, но въобще не съм сигурен в това :lol: ?Ако клипчето е кофти мога да направя по качественно с камерата.Благодаря Ви!Тук

Редактирано от sworn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махаш ремъка на динамото и вождаш дали звука се променя. от нея страна може да се чуват звуци от много неща. а ролка, водна помпа сменял ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ролка и ремък съм сменял,но не знам тогава имало ли ги е тия звуци

Редактирано от sworn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля че се чува от пренатегнат ангренажен ремък... или виж и другите на динамото и хидравликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мисля, че е от пренатегнат ремък или износена ролка. Аз съм със същия двигател и имам същия звук (като от 2:09 нататък) и го имаше още като пробвах колата преди да я купя, остана същия и след смяната на ангренаж и ролка.Мисля, че може да е от алтернатор, хидравлика, климатик? Ако беше водната помпа досега да е думнала (вече ~20 хил. км + безброй часове в задръстванията).

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При хонда водната помпа не думва така лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което чувам е преобтегнат ремък.Сменял ли си водна помпа?Защото ако не си с това преобтягане на ремъка ще я смениш още по скоро :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2.09 аз чувам лек шум като от скорстна кутия/аксиален лагер.Пробвай някой да ти натиска съединителя докатоти си отпред при двигателя и слушай дали се променя шума.Има вероятност и след 2.09 да се чува стържене от аксиялния лагер.Пробвай със педала на съединителя дали влияе и пак пиши.МОже и да бъркам ,но за да изключиш вариянта пробвай начина който ти казах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При хонда водната помпа не думва така лесно.

...моята след като смених радиатора и налях концентрат преди това карах с вода и протече на същия ден след изминати 40км.Не се оказа много държелива :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е тук само ще мислим и предполагаме но това проблеми не решава ,така или иначе отиваш на майстор,обаче сам положително очарован преди много години имаше некав руснак правеше сеанси лекуваше по телевизията, аз много се радвам че форума варви в тази насока РЕМОНТ през VBOX7 i Youtobe .Аз го имах сащия проблем пластмасовия капак на агренажа ,явно нещо опираше в него ,когато си иска и когато му е кеф на него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водна помпа не съм сменял, ремъка наистина са ми казвали че е малко пренатегнат.Пробвах това със съединителя не се чува никакъв страничен шум.Ремъка ще видя кой ще ми го махне на антернатора.Ще пиша когато открия къде е проблема.Тоя шум към края на записа се чува така добре само когато е загряла колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еди, ако караш с вода, няма как да търсиш издръжливост. Ицо, руснака е Кашпировски. ;) sworn, това че капака може да опира е вярно, проверете и това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...