Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, вече три месеца се опитвам да открия защо колата ми (accord F20B6) харчи по 15-17 в града. Засичана е многократно с пълнене на резервоара и идентично каране. Сменени са всички консумативи. Термостата и първата ламбда сонда не работеха - смених ги и тях (сондата е чисто нова по каталог). Последно засякох 12-13 в града без лабда сонда, а с новата ми даде 15-16. Омбре ме посъветва да я покарам малко повече с новата сонда, защото компютъра си правел некви таблици и да я засека пак.. Според вас какво друго да проверя??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Омбре, няма кво друго да проверяваш! :) Къде я караш колата и стоиш ли в задръствания?Аз съм 15/100км за 5км в София с Б16А2 и средна скорост около 6км/ч! :) Така че за градско няма лимит, може и 20л/100 да отидеш, ако висиш по светофарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това си е нормален разход моята не е падала под 15-16л един път падна на 13 но товаа беше само тест карах я така все едно някой ме бута( това означава 40-50). :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разходът ти е перфектен.....приеми го и ще ти олекне...аз съм на 18-22 литра газ градско и то на 1.8...карай!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17-18 газ задръстено софийско, 9-11 извънградско - Прелюд 2,0, автомат... и на мен ми се вижда доста сравнено с екс-икономичния ми Сивик, ама и не ми се слиза от колата вечер, като паркирам... :weights:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е какво му е нормалното на тоя разход :weights:, за вас криза няма ли??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен,засечи си колата извън градско и виж кво е положението.абсолютно безмислено е да се опитва някой да засича кола в града.ден с ден не си приличат в града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

при средна скорост 5-6 км/ч по задръстванията , такъв разход е нормален....

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен също е нормален, при положение, че градското се мери май вече в минути и часове, а не в изминати километри, моята примерно, тази година, да не и е уроки, в големия студ и сняг, със загряване 5-10 минути, да изчистя стъклата, преходи по 3 километра до работа и обратно удари 17-18 л/100 :plane::weights::(:D:) Говоря за прелюд F20A4 типтроник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, защо без сонда дава по-малък разход?? И защо тогава я има изобщо тая сонда? Чудя се дали да не отида на диагностика, да се види какво излиза отзад. И къде да я направя? Бултрако??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, разхода ти е нормален и ако дадеш още някой лев да търсиш проблема за разхода вече ще ти "излезне" наистина доста висок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, разхода ти е нормален и ако дадеш още някой лев да търсиш проблема за разхода вече ще ти "излезне" наистина доста висок.

:dry: то е ясно, ще я оправя и ще искам нова... да има с какво да се занимавам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: то е ясно, ще я оправя и ще искам нова... да има с какво да се занимавам...

Бива ли така колега, давай сериозните занимавки:Спрортни филтри, генерация, може и турбо и т.н. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:offtopic::) нещо от тез неща сваля ли разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те, обичаш да сваляш разхода на автомобилите.Направиш ли го докрай, взимаш друг :offtopic::):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не може хем така хем така...разбирам, че 15 литра не ти се струва малко, но като се има предвид че зимата разхода по принцип си се качва е нормално. Все пак Акорд не е малка икономична кола, а голяма кола, залагаща на комфорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15-17 ама от светофар до светофар си пръв разхода си заслужава.А и за софия не е толкова фрапиращ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега разхода ти е нормален аз сутрин подгрявам 10-мин. в студа изчиствам колата и тръгвам за работа .Карам колата не повече от 5 км. и спирам пред работата на този къс участък разхода ми скача над 15л.определено така че не се притеснявай . Аз също правих замервания на разхода и установих че в зимни условия ако запаля и врътна 100км. разхода е по нисък от колкото ако се завъртят 100км но на няколко паления .И както каза един колега по горе Акорта е голяма и кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва за градско кормуване нормален разхода! Между 12-13 и 15-16 няма особена разлика за градско, защото условията са различни винаги. И колкото по-малко километри на ден минаваш, толкова по-голям ти е разхода. Т.е разхода трябва да ти се изчислява на час.И друго се чудя?! Защо си купувате такива параходи за градско кормуване? На Акорда силата му е извън града. И разхода не е по-различен, особено ако не се съобразяваш с пътните ограничения. Преди три седмици бях в София. Направи ми впечатление, че трафика не е по-различен от този в Варна. А за вашите дупките по улиците мога само да мечтая. Няма дори да ги заобикалям ако бе така и в Варна.И да се върнем на темата - София-Варна 439 км - 4 часа и 5 минути, средна скорост 105 км/ч по траковете на навигацията и разход 10.5. Никой не ме мина! Не бързах! Всички градски, селски и други ограничения спазвах. Други не!Акорда е за извънградско забавление според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...еееее щом всички казват, че това е нормален разход, не ми остава нищо друго освен да се кротна... :P, колата си е супер, целия зор е щото беше компромисен вариант и се чудя дали да я задържа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм аз си мисля,че този разход не е съвсем нормален.Преди време пуснах същата тема заради моята Хонда "Инспайър".И доскоро проблема не бе решен,докато не се сетих да проверя какво е състоянието на IDLE CONTROL VALVE и на FAST IDLE THERMO VALVE. Първо обаче смених въздушния филтър ,свещите,почистих инжекторите,но разхода не падна под 12,5-14 литра градско.После когато проверих посочените по-горе клапани се оказа ,че първият имаше много черен нагар и беше задръстен.Колкото до втория нещата бяха още по-зле.Охлаждащата течност въобще не преминаваше през него заради многото бигор.И за да стане по-зле се пречупиха и входна и изходната тръбички за антифриза на Fast Idle thermo valve.Намерих втора уптреба, но искаха да ми го продадат за 100 евро. Добре че имам познат кипърец с работилница пълна с всякакви машини.Той ми помогна. Когато оправих всичко сега с 52 литра гориво минавам 440- 480 км градско през ужасните задръствания тук в Никозия,Кипър.А преди минавах само 340-360 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) еееее най-после някой дето мисли като мен. Колега само дето сега кой да намеря да ги проверява тези клапи и инжектори дали са чисти... Неудобно ми е вече да занимавам Омбре, той винаги казва, че ако има нещо ще ми светне чека...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега аз на скоро имах такъв проблем . колата ми даваше голям разход и се оказа че е от свещите и кабелите и сега след като ги смених при мен нещата се върнаха по старому :rolleyes:

Редактирано от X A X O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е хората на Омбре още в началото ги гледаха и казаха, че са чисто нови...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...