Jump to content
manch

Покупка на Сивик

Recommended Posts

Здравейте колеги. Става въпрос за ето този Сивик. Интересува ме някои ходил ли е да го гледа да сподели какво мисли. Колата е за приятел също фен на Хонда преди малко ходихме да я видим но нито аз нито той сме майстори и не можем да дадем оценка. На пръв поглед е запазена интериора е непокътнат притеснява ни боята има нещо като перли в нея и според мен е боядисвана цялата. След няколко минутно разпитване "съгласих" единия продавач да каже, че е боядисвана само предната броня :) И второто питане евентуално на кой да я закараме да я погледне в София, Омбре занимава ли се с такава дейност? Благодаря предварително на отзовалите се. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като гледах снимките-колата работи а чека свети.Следоватено има някаква грешка на ецу-то.Закарай я някаде да я погледнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази кола стои в автокъщата от октомври месец там.Аз я гледах точно когато я докараха и колата имаше проблем с документите защото бях готов да я взема тогава, но до почти края на декември нямаше и 1 документ.Сега не знам как стоят нещата по този въпрос.Иначе работише добре (много тихичка).Чекът тогава не светеше.Интериора беше добре.Отвън колата си имаше забележки.Отпред е удряна.М/у капала бронята и калниците имаше фуги по 1 пръст.Колата си имаше нужда от напасване.Иначе на живо си личи кое е боядисвано и кое не.Возия и ходова част не знам как е, защото човека не даде да я пробваме.Беше с 4 диска, но няма АБС.Няма климатик и според него това е така защото била спортната версия на сивик и на тия не им слагали климатици :) (каза че ако му намеря 125 с клима ще ми смъкне 1000 лв :) ) Иначе тогава ми обяви цена 2800лв без пазарлъци и без еко такса.Ами дано да съм бил полезен.Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега това което свети не мисля че е чека а лампата на бензина :)Иначе на снимка поне колата изглежда супер :)Поздрави

Редактирано от dickies

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е това е лампата на бензина. По въпроса благодаря на колегата KozZaMoStRa за информацията. Явно покупката ще отпадне. Ако някои има да добави още нещо да заповяда. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(каза че ако му намеря 125 с клима ще ми смъкне 1000 лв :) ) Иначе тогава ми обяви цена 2800лв без пазарлъци и без еко такса.Ами дано да съм бил полезен.Поздрави :)

Хаха мойта е 125 с климатик, отивай колега смъквай му 1000лв. и я взимай. :)По темата колата си засклужава само, че задължително да я погледнат в сервиз, а ако се дърпа и не дава му пожелай всичко добро и търси друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди около месец и половина я гледахме тази кола на Горубляне. С две думи - калпава работа. Според търговеца само предната и задната броня били пребоядисвани, освен това ме увери, че не била удряна... интересно твърдение, защото ръката ми влизаше до китката между предния капак и предната броня. Двигателят работи тихичко, салонът е запазен, но със сигурност е била удряна. Предните два калника са със скорошна заварка, боядисван е и предният капак.Добре се посмях на изказването, че това е "спортна версия", което колегата сподели :thumbs1: Вероятно е имала климатик, който е заминал след удара!П.П. Сега се сетих, че на задния капак пише LSi, което означава, че двигателят трябва да е D15B2, но всъщност е с D16Z6, който се монтира на версия ESi :huh:

Редактирано от TheDevilTwin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тая кола си заврях ръката почти до китката между капака и предната броня и оня капитан ми вика "тя не е удряна бе не е...бронята не е напасната" :huh: викам "как ще я напаснеш като маската е крива? не обяснявай глупости имал съм такава кола 3 години и знам всеки милиметър от нея как трябва да изглежда и кое как се сгъва при удар" и тоя се чуди кво да отговори :huh::thumbs1::lol::lol: ако е съгласен да ти я даде за 1800лв може да се замислиш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е Lsi, а е с 1.6 двигател.. много лесно можеш да докажеш, че е сменян, като провериш вина в интернет, или само като погледнеш инициалите в него - EG5 ли са или EG4 ( eg5 e d16z6, a eg4 e d15b2 ). Също така виж спирачките на задните колела, дали са дискове или барабани, надали някой ще се хване да сменя задните спирачки, при смяна на двигател от 90 към 125 коня. Но все пак е възможно, например задната врата да е сменяна заради удар, и да е сложена такава от 1.5 и да си стои лепенката..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сменян двигателя и преди това е бил Д15Б2, тая кола няма да можеш да я регистрираш... !!! Трябва да минаваш технотест... който не можеш да минеш защото ти искат задни дискови спирачки. Дори и да има задни дискови спирачки, искат те да са монтирани от оторизиран сервиз на Хонда..... а те не се съгласяват на подобен монтаж. :beer: Това е информацията която имам аз..... но пък всички знаем, че с достатъчно познати на правилните места всичко е възможно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай тази кола с толкова неясноти.За тея пари може и читава 6-та ген. да намериш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, че се отзовахте. Радвам се, че има място ня което можеш да получиш помощ, когато става въпрос за нещо любимо. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е Lsi, а е с 1.6 двигател.. много лесно можеш да докажеш, че е сменян, като провериш вина в интернет, или само като погледнеш инициалите в него - EG5 ли са или EG4 ( eg5 e d16z6, a eg4 e d15b2 ). Също така виж спирачките на задните колела, дали са дискове или барабани, надали някой ще се хване да сменя задните спирачки, при смяна на двигател от 90 към 125 коня. Но все пак е възможно, например задната врата да е сменяна заради удар, и да е сложена такава от 1.5 и да си стои лепенката..

Колега само едно доуточнение

d15b2 e EG2

a d16z6 e EG5 ;):P

 

Относно темата, идва ми доста съмнителен сивика, ако го провериш обстойно и няма проблеми с документацията и малко да смъкнеш си струва, иначе - НЕ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш се колега купето с д15б2 си е точно EG4, а това EG2 което си написал е купе на дел сол с големия втек ако не се лъжа. Д16з6 си е EG5. п.п. извинявам се за :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво стана, беше ли да "разконспирираш положението" :dry: ? интересно ми е да разбера, каква точно се оказа колата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не колега, не си направих и труда даже да ходя пак. Продължаваме да търсим :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...