Jump to content
rEsPeCtiVe

Интересни ДОКУМЕНТИ!

Recommended Posts

Колеги след раздялата ми с д16ката ми,ми попадна друг седан с двигател д15б2 мисля..1.5 90к.с . Когато отидох да купя колата и веднага забелязах информацията на голямия талон,а тя е следната:На обема на автомобила (точка П.1) пише 1600 см3 :afro: , във точка П.2 пише 66 киловата - а точка П.5 (номер на двигателя) пише д16з6 :) Какво точно е объркано!? и каде мога да видя номера на сегашния двигател? Възможно ли е тои да е с Витекова глава?Забравих да добавя по Вин номера излиза 1.6 125к.с

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека нещо друго е сменял не двигателя,туко що бях долу при колата и видях благодарение на снимката на колегата себулба номера на главата на двигателя е д16з6 :afro: но защо го няма инжекциона (сега е моно) и капака на главата е от д15б2 ?? Колата в момента е на газ! Евентуално ако сменя капака и сложа пълната инжекция ще стане ли 125 к.с?

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи една снимка на мотора !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще направя,евентуално утре ще я кача тук! А също да попитам ако се сложи инжекцията ще трябва да се махне газовата нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Не.Но ако е обикновенна може да забие грешка :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре я разкарай тва е вариант едно ... или пък си сложи ГО :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги даите идеи че аз нещо не се сещам тука кво става д16з6 моно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една снимка на двигателят ще е най добре :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока е от D16Z6 ,главата D15B2 (D15B7) :ph34r: най вероятно има промени и в инсталацията към ECU-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно д16з61 !:ph34r:)))) пък на вид е като д15 д16 с глава на д15 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си върна заводския двигател какво ще ми трябва,освен пълната инжекция ! в момента колата е на газ (обикновенна газова) и си мисля че тази цялата операция е направена за да се сложи газовата.

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока е от D16Z6 ,главата D15B2 (D15B7) :D най вероятно има промени и в инсталацията към ECU-то.

:ph34r: Ще ти трябва главата от D16Z6 с всичко на нея.П.П. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=2505

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Евентуално като се сложи глава от д16з6 и пълна инжекция колата би трябвало да стане 125к.с или бъркам :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+делко и ECUП.П:Под жабката в дясно, махаш мокета и гледаш.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=7245

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а компътъра ако е друг,как да проверя заводския ли е и къде се намира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а компътъра ако е друг,как да проверя заводския ли е и къде се намира?

Еми като го свалиш на него ще има код П28, ПМ6 и тн. Като чета какво от коя кола е, ми се струва че колата е била малък Втек, някой е махнал ВТек суап-а (разбирай глава и всичката карантия нужна за да се направи интервенцията) и го е заменил с неща от Д15ка. Сега трябва да се върнеш по обратния път...делко, глава, инжекцион тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инжекция намерих и тя е от d15z6,ще съвпадне ли на глава д16з6?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да , ама зависи какво разбираш под "инжекция " Това направо ме застреля :D:huh: Д16з6 с глава от Б2 :huh: Колега знам че надали ти е до това ама ако можеш направи едно клипче как върви ... , защото надали ще видим отново такова нящо.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , ама зависи какво разбираш под "инжекция " Това направо ме застреля :huh: :huh: Д16з6 с глава от Б2 :D Колега знам че надали ти е до това ама ако можеш направи едно клипче как върви ... , защото надали ще видим отново такова нящо.

хаха,моита е УНИКАТ! :P Ще направя едно ;) ма то ся пак немога да разбера кое е от д16 и кое от д15 :P Маи блока е от д16.. тои с варвенето кво общо има ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен само блока с вала и буталата е сменен.(евтин вариант за отстраняване на какъвто и да било проблем с коляно мотовилковия механизъм или разхода на масло заради сегменти или бутала).Всеки друг вариант за преработка би бил по-скъп ,да не кажа безумен.Лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Просто Чукачка.И ПО ДОБРЕ СИ ТРАЙ,ДА НЕ СИ Я ПОЗНАЕ НЯКОЙ

Редактирано от chikiriki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто Чукачка.И ПО ДОБРЕ СИ ТРАЙ,ДА НЕ СИ Я ПОЗНАЕ НЯКОЙ

;) ;) :lol: Няма проблем колега,някои ако си я познае веднага му я връщам,даже ща го черпа едни свински крачета с лакирани нокти!! Моля коментираи по темата! Ти твоита "чукачка" сигурен ли си че е твоя,да не си я познае някои..? :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ли ми се струва, че този номер е пренабиван, оригиналните доста по-изчистени изглеждат, серията на мотора е с доста по-големи букви и цифри ...., като само баш модела на мотора е на първия ред, а останалите цифри, които са партиди и сериини, са с по-малък шрифт - осезаемо - на втория ред.

 

За какво говоря:

 

Въпросният:

Публикувано изображение

 

Оригинални (за съжаление само на Б16А попаднах, но и на другите са си така):

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май това искаше да му каже и chikiriki, ама той се засегна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми изглежда като пренабит :) Виждал съм кола с пренабит номер на рама и буквите излгеждат неравномерни като на този двигател. Освен това ми се струва, че плочката, на която е набит номера е шлайфана, за да се премахне стария, но може и да греша. Оригиналната повърхност е леко грапава (като на снимките по-долу), а тази не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ това цифрите на оригиналния номер седят някак на точки..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора що говорите глупости,искате да снимам и друг за да ви покажа,и няма от кво да се засягам,както каза колегата Александро! Ясни са ми тия работи с пренабитите мотори! Нещо вие сте във грешка,за да ви покажа утре ще пусна снимка на друг Хондов мотор! При мен "проблема" е че колата е била с витековия мотор (125 к.с) По Вин си излиза оригиналния номер на мотора които е вписан в голямия талон! (същия от снимката) Единственото нередно нещо е това че е сменена главата и е махната пълната инжекция!(нз поради каква причина) :) и така стига с глупостите..! Коментираите по темата! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав БИЛА Е с малкия втек но някой го е извадил, продал го е, сложил е вътре д15б2, изтрил му е номера и е набил този на втек-а. При това го е направил толкова некадърно че и на пръв поглед си личи. Само ми е интересно с какво ЕКУ върви това и дали си е поиграл да смени инсталацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора що говорите глупости,искате да снимам и друг за да ви покажа,и няма от кво да се засягам,както каза колегата Александро! Ясни са ми тия работи с пренабитите мотори! Нещо вие сте във грешка,за да ви покажа утре ще пусна снимка на друг Хондов мотор! При мен "проблема" е че колата е била с витековия мотор (125 к.с) По Вин си излиза оригиналния номер на мотора които е вписан в голямия талон! (същия от снимката) Единственото нередно нещо е това че е сменена главата и е махната пълната инжекция!(нз поради каква причина) :) и така стига с глупостите..! Коментираите по темата! :P

Човек, не се сърди. Хората тук се опитват за твое добро да разгадаят случая. Има две версии - или е сменена главата или е пренабит номера. Честно казано не бих се наел да кажа коя е по-вярната. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав БИЛА Е с малкия втек но някой го е извадил, продал го е, сложил е вътре д15б2, изтрил му е номера и е набил този на втек-а. При това го е направил толкова некадърно че и на пръв поглед си личи. Само ми е интересно с какво ЕКУ върви това и дали си е поиграл да смени инсталацията.

Защо мислиш че някои ще сложи друг мотор и на него ще пренабие номерата на стария!Просто и аз се питам какъв е смисъла?А пък и тея в КАТ ако има нещо нередно мислиш че няма да се разбере ли? Според мен - цялата тая работа е направена единствено заради сериозна повреда в стария мотор!Надявам се в наи скоро време да си я приведа така както е излязла от завода :vtec: ,после ще проверя ЕЦУ-то с какъв номер е и ще драсна един ред утре,някои да каже какво да правя и ще ми трябва ли ново ЕЦУ :P Това е засега. Поздрави... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А купето какво е?EG колко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

EH9 колега не ЕG...

EH9 e D16Z6!EG8- D15B2! Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EH9 колега не ЕG...

EH9 e D16Z6!EG8- D15B2!
Ами да самоче д16з6 с моно инжекция и глава от д15б2 виждал ли си някаде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да самоче д16з6 с моно инжекция и глава от д15б2 виждал ли си някаде :)

Май е сменяна главата или цялото ДВГ и му е пренабит номера!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да самоче д16з6 с моно инжекция и глава от д15б2 виждал ли си някаде :)

Май е сменяна главата или цялото ДВГ и му е пренабит номера!
Добре според теб за кво ще пренабива номера на двигател-а след смяната,след като в документите се води 66 киловата! За кво трябва да ги пренабива..няма смисъл от това? Освен да го е направил така да се фука че кара витек :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...