Jump to content
tass

Мнение за джанти.

Recommended Posts

Здравейте колеги, Моля тези от вас, които имат лични впечатления от джантите с марки ММS, DEZENT и DOTZ да пишат. Триумя се между тези марки джанти (нямам възможност да си поръчам от чужбина). Ценово MMS и DEZENT са по добре. Като размер ми трябват 15 на 6,5 или 7 инча (макар 7 инча може би да е шшироко за гума 195/55). Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам едни джанти неса от тази марка несъм сигорен но са 15-ки и са 7инча аз ги карах с 195-50-15 гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам едни джанти неса от тази марка несъм сигорен но са 15-ки и са 7инча аз ги карах с 195-50-15 гуми

Благодаря колега за отговора. Колата ти стабилна ли е с тази широчина на джантата, не изглеждат ли малко тясни 195 гуми ? Оригиналните ми алуминиеви джанти са 5,5 инча и гума 195 прави "балон" и има вид все едно е мека а всъщност е на 2,1 атмосфери.А също колата е и нестабилна (така ми се струва).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те съветвал да потърсиш втора употреба но по-качествени джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те съветвал да потърсиш втора употреба но по-качествени джанти.

Имам желание да взема хубави джанти но за съжаление нямам толко пари, а за втора ръка джанти честно казано не ми се рискува. Не знам на какво ще попадна. Джантите които се предлагат във форума вероятно не са лоши като качество, но все пак новото си е друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те съветвал да потърсиш втора употреба но по-качествени джанти.

Имам желание да взема хубави джанти но за съжаление нямам толко пари, а за втора ръка джанти честно казано не ми се рискува. Не знам на какво ще попадна. Джантите които се предлагат във форума вероятно не са лоши като качество, но все пак новото си е друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други марки джанти, като Advanti, BSA, Darwin Racing които също са добри и са на приемливи цени. Ето това е реплика на японските джанти енкей - Публикувано изображение на BSA. Аз лично карам с Advanti. За здравина са добре, а и по нашите пътища файда от скъпи джанти няма. Предимството на тези новите е, че се продават и на единични бройки - даже и да пръснеш една в огромна дупка, на другия ден си с нова :D 195/50 е стандартната комбинация, и бих ти я препоръчал, поради 2 причини: 1во - Заради това, че е по-масов размер можеш да намериш повече разновидности на гуми, и цената йм е по-ниска. 2ро - Изглеждат добре, нито много плитки гуми, че лесно да ги скапваш по нашите пътища, нито прекалено дълбоки, за да изглеждат грозно. Стабилността при мен чувствително се подобри :)

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други марки джанти, като Advanti, BSA, Darwin Racing които също са добри и са на приемливи цени. Ето това е реплика на японските джанти енкей - Публикувано изображение на BSA. Аз лично карам с Advanti. За здравина са добре, а и по нашите пътища файда от скъпи джанти няма. Предимството на тези новите е, че се продават и на единични бройки - даже и да пръснеш една в огромна дупка, на другия ден си с нова :D 195/50 е стандартната комбинация, и бих ти я препоръчал, поради 2 причини: 1во - Заради това, че е по-масов размер можеш да намериш повече разновидности на гуми, и цената йм е по-ниска. 2ро - Изглеждат добре, нито много плитки гуми, че лесно да ги скапваш по нашите пътища, нито прекалено дълбоки, за да изглеждат грозно. Стабилността при мен чувствително се подобри :)

Успех!

Благодаря колега за съветите. Определено мисля да купя нови джанти, най-малко за да си направя два комплекта (зимен и летен). За капак на всичко ми се ще и джантите да са черни или поне матиран цвят понеже колата ми е тъмно сива по документи а според мен си е черна. Ако взема сиви или бяли джанти ще трябва да ги боядисвам, което ще оскъпи инвестицията.

Абе въобще няма угодия, хем сърби хем боли !!!!!! Немотията е страшно нещо !!!

 

Като взема джантите ще се похваля, надявам се да е скоро.

 

Със здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година взех MMS за Civic-а, модела е ето този: цък

Взех ги за летните гуми, въпреки че беше още зима, но тогава бяха в промоция, по 100 лв бройката (сега май са по-евтини, но... какво да се прави). Все още не бях взел летни гуми и съответно нямаше как направо да ми ги монтират затова си ги прибрах. Уж, казват че били добри, испански били, но... след като взех гуми обаче, ходих да ми ги слагат на друго място, не там откъдето купих джантите и ме попитаха дали съм ги пробвал и дали съм сигурен че стават за тази кола. Казах им че по каталог са гледани за модела, но... ми отвърнаха "Абее... те MMS имат едни каталози, дето няма много много съответсвие с реалните размери на колите. Я да пробваме първо дали пасват, та да видим дали има смисъл да монтираме гумите.." Това малко ме стресна, но за щастие се оказа че всичко е ОК и станаха без проблем, от тогава си ги карам без да са създавали какъвто и да е проблем.

 

След това за Accord-a обаче избрах друга схема: намерих си оригинални лети джанти на HONDA, 2-ра ръка (колата ми си беше с оригинални такива, но не ми харесваха много и реших да ги ползвам за зимните гуми). Харесаха ми като модел, не бяха удряни, криви или заварявани. Бяха доста надраскани но... така или иначе бях решил че ще ги боядисвам (понеже съм намерил едно място, където минават джантите на песъкоструйка и след това ги боядисват прахово и.... стават като нови) та ги взех и цялата процедура: джантите (250 лв) + боядисването (100 лв) ми легна 350 лв, за 15ски. А джантите след боядисването са уникални просто, избрах за цвят "сива перла" и да ти кажа май много по-добре стана че направих така, отколко да купя нови джанти. Хем по-евтино ми излезна, хем джантите са оригинални хондови (т.е. предполага се че са доста по-здрави), хем сам си избрах цвета в който да ги боядисвам, а сега честно да ти кажа, ако ги покажа на някой едва ли ще познае, че тези джанти са 2ра ръка. Помисли ако искаш и ти за този вариянт (бих те свързал с момчетата за боядисване).

Успех :)

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТУК примерно можеш да видиш как ще изглеждат, при различнаи размери и цвят на гумата, височина на окачване, инфо за джантите и още глезотии :)

 

 

Ето ти пример

 

Публикувано изображение

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите и насоките колеги. Ще го помисля още малко и най-късно до края на Март ще пазарувам (тогава мисля да сменя зимните обувки с лятни) Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с DEZENT - 16". Взех ги чисто нови, мисля че са немски. Карам с тях вече почти две години- зиме и лете и засега нямам проблеми- не се е налагало изправяне или нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те съветвал да потърсиш втора употреба но по-качествени джанти.

Имам желание да взема хубави джанти но за съжаление нямам толко пари, а за втора ръка джанти честно казано не ми се рискува. Не знам на какво ще попадна. Джантите които се предлагат във форума вероятно не са лоши като качество, но все пак новото си е друго.
според мен риска е доста по-голям с нови джанти dezent,dotz,bsa и тн и тн отколкото с едни ползвани oz :) но ти ще купуваш джанти не аз. Просто качествената джанта дори и да е карана ще си я балансираш но знаеш че недайси боже ако минеш през някоя по-голяма дупка(което е често срещано напоследък) тя няма да стане на зарче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взех тракторчето, беше с DOTZ Imola, 15-ки. Не зная дали от джантите или от това, че бяха обути с със 195х50 Lassa, но момчето два пъти за една година ги е изправяло (взети нови), двете - заварявани, а при мен бяха вече кошмарни и доста криви.За разлика от тях, 14-ките (Fondmetal) обути в 185х60 Bridgestone, за 2 сезона в мен почти не са пипани и са конец. Изключение правят две изправяния, едното беше заради пропадане в счупен капак на шахта, второто - удар в зверска дупка (заради която хвърлих едната гума, джантата я сряза, а тази дупка е взела доста "жертви" във Варна).Направи ми впечатление, че като почнаха да изправят Fondmetal-а след дупката, джантата ставаше като яйце, мекичка беше, което според мен е добре.Та моят съвет е да потърсиш хубави джанти втора ръка, отколкото нови в ценовия клас на DOTZ, Dezent, MMS и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че в България цената и качеството вървят ръка за ръка, т.е. това че ще си вземеш нещо по-скъпо непременно ще е по-добро. Другото, което си мисля е, че и джанти от чист титан да си вземеш, ако не ги пазиш и не внимаваш пак ще им разкажеш играта :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега относно размера на гумите и това как ще стоят, много зависи какви джанти сложиш и най-вече дали лично на теб ще ти хареса. Мисля, че докато не ги видиш или не видиш подобна комбинация, не можеш да прецениш :) А относно джантите...аз съм с Darwin Racing и нямам грижи за сега, но като цяло (както и гореспоменатите марки от същия клас) са доста меки и много лесно се нараняват. Аз карам с 195/50/15 и до сега съм скачала в няколко сериозни трапа без поражения (е..освен един балон миналата зима :) ) Питай някой, който се занимава с продажба на въпросните марки, по отношение на качеството. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега моита е с 195 50 15 и като има неравности по пътя тегли на посоки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си вземеш от чужбина. Не се притеснявай от цените - проблемът е по-скоро с доставката, защото повечето английски или немски сайтове въобще не ти отговарят като видят, че си от България. Колкото до гумите - 195 / 50 / R15 е перфектният размер за Сивик. Ако решиш да слагаш 16-ки, мятай се на 245 / 45 / R16 :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си вземеш от чужбина. Не се притеснявай от цените - проблемът е по-скоро с доставката, защото повечето английски или немски сайтове въобще не ти отговарят като видят, че си от България. Колкото до гумите - 195 / 50 / R15 е перфектният размер за Сивик. Ако решиш да слагаш 16-ки, мятай се на 245 / 45 / R16 :P

Да не искаш да кажеш 205/45/16 ;)

 

Между другото сега само чакам да дойдат гумите - Федерал и ще видим как са и BSA на здравина със 195/50/15.

Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си вземеш от чужбина. Не се притеснявай от цените - проблемът е по-скоро с доставката, защото повечето английски или немски сайтове въобще не ти отговарят като видят, че си от България. Колкото до гумите - 195 / 50 / R15 е перфектният размер за Сивик. Ако решиш да слагаш 16-ки, мятай се на 245 / 45 / R16 :P

Да не искаш да кажеш 205/45/16 ;)

 

Така де, благодаря за поправката! Натиснал съм грешното копче ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, приятно съм изненадан от вашите препоръки и идеи които ми предлагате по-повод предстоящата ми покупка на джанти. Искам само да вметна, че автомобила ми е Civic Англичанка с 5 врати, т.е. не е някоя "бегачка" на която да сложа супер скъпарски джанти (не че не ми се иска) и да изглежда някак си нелепо.Ако някой от вас ще бъде на месечната в Неделя може да дойда и да се консултирам на място. Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, приятно съм изненадан от вашите препоръки и идеи които ми предлагате по-повод предстоящата ми покупка на джанти. Искам само да вметна, че автомобила ми е Civic Англичанка с 5 врати, т.е. не е някоя "бегачка" на която да сложа супер скъпарски джанти (не че не ми се иска) и да изглежда някак си нелепо.Ако някой от вас ще бъде на месечната в Неделя може да дойда и да се консултирам на място. Поздрави на всички.

Като гледам поне 4-5 от хората които са писали в темата ще са там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги едно допълнително въпросче към темата. Оригиналните ми (алуминиеви) джанти на колата са с ET 46 (според каталог), а тези които мисля да си купя са с ЕТ 38. Проблем ли ще е това и ако да в какво ще се изразява? По-издадени ли ще са джантите (извън калника) или напротив? Благодаря Ви предварително за вниманието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добри са DOTZ след тях DEZENT и най-скапани от трите са ''SMS''

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...