Jump to content
Alexandyr

Затъмнява не стъкла

Recommended Posts

Колеги, извинявам се ако темата не е за този раздел...Искам да попитам , кой и къде може да ми затъмни 2те странични задни стъкла и задния прозорец и на каква цена естествено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задния прозорец , може да береш ядове.....по-добре го забрави..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задния прозорец , може да береш ядове.....по-добре го забрави..

Защо да бера ядове? ...гледам всяка втора кола е и съм затъмнен заден прозорец ...нали е фолио за ув защита

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между ЗАДНИ...странични..и ЗАДЕН..прозорец...има малко разлика..., не ти се е случвало досега да попаднеш на ченгел - капут..., дето да те спре и да се чуди за кво да ти вземе кинти...и на теб всичко да ти е изрядно...ГО, Винетка.., преглед , аптечка ....., и накрая да ти вика , че трябва да свалиш оная тънка лента - сеник на предното стъкло..(майта е 8-9см широка и е ПРОЗРАЧНА...), щото в закона пишело ...че не епозволено да се слага...или да иска да ти махне рекламните лепенки от вратите...щото в талона не пише , че на колата е написано РЕМУС..примерно....тва е само съвет от горчив опит ..нищо повече..ти си решаваш.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без проблемно е затъмняването за задния прозорец, стига да имаш странични огледала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без проблемно е затъмняването за задния прозорец, стига да имаш странични огледала.

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на

автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на

прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките

автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на

огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

За задното е забранено!!!

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на

автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на

прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките

автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на

огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Хубаво е да си знаете правата, защото често се злоупотребява с тях. Аз лично съм имал случеи да помагам на познат да си сваля фолиото от задните врати заради куките. Явно не бяха в правото си ама за да искат пари за в състояние да те стряскат с неща, за който даже нямат право да ти пишат акт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре , за да си нямам главоболия задното отпада ...а за двете странични..трябва ми човек , който може да ми го направи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В всеки град си има места където ги слагат :) нека от софия хората да те опътят. За седан се слагат много лесно даже и не ти трябват специални хора, а само човек, който и друг път е слагал. Но за хеч аз лично фърлих 1 ролка фолио и още са ми прозрачни казаха ми че с сушоари се правело ама човека дето е правел още не мога да го уловя да ми ги направи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В всеки град си има места където ги слагат :) нека от софия хората да те опътят. За седан се слагат много лесно даже и не ти трябват специални хора, а само човек, който и друг път е слагал. Но за хеч аз лично фърлих 1 ролка фолио и още са ми прозрачни казаха ми че с сушоари се правело ама човека дето е правел още не мога да го уловя да ми ги направи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със всички стъкла след средната конзола назад затъмнени.Нямал съм ядове засега, а пък ако някой се заяде, съм си подготвил книжката със закона в жабката ако тарикатее.Имаш право да затъмниш задните странични и задния панорамен, ако имаш пълноразмерни странични огледала. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде точно в закона пише ,че може и ЗАДНИЯ?Или така си го тълкуваш .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде в закона пише че неможе задния? Темата е дискутирана мисля няколко пъти. Закона ограничава, а не разрешава. Т.е. ако нещо не е забранено, значи е разрешено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде в закона пише че неможе задния? Темата е дискутирана мисля няколко пъти. Закона ограничава, а не разрешава. Т.е. ако нещо не е забранено, значи е разрешено.

тук май си прав.. а и като гледам колко народ са със затъмнено задно...едва ли глобяват за него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм питал катаджий и казаха ,че е позволено да се затъмни дори и на 100% при наличието на 3 огледала за задно виждане.Затъмних го и карах така 3-4 месеца и нямах никакви ядове,но го махнах ,че паркирането вечер ставаше на пълна фантазия ! :D:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример ..от горчивия уличен опит..Спират ме на околовръстното с 120км/ч..при..90 дето трябва.., докато се разбираме относно тва точно колко е позволената скорост..,на спрялата преди мен..или беше Ситроен или некво Ренде..не помня точно..другия полицай му каза да отвори 5-тата врата ..и с нокат му пусна една лайсна на фолиото и му каза '' Тва да го разкара...''.., и момчето се зае...с работата.., та в това положение..аз дали трябваше да го светкам...че тва е НЕЗАКОННО и да го съди..и бля , бля...или се на правих на луд..и много оскърбен...щото тия...младите............., резултат: всички дружно установихме и заключихме , че съм карал с не-повече от 20лв/ч..!!! Второ..имах едно БМВ..с напълно сребрито задно стъкло..и 1 година никой , нищо , никви ядове... Личен извод: Ако някога , някой ме спре за нещо....то определено няма да е заради фолиото...(превишена скорост , неправилно изпреварване ,ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН завой на дясно на червен светофар..и др..запазени марки), обаче тва ще е още едно от нещата .заради което ще кимам умно.., ще викам ,че мноооого сажалявам и че аз такива неща по-принцип не правя..ма ся кво ми стана...?!Фолиото ще е само едно от нещата дето ако пиша некви опровержения до Г-н Началника на КАТ.., който моля да:............, ще засегна..ама стигне ли се дотам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закона за превишена скорост го знаем. Само този за затъмнено задно стъкло не съм го виждал още. А те ако решат ще се заядат и за това, че ти е мръсна колата и дали ще е по евтино на автомивка или да се направят, че такъв ти е цвета на колата...Когато съм в нарушение си мълча и си понасям последствията, само искам да знам за чии ще ми зачекне стъклото или е просто защото го дразни...

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде фен не е казано, че е забранено задното при наличието на странични огледала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро карах едно фордче(наследството :) ), на което бях затъмнил и 3те задни прозореца и понеже съседа ми е ченге, го питах дали за това могат да ми направят проблем колегите му, на което той отговори: Че е невъзможно ако(както казаха колегите по-горе) са ми изправни огледалата(и 2те) от лявата и дясната страна на колата!!И така си бръмчах доста време, докато един ден не ме спряха.. явно не се бяха наспали момчетата.. и понеже нямаше за какво друго да се закачат и може би ги беше яд на старата колица(незнам защо); познайте какво..: Сваляй ги тия фолиа младеж!!Та за това незнам на коя страна да застана, но знам че в близките дни, ако живот и здряве си купя кола ще си сложа фолио и на 3те ДЖАМА!!Поздрави на всички и се надявам да съм бил полезен :Р

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно защо тогава се регистрират повечето нови джипове,като заводски задната линия е затъмнена до 80%,както и по-високите класове автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си boby70 не се бях замислял....наистина интересно!!!!Ще чакаме отговор, надявам се с пример по член от закона :( !П.СГоляма част от българите не си знаят правата и са притискани, и изнудвани точно против законите!Аз лично спадам към тази категория и не ме е срам да си призная!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карайте си колите и си свиркайте.Пък ако ви се заядът да отворят закона и да кажат каде точно пише за задното стъкло, че е забранено.Колеги знайте си правата и не позволявайте да ви тъпчат.Поздрави :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без проблемно е затъмняването за задния прозорец, стига да имаш странични огледала.

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на

автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на

прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките

автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на

огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

За задното е забранено !!!

 

ако нямаш обаче странични огледала!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре , за да си нямам главоболия задното отпада ...а за двете странични..трябва ми човек , който може да ми го направи

направи си и задното после ще те е яд моите ги направи професионалист като изряза фолиото покрай реотаните и машинката за чистачките за трите дадох150лв. с американско фолио но това в бургас.може да свалиш и всичко и после с двойно залепващо!куките не са ми правили никога проблем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до са кола без затъмнен заден не съм имал. Заяждали са се ама им казах тва за огледалата, и той ми каза, че тва е задните странични. И аз викам аре хубаво пиши ми акт ама искам първо да ми прочетеш точния член от закона дето забранява затъмнение на задния прозорец. И полицая след 30 сек седене в патрулката излезна и ми каза аре бягай.Не знам дали щото не ми се занимаваше или щото на истина няма такъв член. Пък и нямам познат на който да са му писали акт за подобно нещо до сега.А ако е така кво правиме с ЩОРИТЕ ?И те ограничават видимостта, а многоооооо коли имат заводски :) Пич затъмнявай и да не ти пука ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да се вкюча и аз . :) На моята ходичка са и затумнени и двата задни и ЗАДНИЯ прозорец (фабрично) . На брат ми (който кара сивик 6-та) са затъмнени също (но не фабрично) . На никой от нас не са направили проблем за това . Що се отнася до паркирането -ако позволите едно стъкалце да ви свие мирогледа ....... практикувайте на полигон ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На улицата често се виждат разни коли дето абсолютно всички стъка са си направо черни. За тях каде е закона, или с пари всичко става !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Така....Може и задния при огледала.Това е ясно.Бусовете как са?Паркирането е малко по играчка,но се свиква.А това ченгела да ми пипне фолиото и с нокът да го надере-а ве пичове,това е частна собственост и без заповед за обиск не може и дъха да си вкара(или без разрешение).Пример:Миналото лято сме пред едно предприятие в 02 часа нощеска,петък вечер и идва един френд каде бачка там.Дойдоха куките и проведох с тях следния разговор:-К'во прайте тука ве?-Каквото си искам.Вие сте?-Полицай,не виждаш ли?-Не се представихте,господа.-Полицай бла бла и полицай бла бла..Да нема простотиийки(за дрога питаше капута)?-не,имаш ли? :D -А ве ти на к'в се прайш?К'в е тоя чипс?(наведе се и го доотвори и погледна)-Това е частна собственост:)Ще ви съдя:Dимената и чиновете:D-Не господине хиляди извинения,много наркомани има тука........лека вечер.Немогат без заповед да ви пипат колата!!!3пъти са ми ровили в мойта със заповед и знам закона:Dп.п.Затъмнявай и си свиркай :D:D:D

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

necentrovaniq това, че си си затъмнил стъклата по начин който закона не ти позволява, незначи че ти бъркат в колата, че да им трябва заповед. Затъмниш ли ги така, че да могат да ти кажат, че ти пречат на видимоста и си готов. На него не му трябва да ти ги пипа, а просто да ти състави акт за нарушение. Сенника на предното стъкло, също ограничава видимоста - така че ако някой иска да ти напише акт, може :) Разни топки, дискове, зарчета и т.н. висящи от огледалото за задно виждане също са незаконни, поради същия факт - пречат на видимостта.

 

Ако задното стъкло е затъмнено леко - немисля,че ще ти направи проблем някой...ако мислиш да оставиш 10% видимост обаче....бъди готов - ако не първия, някой от следващите проверяващи полицаи ще те глоби.

 

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На улицата често се виждат разни коли дето абсолютно всички стъка са си направо черни. За тях каде е закона, или с пари всичко става !

Има много такива коли, които от вънка всичко ти изглежда черно и непрозрачно - но е поръчково и като гледаш от вътре на вън е като ден. Качвал съм се в коли които от вън са с черни стъкла, а от вътре на вън гледката е все едно няма прозорци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На улицата често се виждат разни коли дето абсолютно всички стъка са си направо черни. За тях каде е закона, или с пари всичко става !

Тия коли или така си излизат от завода, или са затъмнени прозорците на специална вана и ти е издаден сертификат, че имаш еди си колко % пропускваемост от вътре на вън. Знам, че във Варна има такава фирма и струва по 80 лв на стандартен прозорец (на врата прозореца) и ти издават сертификат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че има и такива, но полицая не го интересува отвътре навън, а отвън навътре. Все пак не е много приятно да ти свалят предното стъкло и да те изгледа дулото на Макаров да речем..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде точно в закона пише ,че може и ЗАДНИЯ?Или така си го тълкуваш .

вече много коли излизат от завода със затъмнени ЗАДНИ стъкла няма закон който да забранява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееее скъсахте се да ме цитирате ама един не извади закона и да ми покаже каде пише .Щом не е забренено може, може ама са зели та са написали и единствено само за страничните ,че е разрешено .В закона пише че щом излиза от завода с фабрично затъмнени джамци може ! А стига ме цитирайте а се обосновете и се съгласявам веднага!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Щом искаш ето ти обосновка-бусовете и камионите как са?да не да имат заден джам? :drunk: п.п.Бира треа да се лее,не закони да се четат :D:D:fun::fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.Бира треа да се лее,не закони да се четат :fun:;):drunk::fun:

Утре си зимам един зил 131 :D:D

 

 

лекотоварен ,товарен, тежкотоварен нали за лека кола иде реч или за джугана от казармата :D

 

/////necentrovaniq Времето се пооправи требва да пиеме по бира някой ден/// - това да несе чете :D

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

лекотоварен ,товарен тежкотоварен нали за лека кола иде реч или за джугана от казармата :fun: Няма значение за кое е-задния джам не фигурира никаде,следователно не е важен :drunk: обаче паркирането с тъмни джамове е а..но парвите няколко пъти.а зил и аз искам да си права с него картинг на пътя :fun::D:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами някои служебни леки автомобили като страничните и задното стъкло са направо ламаринени. Аз на моята сам ги зтъмнил вклячително и задния(много зор на тия купета ей :drunk: ) и до сега не са ми правили проблем ама имам приятели където са им правили. Ама най вече зависи на колко сърдит полицаи(кука) ще попаднеш че да се чуди за кво да ти измъкне някои лев.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегите казват всеки тълкува закона както му кефне :tease:Не само българите ми всеки шофьор на таз земя :) Ирландски закон УЖ :Нямаш право да се движиш с сини светлини по колата било то габаритни или допълнително слагани ........ всеки луд слага сини светлини в купето под купето на номера габаритните светлини също :huh: никой не им прави проблем само предупреждават :lol:дори и аз съм с сини светлини :lol: та зависи на какъв полицай попаднеш и дали е в м#нзис пича/полицая,куката/.... Но то много е ш*бано да паркираш нощем с тези тъмни стъкла.Поне аз виждах зор :lol: хем с най светлото тъмно фолио :)А при един дъжд и паркиране назад в тъмна уличка ти иде да си изместиш фаровете отзад :hondarulez: Ако не ти хареса като на мен се запознай как да си го махнеш за всеки случай :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без проблемно е затъмняването за задния прозорец, стига да имаш странични огледала.

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се

ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на

автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на

прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките

автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на

огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

За задното е забранено:)

 

Мисля че не видях къде точно пише за задното да е забранено.Пише че ако имаш странични може.Пък и по пътя на логиката микробусите като нямат видимост към задницата,как имат само 2 странични и така.Няма проблем по принцип само да си знайш правата пред шибаните ченгели,че иначе наистина могат крив да те напраят.Аз лично имам мн провинения повечето ,от които признавам съм бил виновен,но има и 1-2 случая в които ако бях знаел какво да говоря нищо нямаше да стане а отнесъх тлъсти актове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...