Jump to content
Sergio

1.7 Cdti Civic 7 генерация мнения?

Recommended Posts

Колеги търсих по форума за Сивик 1.7 ЦДТИ 7 генерация 2003, 2004 но не намерих особено нищоНякой има ли наблюдения върху този двигател, какъв е Комън рейл ли е , надежден ли е ....? И по важното дали тези Сивици 7 ген са здрави. Имам предвид като окачване и самата му подръжка каква е? Струва ли си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизела немога да кажа нищо, освен че знам че двигателите са на Rover!Относно другия въпрос - моята бензинка си я карам вече 2 години в БГ и нямам абсолютно никакви оплаквания.Поне засега де :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за линка колега но това не ме удовлетворява напълно като отговор. За двигателя стана ясно, а за окачване и подръжката му......? Затова пуснах нова тема. Моля да ме извините ако има и такава тема, но не успях да открия такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизела немога да кажа нищо, освен че знам че двигателите са на Rover!Относно другия въпрос - моята бензинка си я карам вече 2 години в БГ и нямам абсолютно никакви оплаквания.Поне засега де :lol:

Да ама не.Двигателя е на Isuzu !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в последтсвие го разбрахме за двигателя, колегата отогре е пратил линк....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двигателят като механика е Исузу, електрониката е на Хонда, а като технология се води комън рейл :lol:, това може да се намери с гугъл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста приличен автомобил.Двигателят е на ISUZU коман-рейл и е много тих.Разход при 130км/ч около 5,5л/100км нафта от ЛукойлЧастите за поддръжка са както при бензиновия автомобил (ходова част, кормилно управление, спирачна система, купе).Иска си двигателно масло 5W40 и то поне 5литра. Ремъци и ролки около 200лв.Накладки 40 - 50лв.Малко по-бърза е от 1,4 бензин и малко по-бавна от 1,6 бензин - имам предвид на старт (проблемът е докато тръгне). От 40 до към 190км/ч ускорението е повече от прилично3000об/мин - 130км/ч :D 4500об/мин - 190км/ч :fun: Докато стрелката за температурата не е отлепила от долното положение не бива да форсираш над 3000 оборота заради турботоДали да не отворя нова тема точно за този модел с подробности :)

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давай, хората с такива ще стават все повече :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм навит да си взема такава, гледам че изобщо не са скъпи. До тук чух само +-ве, а какви са минусите и може ли да се сложи чип?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че си отворил нова тема за тези колички, наблягайте повечко на окачване тук таме.... :) хайде навивам се за такава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 години карам такъв Сивик и не сам имал проблеми нито с окачването нито с двигателя просто съм очарован.Касмет с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някво инфо за 1.4 бензин 2001 90 коня 7 генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...