Jump to content
Viktor3

Здравеите

Recommended Posts

Здравеите колеги от близо 2 месеца и аз се здобих с Хонда Сивик 1.4 6 Генерация мисля 4е така се води,до сега сам и сменил маслото в скоростите купих го от Хонда 2 л,ремак ангренжен с ролка и семринги 2, и цялата предница като цяло сам доволен от колата минал сам и 5000км сложих и ГАЗ ловато ,но е обикновена нямам газов инжекцион, и вапреки това добре работи.Не ми работи ЦЕНТРАЛНОТО бо6оните са здрави тези които са ватре в колата видях 4е има и отпред,алармата ми ина4е оправлява централно, но ве4е 2 месеца си ра4кам с кля4а,но като варвеж е доста куца дори и на бензин пове4е от 160 по магистралата не6те,а на гас 150 с няма такива маки,представям си ако и пусна климатика сигорно пове4е от 120 няма да дигне ,ина4е двигателя не гори масло за сега . Имах един познат има6е такава само 4е бе6е ИС тя варве6е на самолет дига6е 200 а тая моита е доста куца кофти ми е да го кажа ама си е така преди има голф 2 1.6 на гас и тои варве6е доста пове4е,и така о4аквам за централното да ми кажете какво да правя......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Да ти е честита придобивката. Малко е трудно да се оправим с правописа ти, но по мое мнение си си взел варианта 75 конски сили. Преправянето, за да върви като въпросния IS не е много голяма занимавка, но поне си напиши номера на двигателя, за да те насочим :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си орпави правописа, че ми отне сигурно 5 минути докато прочета и разбера, какво си искал да кажеш.ВтороТрето...успех и безавариини :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и от мен..нищо лично колега, ама като ти върви малко колата, да не я беше взимал, или да си беше карал голфЪ :) не ме разбирай погрешно, но не намирам смисъл в темата ти..и един приятелски съвет - не знам по какви причини пишеш така :), ама Земи се замисли..излагаш се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл! :)Пожелавам ти много приятни километри с Хондата и дано не си поредния, който "смени ГОУФА с Хонда"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в сектата... честито за новата придобивка, само че според неписаните правила трябва да качиш снимки на колата и другото което е че колкото ти е по голяма почерпката на месечната среща толкова повече ще ти върви колата :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега и безавариина а за кви пари я взе ако нее таина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и честито! А иначе и аз карам 6г 1.4is и мога да твърдя че е доста пъргава :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това, което си написал, ко-оо-лега, мога да дам само и единствено един отговор - махай го тоя смотан 1.4 кошник и вземи Голф 1.6. :D Това е ако наистина искаш стабилен вървеж е ясно на цяла България, че по-добър автомобил в това отношение няма, няма какво да се лъжем. Друго, което бих те посъветвал е да пуснеш едно търсене и да видиш кое би вдигнало по-висока скорост 1.4 или 1.6. Да видиш каква разликата между Nm и HP и други.Иначе честито.. съжалявам, че така те е разочаровала кофата й с кофа, ама... такива са тези коли - не им работят ключалките и не вдигат високи скорости. :fun: Всички сме се примирили с тези недостатъци и сме заменили ключалките с райбери, а като искаме да вдигнем висока скорост - ползваме наклони. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A Golfa де е , винаги съм мечтал за такъв , не го ли продаваш? И аз да покарам нещо дет въри ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ви попитах като човек а повечето ме нахранихте заради това че сам имал голф преди време,а нешто като савет за централното никои не ми отговори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колицата първо,а после на проблема с централното.Ако алармата не е проблема с централното и бубините са здрави то проблема ти е в машинките.Всяка машинка отключва и заключва но една без друга не могат и когато откаже едната спират и другите.Имах същия проблем на седана и с 4 врати стана голямо мазало докато разбера от какво е.Само предните врати командват.Не знам дали си ги разглобявал но е възможно централното да не е оригинално.Разглоби вратите виж дали е оригинално централното и дали работят машинките и пиши какво е станало.П.С темата е за технически въпроси а не за тук научи се да ги разделяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това, което си написал, ко-оо-лега, мога да дам само и единствено един отговор - махай го тоя смотан 1.4 кошник и вземи Голф 1.6. :) Това е ако наистина искаш стабилен вървеж е ясно на цяла България, че по-добър автомобил в това отношение няма, няма какво да се лъжем.

 

По добре 1.8 моно с газ че по еФтино. Иначе за централното попълни си профила от кой град си да те насочим кадето трябва. Има си хора за всичко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се стягай пич-споко! Карай си колицата и да не ти пука.160 малка скорост ли е? Ти колко искаш да вдига-240? Да не могат да те съберат после! Остави тези детски глупости-твоята върви повече,моята не! Най-важното е да не се чупи колата,да ти харчи малко бензин и да ти върши работа и удоволствие. п.с-По темата- ти като купи колата всички филтри смени ли? Много ми прилича този невървеж на задръстени филтри-въздушен,горивен.За масленият няма да питам -предполагам си го сменил с маслото!

Редактирано от niki1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак колега не може да искаш много от 1.4 нали..радвай се на колицата и знай че колкото повече си я пазиш толкова по дълго ще и се радваш, ако искаш да гониш защо не си взе 1.6 вти, или црх, не те упреквам, просто преценка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сърди колега на коментрите на колегите, те са скрити почитатели на Голф, ама не си признават :D Добре дошъл и дано те завладее магията наречеа Хонда (The power of dreams)!

A Golfa де е , винаги съм мечтал за такъв , не го ли продаваш? И аз да покарам нещо дет въри ...

Нали ти казвам виж :) Редактирано от martjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ти защо си взел хонда като ще и слагаш газ ,по добре да си беше карал голфа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Хонда е по-добре от Голф2. С газова уредба, е по-евтино, никой не трябва да те вини, а и не знам какво им пука, след като недоволните си карат на бензин и си се кефят и си плащат.3. Щом можеш да заключваш с ключа, значи проблема ще е в моторчето (актуаторчето) на шофьорската врата. Не знам как е при двувратите, ама при англичанките е достатъчно да се сложи едно моторче на шофьорската врата и от там се управляват останалите 3. Така че или е прекъснат кабел или е изгоряло.4. Умната със скоростта, какво е това нещо с тези 14-20 годишни кошници да се лети с 160-200 км/ч :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко не по темата ама ми стана интересно, след каква възраст на колата вече не бива да вдигам 160км/ч?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колицата!Относно централното,за 6та генерация не съм сигурен но на 5та сивик ,4та и 5та прелюд,се слага машинка за да можеш да заключваш колата с дистанционно без тази машинка не става!Слага се на шофьроската врата.Възможно е и машинката да ти се е развалила,ако имаш такава!Отиди при свестен алармаджия да ти я оправи набързо вместо с месеци да връткаш ключа!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко не по темата ама ми стана интересно, след каква възраст на колата вече не бива да вдигам 160км/ч?

:thumbs1: Вдигай си ако искаш над 160 км/ч. Но трябва да се съгласиш, че първо пътищата ни не са за такива скорости (магистрала Тракия съвсем не е аутобан), второ никой не може да ти гарантира, че нямаш нещо изгнило, пукнато или износено по окачване и управление, за което може и да не знаеш.И се надявам да не тръгнеш да се заяждаш, че твоята кола видиш ли е перфектно поддържана и цялото ти окачване е сменено... защото ще си частен случай, а тук не конкретизирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,но като варвеж е доста куца дори и на бензин пове4е от 160 по магистралата не6те,а на гас 150 с няма такива маки,представям си ако и пусна климатика сигорно пове4е от 120 няма да дигне . Имах един познат има6е такава само 4е бе6е ИС тя варве6е на самолет дига6е 200 а тая моита е доста куца кофти ми е да го кажа ама си е така преди има голф 2 1.6 на гас и тои варве6е доста пове4е,и така о4аквам за централното да ми кажете какво да правя......

...според мен има проблем колата за да умира на 160 незнам от какво може да е филтър или катализатор запушен,но не е нормално!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее колеги не се заяждайте де,момчето си споделя проблема и е дал пример с предишната му кола вие взехте че го нападнахте.Айдеее стига моля ви се нека не бъдем толкова заядливи и да запазим доброто възпитание и му помогнем!Та Викторе като за начало нека ти честитя и тук за придобивката и за правилното решение.Ако наистина те притеснява вървежа наа хондата дай ще я закараме при моя майстор да я погледне...:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее колеги не се заяждайте де,момчето си споделя проблема и е дал пример с предишната му кола вие взехте че го нападнахте.Айдеее стига моля ви се нека не бъдем толкова заядливи и да запазим доброто възпитание и му помогнем!Та Викторе като за начало нека ти честитя и тук за придобивката и за правилното решение.Ако наистина те притеснява вървежа наа хондата дай ще я закараме при моя майстор да я погледне...;)

Кой е твоя "майстор", бе Марийке? :):huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...