Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Здравей, колега.:)/>За да изведеш образа от камерата трябва да имаш монитор на навигация. На стандартния дисплей не става. Иначе в нета има оферти за афтърмаркет части - камери за заден ход, също като оригиналните на цени около 20 евро. Навярно са Китайски.:zen:/>За съжаление и аз нямам навигационен дисплей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи ще си остана без камера, не ми допада да слагам други дисплей, освен ако не намеря нещо добро. Може да си закупя оригинална камера и да си потърся някакъв дисплей. Благодаря за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Гледам, че си нямате тема за 9та серия, няма ли хора оттук, които да я карат? Аз я карам вече около 1 месец и съм изминал 700Км :)/>

Еееее верно бе ...Щом вече има търсене на пазара :D ето я и темата Тема 9-та ген

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е FK3 навигация, подгряване, панорамен покрив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно броя вече сме 60 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли фабричен парктроник на колата си? Интересувам се защото смятам да си сложа парктроник но ми се иска да е или близко до оригинала или оригинално с възможно най-малки сензори. Относно оригиналният интересуваме дали е само чрез звуков сигнал или има и дисплей. Аз смятам да си търся само звуков защото не мога да измисля къде да го сложа този дисплей че да не ме дразни :) Ако някой е слагал или има фабрично моля да сподели модел и т.н може и малко снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде вече официално отново в групата на 8-миците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак старата си ли караш или взе друга осмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение... Е вече не знам, кво става! Ти или жената, Марто? Значи оставам без чистачки...Публикувано изображениеНо се радвам, че си отново тук. Обясни, ако е удобно, моля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно mаrto е размислил, че не му се разделя със "старата" 8-ма, но не иска да пропусне и новата 9-та, та е решил да запази и двете-това е фанатичния и по-добър вариант. За другите не искам да си мисля, но той най-добре ще разясни Публикувано изображение. Освен безаварийна и попътен вятър, друго не мога да пожелая Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се запиша и аз тука ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Веси и жената , ама и аз ;)Купих с моята си кола от Бултрако.Поради израстването на наследника двувратата 7-ма на жената става все по-неудобна.Затова взех да гледам кола с 4/5 врати и се оказа че бултрако не са продали още моята .Намери се купувач за седмата и така Пена отново е при нас.и без това като я давах есента ми се плачеше заради многото Упгрейди дето съм правил по нея . Та така ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера ми светна лампата за маслото (жълтата). Проверих нивото на маслото беше малко над минимума. Този датчик кога светва - когато доближа минимума ли? В момента съм изминал 7000 км. след смяната маслото ми е 0w30. Знам че е нормално да се долива, но незнам дали това означава този датчик. Вие с какво масло е карата вашата кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера ми светна лампата за маслото (жълтата). Проверих нивото на маслото беше малко над минимума. Този датчик кога светва - когато доближа минимума ли? В момента съм изминал 7000 км. след смяната маслото ми е 0w30. Знам че е нормално да се долива, но незнам дали това означава този датчик. Вие с какво масло е карата вашата кола?

Явно е било на баир.Доливай ама по-малкоИ освен това ти е време за ново масло.След определен период 6 до 10 К почва да го яде и това означава че е време за смяна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един към 8-миците.Днес си купих Honda Civic 1.8 i-Vtec Type S 140 коня бензин 2009 г. Чисто нова. Не мога да и се нарадвам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера ми светна лампата за маслото (жълтата). Проверих нивото на маслото беше малко над минимума. Този датчик кога светва - когато доближа минимума ли? В момента съм изминал 7000 км. след смяната маслото ми е 0w30. Знам че е нормално да се долива, но незнам дали това означава този датчик. Вие с какво масло е карата вашата кола?

Явно е било на баир.Доливай ама по-малкоИ освен това ти е време за ново масло.След определен период 6 до 10 К почва да го яде и това означава че е време за смяна
Да пътувах в планината по нагорнище. Нали маслото би следвало да се сменя след 10 К. Незнам дали съм с хубаво масло не му знам марката но било за този моде 0w30 за коли с DPF. Някакви препоръки за масло марка и визкозитет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един към 8-миците.Днес си купих Honda Civic 1.8 i-Vtec Type S 140 коня бензин 2009 г. Чисто нова. Не мога да и се нарадвам.

Добре дошъл :)61

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е тръгнало тази година осмиците могат да минат сто.:thumbs1:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли фабричен парктроник на колата си? Интересувам се защото смятам да си сложа парктроник но ми се иска да е или близко до оригинала или оригинално с възможно най-малки сензори. Относно оригиналният интересуваме дали е само чрез звуков сигнал или има и дисплей. Аз смятам да си търся само звуков защото не мога да измисля къде да го сложа този дисплей че да не ме дразни Публикувано изображение

Ако някой е слагал или има фабрично моля да сподели модел и т.н може и малко снимки

 

Фабричен парктроник гледах в ebay ама е ебаси парите, ~170паунда, и е само с звук. park sensors

И аз искам да си взема такъв ама....

Включва се към нещо като разпределителна кутия отзад в дясната колонка.

My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте, някой има ли фабричен парктроник на колата си? Интересувам се защото смятам да си сложа парктроник но ми се иска да е или близко до оригинала или оригинално с възможно най-малки сензори. Относно оригиналният интересуваме дали е само чрез звуков сигнал или има и дисплей. Аз смятам да си търся само звуков защото не мога да измисля къде да го сложа този дисплей че да не ме дразни Публикувано изображение

Ако някой е слагал или има фабрично моля да сподели модел и т.н може и малко снимки

 

Фабричен парктроник гледах в ebay ама е ебаси парите, ~170паунда, и е само с звук. park sensors

И аз искам да си взема такъв ама....

Включва се към нещо като разпределителна кутия отзад в дясната колонка.

My link

 

Е като цяло е идеално, но цената не му е много хубава :( Иначе и аз мисля ако слагам нещо да е само звук и четири сензора. В момента ми предлагат монтаж в Хонда на парктроник Валео, само звук за около 230 лв. Казват ми че слагали винаги само тази марка, но все още незнам дали изобщо да инвестирам в тази екстра. Може някой който е инвестирал вече да сподели дали си заслужава и дали има проблеми в последствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата има китайски, като сензорите му са боядисани в цвета на колата преди да бъдат монтирани и външно е неразличим от оригинален. Има звукова и светлинна индикация, която не се връзваше никъде на таблото и реших да я сложа на огледалото. Там си е добре.Върши работа, какво да ви кажа. Не виждам защо трябва да се изсипват един куп пари за оригинален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с какви летни гуми карате. Обръщам се към Вас защото предполагам че карате с размера които ме интересува, а именно 225/45/17. Миналата година карах с Bridgstone Ponteza RE050a RFT, но ми взеха здравето по нашите пътища. Сега съм решил че ще си купувам нови и имам оферти за следните модели, но нямам никакви наблюдения, интересуваме също така и да са здрави по нашите дупки:)Bridgstone Ponteza S001Pirelli P7Pirelli PZeroFirestone (още незнам модела чакам да пристигне)UniroyalЗа сега мисля да се насоча към Bridgstone-а казаха ми че нямали нищо общо с предишните ми и ще остана доволен, но още изчаквам.Благодаря предварително за мненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези, които си изброил ако фактор е возията ти препоръчвам Унироял. Може да разгледаш и Конти, Мишлен, Гудрич и Клебер.Не, че ще скъсаш конци в първата дупка, но са и по-уязвими от Бриджстона. Пълно щастие няма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те Публикувано изображение,в петък ще ходя да гледам един сивик 8 серия 2006год. и бих искал някой да ми даде някой съвет при закупуването. Какво най-вече да гледам по колата.Къде са слабите места на колата.БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един човек е пред дилема като теб в друга тема в общи Публикувано изображение.

 

Виж в тази тема има малко инфо относно питането ти.

 

Късмет при покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой със ксенон, ако е сменявал крушки, може ли да даде насока към модел? :) Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! На 27.02 смених марката и колата с honda civic 1.8 i-vtec 2007 :)/> , ако съм преброил правилно трябва да съм 62. От доста време търсих Honda и то honda 2.2 i-ctdi, ноооо в последствие си взех бензинка. Надявам се да излезне сполучлива покупка и за напред да мога да и се радвам ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито !!! Да те слуша много.. :)) снимки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! На 27.02 смених марката и колата с honda civic 1.8 i-vtec 2007 :)/>/> , ако съм преброил правилно трябва да съм 62. От доста време търсих Honda и то honda 2.2 i-ctdi, ноооо в последствие си взех бензинка. Надявам се да излезне сполучлива покупка и за напред да мога да и се радвам ;)/>/>

Добре дошъл :rolleyes: Няма да съжеляваш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Скоро ще кача снимки, за момента нямам нито една (странно)Публикувано изображение, първо само да я регистрирам в понеделник............ към средата на следващата седмицата ще кача, че от неделя ме чака път и няма как ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой със ксенон, ако е сменявал крушки, може ли да даде насока към модел? :)/> Мерси

Крушките са D2R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги с какви летни гуми карате. Обръщам се към Вас защото предполагам че карате с размера които ме интересува, а именно 225/45/17. Миналата година карах с Bridgstone Ponteza RE050a RFT, но ми взеха здравето по нашите пътища. Сега съм решил че ще си купувам нови и имам оферти за следните модели, но нямам никакви наблюдения, интересуваме също така и да са здрави по нашите дупки:)/>/>Bridgstone Ponteza S001Pirelli P7Pirelli PZeroFirestone (още незнам модела чакам да пристигне)UniroyalЗа сега мисля да се насоча към Bridgstone-а казаха ми че нямали нищо общо с предишните ми и ще остана доволен, но още изчаквам.Благодаря предварително за мненията.

Унироял Рейн Спорт. Цена-качество са доста добри. На мокро са уникални. Редактирано от kalin_gk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги, някой със ксенон, ако е сменявал крушки, може ли да даде насока към модел? Публикувано изображение/> Мерси

 

Крушките са D2R

 

Не знам защо но ми се въртеше D2S. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

Колеги, някой със ксенон, ако е сменявал крушки, може ли да даде насока към модел? Публикувано изображение/> Мерси

 

Крушките са D2R

 

Не знам защо но ми се въртеше D2S. Мерси

 

D2S са крушки за лупи. И те ще станат, но ще заслепяваш насрещнодвижещите се ;)

Поздрави.

Редактирано от kalin_gk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Колеги, някой със ксенон, ако е сменявал крушки, може ли да даде насока към модел? Публикувано изображение/> Мерси

 

Крушките са D2R

 

Не знам защо но ми се въртеше D2S. Мерси

 

D2S са крушки за лупи. И те ще станат, но ще заслепяваш насрещнодвижещите се Публикувано изображение

Поздрави.

 

Мерси много :) а препоръки за модел ? И мощност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Макар и с малко закъснение, днеска успях да си закача мартеничката на колата, направена от приятелката ми Публикувано изображение

 

 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от deyvid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda мартеница....... ама определено си я сложил на най-подходящото място :ph34r:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, тъй като чистачките са ми за смяна, от къде взимате вашите? Бях гледал в UK, че продават различни видове чистачки, за такива коли със сензор и без? Реално има ли някакво значение ? И другото което си мислих, е че при тях чистачката от към шофьора е дясностояща докато при нас лява, дали това играе роля ? Защото единствено техните driver side (наши десни) са сензорни, докато passanger ( от нашата шофьорска страна ) са без сензори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

колега ТУК има тема относно чистачките, има малко инфо с препрадки към сайт от кадето може да си закупиш от UK, може да погледнеш и ТУК в BG. По принцип има ги и за по 20 ЕURO BOSCH в други сайтове в IT, RU,GR но с доставка пак ще дойдат горе доло толкова, особено в RU има доста пикантни неща на добри цени Публикувано изображение/>

Редактирано от vodkin_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...