Jump to content
darius

Соларна водородна станция

Recommended Posts

Пак сме първи и това изобщо не ме учудва. :) И за радост на еколозите, не се замърсява земята с производството на водород.Просто нямам думи!Еко водород! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де , ама до колко разбрах от сайта на Бултрако , тая станция за 8 чака произвежда гориво само за 50 км ПЛЮС това , през цялото време колата трябва да е закачена за станцията :) Моля ви се , кажете ми че не съм прочел или разбрал правилно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми прозвуча бавно това с 8-те часа, но това е някакъв режим на бавно зареждане, а има и вариянт бързо зареждане около 5 мин. , но това го пише само за FCX-Clarity.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да е 8 часа. Все пак трябва да повиши налягането няколко стотин пъти за да го събере в реервоара на автомобила.По бързо е с по мощен компресор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-тъпото е че станцията "прави" водорода с помощта на ток от мрежата - с електролиза... демек 50% КПД.А и соларна, защото през деня слънчевите клетки произвеждат ток и го вкарват в мрежата и намаляват от сметката трупана при зареждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търсете кусури, всяко начало е трудно и важното е че Honda е в първите редици!Наистина за 8ч само 0.5л за 50км, но тази мобилност си е успех!Иначе си зареждаш от друга станция, тая е ползваш в къщи от 18.00 до 08.00 =14ч.Не ревете бе за 100км сте заредили!И плюса е че е соларна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...