Jump to content
Mushev_90

компресия хондата ми сивик 1,4 ИС 1997

Recommended Posts

здравеите днес премерих компресията на хондата ми сивик 1,4 ИС 1997 и се оказа че първи,трети,четварти имат 13 компресия а втори 10 какво би следвало да се направи ако бяхте на мое място и сам притеснен за нея да ви призная.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наляхте ли малко масло в този цилиндър за да видите дали не е от клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно е от клапан(клапани). проблема няма да се реши без отваряне, само ще се задълбочава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко хил. км. е мотора ?Може да са сегменти... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

покарай още малко така и я премери след две три хил. км. да видиш дали ще се задълбочат нещата но не се притесн. защото това са испускателните клапани .не се лъжи да пипаш сигментите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакво чукане на клапани или други необичайни звузи от мотора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога, за последно, са регулирани клапаните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

128000км. когато я купих и сложих кастрол обаче се оказа рафиниран и сега само ми тропат повдигачи и като е загряла.

Редактирано от Mushev_90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за рафиниран кастрол.Какво е това менте ли какво?Как разбра че е такъв и аз карам с кастрол по какво да го позная какъв е?А и Хондата ти няма повдигачи това не е Пасат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно наистина е клапан(и) освен ако не е станало някакво мазало например счупени сегменти нещо от тоя сорт. По принцип най-често спичат маслените сегменти а компресионните си работят добре и компресията и вървенето се дигат за сметка на разхода на масло :angry: а не обратното както при теб. Хондите не прощават нехайна подръжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, преди 128к км са регулирани, или? Ако имаш пренатегнат клапан, то той ще стои отворен и няма да задържа гориво-въздушната смес, в камерата. От там, компресията няма да е в норма. Ако е това, може би да се оправи с регулировка, на хлабината на клапаните, но има и вероятност, клапана и/или седлото на клапана да са прегорели. Тогава, само регулировка, няма да свърши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи приятели хондата я купих от италия стара жена я е карала и в момента е 128000км.в началото и сложих мобил но реших да и сложа кастрол обаче се оказа рафиниран и от тогава ми потропва нешто около капака на клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат обясни какъв е тоя рафиниран Кастрол?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи приятели хондата я купих от италия стара жена я е карала и в момента е 128000км....

В багажника намери бастуна или патериците на жената... ;) , майтап - още ли се връзвате на тия истории... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия двигател и тази компресия от 13 ми се струва много преувеличена. Но пък и тя няма как да е се измери точно никога ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано за това колко е нормалното налягане в цилиндрите... :huh: Тая кола харчи ли масалцето и ако да - колко ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не гори масло само когато я вкарвам в високи обороти и може ли да ми дадете линка да видя колко е нормалната компресия

Редактирано от Mushev_90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...