Jump to content
EmZvr

Въпрос за Каско

Recommended Posts

Здравейте, колата ми е застрахована към Армеец - Пълно каско. Видях, че Армеец най ги хвалят и за това към тях го сключих. На скоро ми се наложи да го използвам тъй като са се опитали да ми свалят предната емблема, но са я счупили наполовина. И сега съм с половин емблема. Отивам при Армеец и ми казаха да пусна жалба в полицията, пуснах и за да ми дадат служебна бележка, трябваше да преведа 2,50лв до полицията и за превода още 3 лв и станах с - 5,50лв. Връщам се в Каското и ми дават 18лв и 20ст и като извадя парите за служебната бележка станаха 12лв и 70 стотинки. Е какво е това, как очакват с 12 лева да си купя емблема. По форума ги гледам старите на 5та генерация по 20лв, а тая от шеста (голямото H) сигурно е още повече. Нормално ли е това ? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да се направи в случая освен да извадиш някой лев и от теб за да не седи така колицата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е,че някой "колега" ти е взел емблемата.Защото не вярвам някой с голф да ти е харесал емблема на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да се направи в случая освен да извадиш някой лев и от теб за да не седи така колицата

E ще дам няма как, ама очаквах каското да възстанови щетата..

Лошото е,че някой "колега" ти е взел емблемата.Защото не вярвам някой с голф да ти е харесал емблема на Хонда.

Не мисля, ако я беше взел някой притежател на Хонда, мисля че щеше да се справи със свалянето, а не да откъсне половината. По-скоро я е взел някои от "колекционерите" на емблеми.Сега обиколих магазините за авточасти и никъде нямат емблеми за Хонда, а пък и емблемите които продават ми изглеждат някакви ментета. Другия вариант е да си взема от някоя морга, ама ми се иска да си купя нова, оригинална. Обаче кой знае колко струва ..А от това каско, ако така изплащат щетите, то по-добре от другата година да се прехвърля на частично каско, дето съм застрахован само от кражба. Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % щета се изплаща само на нови коли - до около 3 години , след това си смятат овехтяване ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % щета се изплаща само на нови коли - до около 3 години , след това си смятат овехтяване ...

Точно така. Познай ако имаш калник или броня за боядисване, колко ще ти дадат....А за фар, ще ти стигнат само за Depo.Казват ти - колата ти не е нова и не заслужава повече. Редактирано от uzsree

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцтц, добре са го измислили.. А ако си купя нова емблема, после на 100% ли ще ми я изплатят ? Защото съм сигурен, че пак ще се опитат да я свалят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си една емблема за 5лв и си я сложи.Следващия път няма да те е яд толкова,преди няколко месеца и моята я бяха отчупили защото не става да се свали лесно,отвътре е завита с две болтчета през решетката и няма как ,затова ги чупят на парчета.Лошото на фалшивите емблеми е че каналите за резбата са по тесни и трябва да ги разпробиеш внимателно щото пластмасата е чуплива и самата емблема е права и не ляга добре на решетката ,оригиналната има лека извивка.С изключение на тези неудобства никой не може да разбере че си с емблема за 5 лева,стои си точно като заводската.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , аз това работя (няма да кажа в коя компания съм , за да излезе като реклама ).Иди в понеделник до застрахователите и подай жалба за обезщетението изплатено по щета .......... номера тука.В жалбата напиши че ще предоставиш фактура за тази еблема.По кодекса на застраховането те са ДЛЪЖНИ да ти е изплатят , ако фактурата е оригинал .Съвет - прочети си общите условия по каското - те са неразделна част от полицата .ПС Ако имаш някакви проблеми - пиши 2 реда да се обадим на колегите да видим ,, защо така режат ХОНДИ ,,Аз като видя Хонда да дойде по щета и му давам винаги МАХ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , аз това работя (няма да кажа в коя компания съм , за да излезе като реклама ).Иди в понеделник до застрахователите и подай жалба за обезщетението изплатено по щета .......... номера тука.В жалбата напиши че ще предоставиш фактура за тази еблема.По кодекса на застраховането те са ДЛЪЖНИ да ти е изплатят , ако фактурата е оригинал .Съвет - прочети си общите условия по каското - те са неразделна част от полицата .ПС Ако имаш някакви проблеми - пиши 2 реда да се обадим на колегите да видим ,, защо така режат ХОНДИ ,,Аз като видя Хонда да дойде по щета и му давам винаги МАХ.

Дай боже повече хора като теб.След около 2 месеца и половина и аз ще правя пълно каско на хондата,И се притеснявам от 2 неща -джанти -музикас тях как стоят нещата или при всяка компания е различно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по-добре си сложи една за 5 да ти е спокойно, че това с емблемите са си класически номера на пишлеметата и не се знае кога пак ще ти я дигнат. А за 20лв. които са ти дали, мисля че е нормално, не вярвам някой да ти даде повече за емблема( и то на стара кола).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ми автомобили са застраховани в Армеец, но подобни филми няма!!!1.Четете си добре договорите, преди да подписвате. Питайте, ако нещо не ви е ясно. Всеки си мисли, че като има автокаско е хванал господ за шлифера и каквото и да се случи, едва ли не нова Хонда ще си купи. Не става така, и не е така!!!2.Наскоро регистрирах щета за наполовина отчупена предна емблема от големите "H". Не са ми искали никакви бележки, жалби и простотии от полицията!!!3.От средата на миналата година (2009), оценките на колите са доста занижени, за сметка на сумите които плаща застрахованият.4.Никога не изплащат щета на 100%, смята се % овехтяване спрямо годините на автомобила, както и % самоучастие от страна застрахованият.5.Нова емблема в Бултрако, но от малките "H" за 6ген. е 34лв. и някакви стотинки. Не съм проверил още за големите "H", но не смятам, че е повече то 40-50лв.6.Автоморги за Хонди, колкото щете, емблеми също.В заключение искам само да кажа, че и аз не съм от доволните клиенти на Армеец, но по-добре нещо отколкото всичко от собственият джоб.А дали ще си подновя автокаското отново в Армеец е друг въпрос!!!Айде със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % щета се изплаща само на нови коли - до около 3 години , след това си смятат овехтяване ...

Точно така. Познай ако имаш калник или броня за боядисване, колко ще ти дадат....А за фар, ще ти стигнат само за Depo.Казват ти - колата ти не е нова и не заслужава повече.
На шатъла ми, който също е старичък / 2000 год./, миналата година ми пребоядисаха в доверен сервиз няколко детайла, които бяха съвсем леко одраскани без проблем. Сервизът взима 200 лв. на детаил. Аз съм доволен. Редактирано от Perko28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нямаш ли личен приятел в съответната компания и колата ти е над 5 години никъде не искаг.т да плащат!Имаш ли човек или както казва по- долу колегата от енската ЗК ще си оправиш колата след щетата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, да се разправям, както ме беше посъветвал колегата "Ianev", но просто нямам време да ида до София, но все пак му благодаря за помощта. Лошото е, че и емблема не мога да си намеря намерих по моргите, но ги продават само с решетките. Просто друго очаквах от това каско, ама както и да е, поне с получените пари заредих бензин..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...