Jump to content
PARUSHEV

Лампа ма горивото

Recommended Posts

Здравейте колеги, изчетох доста теми относно лампата за резервата на горивото в резервоара, но не намерих отговор на моя въпрос. Искам да ви питам за сивик 1.4 iS (90к.с), хечбек, 6-та генерация, японска сглобка, след фейслифта, 2000 година. Когато паля колата ми, светват доста лампички - за Air bag-a, ABS-a, но не и за резервата. В слънчево време съм виждал, че най горе вдясно има едно кръгче и в него има една бензиноколонка, но не ми е светила до сега. Знаете ли дали би трябвало да ми светва, като дам на контакт (при мен не свети). Не знам дали въобще работи и ме е страх да я оставям почти без бензин, защото да не закъсам някаде? :) P.S. Колко литра ми е резервата? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия проблем питах тук-там нищо,а за резервоара трябва да е 50- 55 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така, лампа има, но не светва. Може и при теб да е така, а може при теб да липсва лампата. Сваляш таблото и гледаш дали има лампа и здрава ли е :) Явно не си прочел всички теми, т.е. никоя от тия които ги има по тоя въпрос :) Колегите казаха, че проблема е някъде при поплавъка, защото там бил датчика който трябва да каже на лампата кога да светне, но нещо се скапвало с времето и така... Поне аз това съм разбрал от всички подобни теми.Резервоара е 45л.

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш само на бензин (не си с АГУ), вземи си в една тубичка 5 л и карай докато ти светне лампата (или изгасне колата :) ), после наливаш догоре и налятото количество вадиш от 45 (обема на резервоара). Така със сигурност ще знаеш колко ти е резервата. До сега няколко сивика са ми минали през ръцете и на всичките резервата беше различна от 3 до 8-9 литра. Както някой беше споменал, зависи от контактите при поплавъка. При контакт, ако имаш достатъчно бензин, лампата няма да ти свети. Ако имаш други въпроси, питай. Дано съм бил полезен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че като дадеш на контакт трябва да свети. Моите наблюдения са, че свети само когато е на кеф. През септември реших да тествам и си светна, след което минах около 35-40 км и имаше още ~1 литър в резервоара. Дори толкова се изкефих, че моята свети и я снимах ;) Една сутрин през декември си тръгнах съвсем спокоен за университета въпреки че бензинеца беше малко, но си казах "щом не свети даже ще ми останат поне 2 литра“. Идеята беше да заредя в Австрия, понеже там бензина е с около 20 цента по-евтин от колкото в Германия. Та пердаша си аз по аутобана кат пич и изведнъж, докато изпреварвах един тир, колата почна прехълцва и да намаля и добре че човека в колата зад мен видя, че му правя разни знаци с ръце и се осети какво става и намали за да ме пусне да мина в дясно. Това стана на 5 км от следващата бензиностанция. След това изгасна още два пъти (като втория беше на тясното, докато слизах от магистралата и 15тина минути я мъчих , но не ме предаде и се добрах до бензиностанцията). Още същия ден си купих една тубичка. :) Този месец на 6ти пак не светна тая гад, но тогава вече го очаквах и преди да изгасне вече беше на колонката :) Предполагам че резервата е 4 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам дертове с тая лампа Сивик 6-та преди фейса.Казаха ми, че или нямам или е изгоряла.Ама един път така се ядосах и исках да видя дали ще светне нещо и карах до откат.Да ама на сутринта се охълцах добре, че имах една петлитровка в багажника.Бензиностанцията най-близката от вкъщи ми е на 200 метра ама нямаше бензин и за толкоз.И реших да не си правя повече опити, че не ми се сменя помпа.А и на стрелката много много не и вярвам за тва не я оставам на сухо нигогъш :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,все пак има или няма лампа за горивото 6ген. преди фейслифта?

Редактирано от jermaine

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик D14Z2 (1999 и 2000) има лампа за бензина. Тя не светва при контакт. Започва да свети (светва и угасва през интервал от време), когато останат около 7-8 литра. На около 4-5 литра започва да свети постоянно. Поне при моята е така. Наблюденията ми са от около 3 години и 40 хиляди км като в 99% от случаите карам от пълен резервоар до светване на лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права е колежката D14Z2/Z1 сллед 1999-та имат лампи за горивото и при мен си работи нормално.За преди 1998-ма незнам дали имат такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик D14Z2 (1999 и 2000) има лампа за бензина. Тя не светва при контакт. Започва да свети (светва и угасва през интервал от време), когато останат около 7-8 литра. На около 4-5 литра започва да свети постоянно. Поне при моята е така. Наблюденията ми са от около 3 години и 40 хиляди км като в 99% от случаите карам от пълен резервоар до светване на лампата.

Същото е и при мен. Civic 1.4 is-D14A4, 1998

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мене никога не е светвала карал съм до пълен фалит но лампата така и не светна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 96-та и си има лампичка и си работи както трябва, като светне постоянно без да премигва заради ускорение, завои и наклон, минавам около 35-40 км.Не свети като дам на контакт.

....Идеята беше да заредя в Австрия, понеже там бензина е с около 20 цента по-евтин от колкото в Германия. Та пердаша си аз по аутобана кат пич и изведнъж, докато изпреварвах един тир, колата почна прехълцва и да намаля и добре че човека в колата зад мен видя, че му правя разни знаци с ръце и се осети какво става и намали за да ме пусне да мина в дясно. Това стана на 5 км от следващата бензиностанция. След това изгасна още два пъти (като втория беше на тясното, докато слизах от магистралата и 15тина минути я мъчих , но не ме предаде и се добрах до бензиностанцията). Още същия ден си купих една тубичка. :( ...

Колега искам да ти дам съвет, внимавай да не оставаш по магистралите с празен резервоар, в Германия има глоба от 65 евро, ако не си обозначил с триъгълник, останал си при колата и си извикал ADAC. В Австрия ще ти струва 70 до 120 евро евентуално + Strafanzeige.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, но благодаря за савета :(А иначе в Германия дори да обозначиш с триъгълник пак си отнасяш глоба. А и вече тубичката е постоянен пътник и лампата не я гледам, защото я светне я не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам хеч 96' и той си има лампа, но до сега само 2 пъти съм виждал да свети.Не работи коректрно, но аз за това си имам инфоборд дава ми информация с точност 1.5/2л за за цял резервоар или поне така излиза между зарежданията :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При даване на контакт лампичката не светва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем! Моята е D15Z6 97г. Японски хеч. Карал съм я докато не прехълца и така и не светна резервата. Проверил съм и лампичката и бушоните, но не е от тях. Предполагам е този прословут датчик на поплавака, но нямам желание да го свалям за да не объркам и без това обърканото отчитане на горивото :( Моята стратегия е, когато влезне в червеното, значи имам около 4-5 литра (проверено многократно) и е време да я заредя.Приятелски съвет: не я чакайте да влезне в резервата, все пак помпата е по-скъпа от няколко литра гориво :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам газова, карам я на бензин. Сега стрелката е на червеното, ще я карам още малко да видя дали ще светне и ще заредя гориво, защото съм чувал, че е възможно да прецакам инжекциона и помпата, когато е без бензин. Ще видим какво ще стане тези дни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...