Jump to content
Demon

На колко оборота при 120 км/ч е B18

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам намерение да си взема Б18 мотор и не съм сигурен, дали стоковата му скростна кутия ще ми пасне. Искам да добия и представа как се кара такъв мотор на извънградско. Може ли, да сподели някой с такъв суап или със сивик, който оригинално е с такъв мотор, колко оборота му държи двигателя при 120 км/ч.?Благодаря :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B18C1 е с около 4000 об/мин при 120-130км/ч . Дава към 30mpg(7.8l/100km) разход при тея обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B18C4 на 5-та предавка 120км.ч. е с 4000 об.мин.А със 140 е на 4500/4600 об.мин и влиза във витека.

Редактирано от ocean

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, че имало различни типове скоростни кутии за Б18. Това, което ще взема вериятно ще е от англичанка аеродек. Но добих представа, че всичките скоростни кутии са доста къси и не падат при 120 км/ч. под 4000 оборота. Ще мисля в бъдеще как да го коригирам това, за да стане по приятен за каране на дълго този суап :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и така си е доста приятна за каране на дълго.Особенно след 4600 об.мин става супер пъргавела.

Редактирано от ocean

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но ми се иска да има и по-лек режим за дълъг път. Да кажем 120 при 3000 оборота. Режим за поддържане на скорост при по-спокоент режим на мотора. Сега при D15-ката съм с такава кутия и само за тази екстра ще ми е мъчно :) А това може да се окаже, че ще доведе и до икономия при по-спокоен режим на каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , б18ц4 с С9Б скорости (възможно най дългите като не броя на б18ц1 скоростите , на които само пета е по дълга но такава кутия едва ли ще намериш) на 130км си точно преди В-тек (4.400-500оборота) и разхода е повече от приемлив. 30лв. София-Пловдив-София около 7/100 което смятам , че е просто прекрасно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това си звучи нормално. Аз чувах цифри от рода на 8 и 9 на 100, което си е по-плашещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градско най вероятно си го чувал този разход... 9-10/100км и 12/100 при ръчка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S9B Torsen LSD:

 

1-3.230

2-1.900

3-1.360

4-1.034

5-0.848

Final Drive 4.266

 

Ето и едно сравнение с S80!

 

Публикувано изображение

 

Калкулатор RPM/Speed

Редактирано от darius
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало варянт и само да се смени предавателното число на 5-та предавка. Ще видя какво може да се направи и ако постигна положителен резултат, ще споделя. В другия случай ще си карам със стоковата кутия, което май не е кой знае какъв проблем. Ще видим.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоковата си е хубава, но не бих отказал по дълга 5-та. Ако намериш варианта няма да се разсърдя да споделиш. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало варянт и само да се смени предавателното число на 5-та предавка. Ще видя какво може да се направи и ако постигна положителен резултат, ще споделя. В другия случай ще си карам със стоковата кутия, което май не е кой знае какъв проблем. Ще видим.... :(

Чакай малко, нещо се обърка тука.B18C4 идва с кутия S9B!И тогава не ти трябва да пипаш 5-та.Използва ли калкулатора?На 4000rpm си с 120км/ч! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и да не сравняваме S80 FD 4.785 защото такава кутия едва ли някой от нас ще има скоро :) По скоро с S80/Y21/S4C FD 4.400 да я сравним. Интересното е , че от 2-ра до 4-та предавка включително разликата е доста внушителна за ускорение в полза на S80/Y21/S4C FD 4.400 и 5-та предавка почти се доближава с на S9B.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мисля че тоя б18 ц4 (С9б) дето го казвате на 125-30 трябва да е на около 4000 оборота (според някои колеги е с 4.266 краино число) една Б16-ка (прави на 4000 оборота около 120 (с 4.4 диф ) !) и двете излизат с еднакви гуми тия вашите коли са с други размери гуми нормално е да имате ОГромни отклонения :) това е при сток размер на гумите и на двата вида 195 /55 на 15няма два вида кутии(уж) някои ->маи нямат ЛСд поне аз съм виждал 3-ри двете нямаха (може да са били изключения някакви знам ли)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто им е било свалено , няма С9Б без ЛСД ... просто няма. А относно километрите на 130км с 195/50/15 гума ще си точно преди В-тек (4.400 оборота) което е префектно за магистрала. И не сравнявай оборотите на Д15ската , че са 3000... на б-серия не се плаши от обороти :)

Редактирано от deserteagle

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега го сметнах с джеар калкулатор излиза ~125 със сток размер гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и да не сравняваме S80 FD 4.785 защото такава кутия едва ли някой от нас ще има скоро :pinch: По скоро с S80/Y21/S4C FD 4.400 да я сравним. Интересното е , че от 2-ра до 4-та предавка включително разликата е доста внушителна за ускорение в полза на S80/Y21/S4C FD 4.400 и 5-та предавка почти се доближава с на S9B.

Диаграмата е дадох да се види S9B, сравнението е щото нямах друга графика!Иначе си прав, но S80 e по-добра за ускорение(с helical LSD) и затова често се суапва на местото на S9B!Демоне, давай матора че стана интересно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам преки впечатления от б18-ка , но имам голям опит на магистрала Тракия София-Пловидв :D и мога да ви кажа , че скорост от 120 км/ч е непосилна , освен ако не искате през 5-10 минути някой да ви светка да се мръднете от лявата лента :pinch: Обикновенно скоростта в дясна лента е малко над 100 км/ч !!! Това го казвам с идеята , че карайки каквато и да е кола , която не й е проблем да се движи до 180 км/ч и да ускорява сравнително бързо , е общо взето непосилно да я галиш на магистралата :D Ако имаш обаче слонско спокойствие и присветкания , бибиткания , засичане на пътя , изпреварване на малоумници в аварийната лента - не те бърка :D Спокойните часове за каране са събота и неделя след 22 часа :D За това Ванка , на мен ми е интересно колко ще харчи при скорости до 140-150 км/ч :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам преки впечатления от б18-ка , но имам голям опит на магистрала Тракия София-Пловидв :D и мога да ви кажа , че скорост от 120 км/ч е непосилна.......За това Ванка , на мен ми е интересно колко ще харчи при скорости до 140-150 км/ч :D

Така е!И аз затова витека от 4800об/мин, накарах Емо да го върне на 5500!Като скороста ми е 160км/ч!Карам на 5000 и икономията ми е под втека, иначе харчи над 15л/100 :pinch: !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това Ванка , на мен ми е интересно колко ще харчи при скорости до 140-150 км/ч ;)

Имам някой идеи за смяна на предавателното число само на 5-та предавка. Ама ще видим ;) Ако стане нещо удачно, ще споделя, за да си пачнат колите и останалите колеги, за да им се кефят повече на дълъг път. Така или иначе, ако искаш обороти и ускорение ще смениш предавка надолу, което не виждам какъв проблем може да е :cool: Редактирано от Demon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По големи джанти и всички предавки стават по дълги :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи демоне моето лично мнение е че няма 1-ва няма 2-ра 3та или 5та двигателя е супер за каране карам аеродек от 2г.б18ц4 имога да твардя че яко шпорене на дълъг път- до 140км след това обрашта на бензин ( бензин 10л- газ11л)градско като я карам ми дава не повече от11л газ и толкова бензин. падал сам и на 8.8 гас извън градско но до 110км. а за скороста 4000об/мин 120км и след това откача. колата ми превклуЧва на бензин на 4500 и тогава е интересното. поздрави от пловдив :P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, двигателчето си е много добро дори за бегачка, не само за семейно седанче/комби/-ежедневка, избора ти е добър.

Само и единствено според мен темата трябваше да е кръстена на кви обороти при 120кмч е кутията S9B, която е заводска на тоз двигател, щот аз до колкото съм чел май тоя параметър няма нищо общо с двигателя, освен оборотите с които се върти - без значение дали е б16 б18 б20 и разни други хибриди. :P

 

п.п. Относно колегите, спорещи пък за джантите - данните според най-осреднено биха били достоверни със 195/50/15 гума, тъй като това е най-масовият размер, то е ясно че всичките ще са с няква малка грешка спрямо реалната скорост, но по километраж може да се усредни. :P

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...