Jump to content
SH3M37A

Чужди номера

Recommended Posts

Колеги мисля да се прибирам в БГ но ми е по изгодно да карам с чужди номера.Рових из нета да видя отговор на проблема ми но не намерих.та:Колко време мога да карам с чужди номера в Бг .Какво такси трябва да се платят през престоя ми в Бг.И технически прегледи едно друго как стоят нещата.И ако е 6 месеца позволен престоя ми в бг ?? как разбират кога съм влязъл в държавата , че да ми текат тези 6 месеца престой.И колко време трябва да съм зад граница след тези 6 месеца за да мога да ползвам още 6 месеца бонус.И има ли смисъл да карам с чужди номера плюсове и минуси.За английски номера става дума.Много ще съм ви благодарен.Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма как да разберат ,кога си влязъл в страната.важното е да имаш застраховка ( валидна ) за престоя ти тук.Технически преглед НЯМА шанс да минеш с английски номера.а да влизаш и излизаш няма смисъл, имаш ли всичко валидни + пълномощно ,нямаш проблеми. слагай и винетка.....успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да претендирам за изчерпателност.....1.Можеш да я караш 6 месеца.2.Такси едва ли ще има някакви,но гражданска,каско едва ли ще може да си направиш така лесно и евтино заради самите номера.3.Тва незнам4.Разбират по паспорта.Кога си влязъл и излязъл.5.Излизаш зад граница и влизаш отново би трябвало да няма проблеми,но колко пъти може д аго правиш това...не съм сигурен.6.Според мен няма смисъл,макар че доста карат предимно скъпарски коли избягвайки акциза,който вече го няма. - Трудно някой ще ти я застрахова. - Гражданска същата работа ще е. - Улесняваш крадците евентуално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Английската ти застраховка международна ли е?Ако колата е над 10 г вече не издават международни даже и за 3 дни(това е от Английска страна).Какво имаш впредвид с тези 6 месеца???В България повечето компании не издават гражданска на коли с Английски номера,а даже и да се сдобиеш с такава при ПТП ако ти си виновен компанията издала полицата не покрива щетите.Това е от мен :)За колегата над мен: За какви паспорти говориш :) колегата ще си показва само личната карта на Дувър и в Румънско.

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато имаш валидна застраховка за колата, минат преглед и винетка (и задължителните неща като аптечки и подобни) не могат с пръст да те пипнат. Аз моята я карах почти година преди да и сменя номерата и не съм имал проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам Mr policemen-Пепи :) да сподели за тези застраховки.В смисъл КАТ като те спрат за проверка и покажеш БГ гражданска на кола с чужди номера знаят ли как да я проверят, съответно ако представиш Английска такава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си най редовен ти трябва Английска застраховка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е да имаш застраховка и талон на колата,друго не е необходимо.Гражданска не съм сигурен дали издават на чужди рег.табели,на пътя няма как де се провери това :) За да си редовен би трябвало да имаш валидна зелена карта(за Бг.),отговаряща на номерата на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С английска застраховка която е включена фул Еу покритие нямаш грижи докъто изтече не ти трябват разни зелени карти !ПП: Драго от кога е това че не се издават застраховки на коли над 10г ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застраховката ще ми изтече след около 4-5 месеца и сигурно ще си я подновя отново понеже ще ми е по тънко.Няма как да разберат кога съм влязъл в страната понеже няма вече печати или каквито и да е глупости :) Предполагам проблема който може да ми възникне е при евентуално ПТП трябва да карам колата до Ирландия за да получа някакво обезщетение .....Само се притеснявам от 1-вия пост на колегата за крадците :) за тях ще трябва да си купя куче което да спи в колата ;)Но до там да я докарам :oБлагодаря ви много колеги с някой ще се видим скоро с други времето ще покаже :)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото до застраховките може и в българия да бъде издадена валидна гражданска за кола с чужди номера, но цената е :) Също е възможно да бъде издадена българска гражданска на кола с чужди номера като не се вписват номерата ( как мислите че става регистрацията в КАТ, там без гражданска не пускат ), но при ПТП тя не е валидна. За каското наистина няма как да стане.SH3M37A: при ПТП няма нужда да ходиш в Ирландия, защото ако ти си виновен обезщетението се изплаща от ирландската компания на пострадалия, а ако си ти невинен обезщетението ще ти бъде изплатено от българската компания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С английска застраховка която е включена фул Еу покритие нямаш грижи докъто изтече не ти трябват разни зелени карти !ПП: Драго от кога е това че не се издават застраховки на коли над 10г ?

Август или Септември го разбрахме това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Август или Септември го разбрахме това

Хм странно аз се прибирах края на септември, застраховката ми беше за 3 дни и важеше за целия европейски съюз като държавите дори бяха изброени. Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. ..слагай и винетка.....успех :(

Aбе тав с винетката и за туристите ли се отнася,човека ако е дшъл на почивка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори дошъл на почивка, той е с личен автомобил. Аз заради 3-часов концерт сложих винетка. Разбрах, че просто се изисква...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото до застраховките може и в българия да бъде издадена валидна гражданска за кола с чужди номера, но цената е :( Също е възможно да бъде издадена българска гражданска на кола с чужди номера като не се вписват номерата ( как мислите че става регистрацията в КАТ, там без гражданска не пускат ), но при ПТП тя не е валидна. За каското наистина няма как да стане.SH3M37A: при ПТП няма нужда да ходиш в Ирландия, защото ако ти си виновен обезщетението се изплаща от ирландската компания на пострадалия, а ако си ти невинен обезщетението ще ти бъде изплатено от българската компания.

Колега,ГО-то от България без да е вписан рег. номер на МПС-то е валидна точно 14 дни.тогава и да направиш ПТП няма проблем,но след тези 14 дни става спорна ситуацията.и може би е важно как адвокатите на двете страни ще тълкуват факта че са ти взели пари за цяла година,като ти е била валидна само 14 дни.еба ли го,по-добре да не ти се случва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това само съм чувал но не ми е потвърдено, за това не го и казах. Благодаря за инфото! :pinch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. ..слагай и винетка.....успех :cool:

Aбе тав с винетката и за туристите ли се отнася,човека ако е дшъл на почивка
ИВАНОВ , КАК МИСЛИШ ?КОЙ ГО Е.Е, ДАЛИ СИ ТУРИСТ ИЛИ КОРЕНЯК ОТ РАЙОНА! АЗ ИМАМ БИЗНЕС С КОЛИ В КАЛАФАТ И ЗНАМ КАК МЕ ТРЕТИРАТ ОТ 2 ГОДИНИ---ЗЕЛЕНА КАРТА ,ВИНЕТКА ,ПЪЛНОМОЩНО, ТАЛОНИ И ДР. И ТОВА ПОЧТИ ВСЕКИ ДЕН БАТЕ ..... ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеОтносно UK застраховките на повечето им компании застраховките които са валидни за ЕС (почти всички които са FULL COMPREHENSIVE-нещо като пълно каско-всичко включено),НО за определен период от време в повечето случай то е максимум 90 дни(описано е в условията които рядко ги четем ;) .При условие,че ви се налага за по дълго време трябва да овидомите компанията.Периода не може да надхвърля 3месеца.Автомобил на които муе изтекъл прегледа(MOT) застраховката е не валидна и при евентуално ПТП-голям ПРОБЛЕМ :):) .Зелена карта не ви е нужна освен ако не минавате през Сърбия.Автомобил изкаран от UK за повече от 6 месеца трябва да бъде отчислен от DVLA(по техните закони), от което следва,че дори да имаш застраховка тя е вече невалидна(компанията има с какво да се оправдае).Поздрави на всички!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИВАНОВ , КАК МИСЛИШ ?КОЙ ГО Е.Е, ДАЛИ СИ ТУРИСТ ИЛИ КОРЕНЯК ОТ РАЙОНА! АЗ ИМАМ БИЗНЕС С КОЛИ В КАЛАФАТ И ЗНАМ КАК МЕ ТРЕТИРАТ ОТ 2 ГОДИНИ---ЗЕЛЕНА КАРТА ,ВИНЕТКА ,ПЪЛНОМОЩНО, ТАЛОНИ И ДР. И ТОВА ПОЧТИ ВСЕКИ ДЕН БАТЕ ..... :):)

Дори и с чужди номера...?
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пътувам често от Турция. Няма никакво ограничение колко време ще стоиш - трябва ти винетка и зелена карта (повтарям зелена карта, а не друг вид застраховка). В България има компании, които издават зелена карта и на чужди номера - законът е минимум 1, максимум 3 месеца, струва към 200 лв за три месеца. Можеш да влезеш и за 1 час, винетката трябва да я имаш. Естествено, можеш да не я купуваш, но глобата преди НГ беше 200 лева, сега не знам дали има някакви промени. Това е. За технически преглед не знам как стоят нещата, по принцип без него няма как да караш, но пък ако си в България и изтече...?!? Досега полицаи не са ми искали документи за технически преглед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...