Jump to content
Трънчо

Проблем с палене

Recommended Posts

Колеги помагайте.Малолитражката взе да пали изключително трудно. На 10то завъртане чак, но това да речем че не е голям проблем, все пак е -10. От няколко дни обаче забелязвам че като върти стартера и лампичките за мигачите прицъкват и мигат. Та мисълта ми е някакъв сигнал ли е това? Да не е акомулатор? Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам D13B2 и преди да сменя акумулатора точно така правеше - това с мигачите... Много трябваше да повърти за да запали, дори и да съм натиснал няколко пъти гаста.. Само споделям, какво правеше моята, миналата зима, не съм 100% дали е това, по-компетентите да се произнесат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със стартово зарядно, ако запали лесно сменяй батерията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Преди малко установих на 100% че е акомулатор :argue: Някой знае ли колко Аh ми трябва? На стария нищо не пише. И също така имам един може би тъп въпрос но съм невеж все още в тая област.. От няколко седмици бензиновата ми помпа бучи по-слабо от обикновено и не работи добре на бензин. Напимер: карам си аз и по едно време все едно не съм натиснал газта..Колата както си е на скорост намалява. Като освободя от скорост и форсирам всичко си е наред. Та, възможно ли е това да се дължи на вече явно гадния акомулатор. Да не и стига точец на помпата..? Някакви такива филми си вкарвам ( или поне ми се иска да е от това..) :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во трябва ти около 44 Ah поне ако си с 5-та ген трудно ще побереш по-голям2-ро колкото до бензиновата помпа ако пак говорим за D13 тя ти е на разпределителния вал и не мисля че има каквото и да било общо с ток.. :argue: освен ако не си направил swap на глава...

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята не е стокова (понеже на колата е слагано моно)... ама си мислех че й трябва бая точец. до колкото знам е от мерджан 2.5 :argue: мерси за отговора :lol: ясно няма да успея с един коршум (акомулатор) да оправя 2 проблема :o

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвии си капачката на резервоара и опитай пак. Ако се вакуумира, помпата може да се мъчи и колата да не върви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно със схемата на двигателя ти но този проблем със неадекватен двигател и загуба на мощност го имах преди време със друга кола.Отговора винаги беше във палеца и дистрибуторната капачка.Сменях ги на 6-7 месеца щото тея италианските по магазините са мноо "хубави".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени и горивния филтър ако не сменян.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с д13-ка. Заради карба и смукача е хубаво преди да запалите да натисна педала на гаста до край и да го върнете ест. След това си пали от раз. При мен действа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да ама той написа,че е с моно а не с карб :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвии си капачката на резервоара и опитай пак. Ако се вакуумира, помпата може да се мъчи и колата да не върви.

Ето това се оказа правилният отговор :huh: Понеже карам предимно на газчица и бензин зареждам 1 път в месеца...такъв вакуум беше станал.Като отворих резервоара се чу все едно че отварям Кока Кола :dry: Мерси на всички за съветите :dry: Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, :lol: аз карам само на бензин (щото си нямам друго) и всеки път когато си отворя капачката на резервоара "съска". :dry: Само това исках да кажа по темата :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...