Jump to content
K1r1L

Кормилна реика ? ВТИ и другите хонди (5 ген)

Recommended Posts

искам да разбера какви са разликите ?!?! също така ме интересува ,дали мога да сложа от 1.5 1.6 (Д сериии) кормилна реика на ВТИ-ая) (какво трябва да се направи ?)по какво се различава едната от другата ?!става въпрос за сивиците от 92-95 година хидравлична реика !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво и има на рейката бре Кире?Дай я насам, ще я оправим, няма нужда да я сменяш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТРОПА много и като дам гас колата направо се усуква ! все едно всяко колело ходи на кадето си иска да забравих и тече и двата тампона се накусаха ... ;(

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че би трябвало да са същите, с разликата, че ъгъла на завиване на VTI е малко-по малък от останалите.Това което тропа вероятно са накраиници, а теча може да се оправи с ревизиране на рейката. Ще я пристържат и сменят семеринги.Аз в момента съм с рейка от интегра, разликите в корпуса са малко, и с минимално пипане си влезе без проблем, та какво остава рейка от VTI или обратното...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накраиниците ги смених на скоро още от преди да ги сменя тропаше сега вече си е повечко !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво толкова може да тропа? Съвсем пък да се е разбила рейката...Нали си проверил и вътрешните накраиници? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като е на място изгасена и като въртя волана се чува, чък чък тоест някакъв звук които нетрябва да го има (според мен се е доразбила преди си хлопаеше сега хлопа доста и като дам гас дори усуква :fun: !!! :angry: ) утре ще проверя горен и долен ябалковиден болт

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво толкова може да тропа? Съвсем пък да се е разбила рейката...Нали си проверил и вътрешните накраиници? :angry:

Да, вдигни предните колела във въздуха.Разклати рязко всяко колело и ще усетиш ако са разбити накрайниците.Естествено ако няма луфт другаде, я по някой тампон, я шарнир да те заблуди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никои ли няма наидея каде e разликата вти и нормалните сивици в реиките ????????искам дазнам дали мога си сложа от нормален сивик.... и ако може какво трябва да се направи.. ;( ?!?!?също така ме интерeсува кола с десен волан на ляв волан става л иреиката ? чувал сuм на ЛЕНД роварите просто се обръщала при хондите как стоят нещата ? :angry:;):)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейка от кола с десен волан на ляв не става на 100%, за рейка от друг сивик мисля че ще стане но не мога да потвърдя на 100%. За разликата ако има някаква най-вероятно на ВТИ-ката съотношението между движението на волана при завиване и движението на колелата в градуси е по-малко отколкото при другите сивици демек с по-малко движение завива повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си провериш и двете каренца на кормилния прът,много пъти никой не и обръща внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЦЪКето за какво и от какво става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, всякаква рейка от пета ген. става. Аз бях с оригиналната рейка на Д15 когато сложихме Б мотора сложих и рейка от ВТИ. Операцията беше елементарна, развиваш болтове сваляш после слагаш навиваш болтовете и готово. :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейка от кола с десен волан на ляв не става на 100%, за рейка от друг сивик мисля че ще стане но не мога да потвърдя на 100%. За разликата ако има някаква най-вероятно на ВТИ-ката съотношението между движението на волана при завиване и движението на колелата в градуси е по-малко отколкото при другите сивици демек с по-малко движение завива повече

Съотношението завиване волан/колела е абсолютно същото като на останалите сивици, има разлика само в ъгъла на завиване, като на VTI е малко по-малко. Поне в сървис мануала така са описани :yes:По темата: Според мен слагай смело. Само виж с колко входа/изхода е рейката, че има с 2 или 3. А също така провери дали дебелината на пиньона на рейката съвпада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата по-горе беше писал че е сложил от Вти реика (Защо)?(не е оставил неговата си ?) :yes: :yes:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях долу всичко тествах имам разбит горен ябалковиден болт от шофиорската страна (и лек луфт в реиката) ( страната от към пасажера от комилната реика имам 0.5-1 см луфт !!!!!!!!!!!!!! като разклатя гумата настрани затова ми се усуква колата ! в понделник ще поръчам болта остава въпроса с Реиката ! (като цяло доста нелажащ !)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом луфта е само от едната страна, значи е вътрешен накраиник. При запален двигател, хидравликата уплътнява луфтовете на рейката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

самата реика се клати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в ТОЗИ сайт я дават една и съща за всички модели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви дам един жокер, разликата в завиването е от шенкелите, а рейката e различна, защото е най-бързата серийно слагана рейка на сивик 5-ца

Редактирано от войводата/cls
"Техничеки въпро�и" не е Купува/Продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в ТОЗИ сайт я дават една и съща за всички модели

не са еднакви на вти рейката е далеч по-голяма като размера за въпроса на Киро просто рейката си беше част от суапа и за това я монтирах не съм я търсил отделно Редактирано от EGocentric

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои размер е по-голям? Като дебелина? Колко по-голяма е? Преправя ли се нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре, че си решил проблема колега. Аз си взех моята Хонда Сивик купе миналата седмица и днес я оставих да ми сменят вътрешния маншон защото е скъсан и ме зарадвана , че хидравличната рейката пуска малко през маншона. Казаха ми да си сложа добавка Бардал , някой пробвал ли я е или най-добре да търся втора употреба ? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...