Jump to content
Barba

ОМГ предно стъкло

Recommended Posts

Абе хора брат ми се прибра сега с жипката и разправя, че предния джам бил спукан ???? Това нещо възможно ли е от студа бе ? около 5-7см е .... ;):P Възможно ли е от отоплението, че малумника разправя, че бил пуснал и климатика да духа на стъклото....

Редактирано от Barba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М той каза че било в края долу ниско, т.е. там дето духа сега като се замисля .... т.е. е възможно от климатика заради жегата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи миналата година със заден страничен джам ;) ,даже има тема някъде из форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика няма как да се пусне на този студ, тъй като компресора не се включва на температура под 15-16 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае добър магазин за стъкла, или марка нещо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика няма как да се пусне на този студ, тъй като компресора не се включва на температура под 15-16 градуса.

Едно леко уточнение извън темата ( дано не се сърди колегата )Климатика ще ти тръгне винаги когато е над 5 градуса в колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-лесно да разберете кога ви тръгва климатика е да го пуснете и да се заслушате ако чуете цъкане и да паднат леко оборотите включва се /можете да отворите и капака да го проверите /.Аз лично си го пускам редовно като леко ми се изпотят стъклата ,той се включва изсушава ги за секунди ,няма значение дали е зима лято или друго.ПП: Стъкло нагорещено и рязко да се охлади почти винъги ще се пръсне,но студено стъкло да се пръсне от парното ,при положение че докъто загрее не е толкова горещо ,а и да го е пуснал вече като е загряла много колата е много малко вероятно да се пукне,но явно е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цепката расте без да е карана колата ..... какво забога е туй нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе френд я го питай брат ти да ли не е правил подскоци с мпс-то? А цепката ще спре като стигне другия край :):( .Аз не вярвам да е от парното/климатика/ ,но не го и изключвам като възможност.Просто не ми се е случвало и дано не ми се случва ,не само и на мен де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове днес на мен ми се случи абсолютно същото сега като паркирам и виждам,че в долния десен ъгъл има около 7 сантиметрова пукнатина и мисля,че е от това,че скочих в една огромна дупка :P(((((((( Дали е опасно да се кара така вмисъл може ли да тръгна на дълъг път и да ми се пръсне стъклото в движение :lol:П.С.: На Фандъкова на майка и много поздрави! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така ходих до софия на отиване се пукна да го ... тук има едно място ги лепи един ама ако има флезнали боклуци щяло да си личи аз днес ходих 30 лв ми иска моита цепнатина стана педя и 6 7 праста ако не и повече и се колебая ся кво да правя каза ,че бил под напрежение усукан некви такива ама сам с 1 на ум за тея майстори дет се разбират сичко :lol: но си е вариант това с лепенето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@voroshilov - Опасно е, ако те спрат катаджии, че ще олекнеш яко. По принцип имат право да ти спрат колата от движение за това (и те много добре го знаят). Спрат ли те, директно приготвяй парички, ако не си сменил стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика няма как да се пусне на този студ, тъй като компресора не се включва на температура под 15-16 градуса.

Едно леко уточнение извън темата ( дано не се сърди колегата )Климатика ще ти тръгне винаги когато е над 5 градуса в колата ;)
И аз само леко да доуточня моя компресор и на 1-2 градуса вкючва тва за 15-16 не е вярно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете в София къде мога да отида да се залепи докато намеря ново??? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да го залепиш пак ще се пукне, щом се е спукало по този начин не можеш д аго спреш, каква е причината незнам за да тръгне така от хнищото но факт е че когато и да е лепено такова стъкло до седмица две макс месец пак се пуква, тоест пукнатината тръгва още да расте. Лепене върши работа само и едиснтвено ако примерно е ударено от камъче и има тръгнал не голям лъч, тогава може да го спре за по дълго време. Но така спукало се от нищото на две от колите ми съм лепил и не помага, мои приятел преди 2 седмици по същия начин на ланчата му се спука залепи го и след седмица тръгна пак. Много интересно обаче от какво се пукат така мистериозно, тои не помни нито дупка нито да се е катерил по некви болдюри та да се е кривило купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-лесно да разберете кога ви тръгва климатика е да го пуснете и да се заслушате ако чуете цъкане и да паднат леко оборотите включва се /можете да отворите и капака да го проверите /.Аз лично си го пускам редовно като леко ми се изпотят стъклата ,той се включва изсушава ги за секунди ,няма значение дали е зима лято или друго.ПП: Стъкло нагорещено и рязко да се охлади почти винъги ще се пръсне,но студено стъкло да се пръсне от парното ,при положение че докъто загрее не е толкова горещо ,а и да го е пуснал вече като е загряла много колата е много малко вероятно да се пукне,но явно е станало.

Метода за изсушаването на стъклата е наистина добър. А това стъкло според мен се е разбило от вибрациите..сигурно е има зачекнато някъде от удар сигурно... на Витарата така ни стана както беше 2 см сега е на почти цялата дясна страна.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ,мен ми се е случвало да се пука челното стъкло без видима причина два пъти,за три години,на един Сценик,но самото стъкло беше с нагреватели отвътре и аз го отдавах на това..........иначе съм виждал лятото да се пука челно стъкло от поливане със студена вода......... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се в "Кобра" и ми казаха,че имат като моето и за 150 лева ще го сменят,мисля да мина другата седмица ще кажа след това ако пак се пукне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото може да се спука и от удряне на заледена чистачка с цел да се почисти. Личен опит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това мистериозно пукане според мен се е получило някъде мн лека цепнатина от камтъче, след това влиза водата, замръзва и така си расте :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще прозвучи тъпо Ноо...Да сте поливали стъклото с топла вода с цел размразяване на леда?Възможно е и от камъче,както казаха по горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

От рязка тмпературна амплитуда е напълно възможно.Шанса расте и като се прибавят и годинките експолатация ;) Мойто при -15 както си погрявах колата и при достигане на раб температура пуснах парно на мах и почна да припуква :( .Веднага го спрях да не стане бела.миналата зима на един френд го удариха в петата врата и на др сутрин пусна нагревателите и след 2 мин-праас и стъклото в боклука :lol: уви нищо не е вечно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, аз да ви попитам нещо, оригиналните стъкла ли са ви се сцепили, или някой, някога ги е сменял? И още един въпрос, предното стъкло (на тези с проблем там) еднопластово, или двупластово беше?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предното не трябва ли да е "триплекс"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още на москвичите бяха двуслойни, предните стъкла. Моето, обаче е сменяно и е еднослойно(по-евтино, вероятно). Познай, какво му се случи от студа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги , колата ми не беше карана 8 месеца, стоя си пред блока, прибирма се и за зла беда пукнатина, ама като триъгълник............... сега от върха на този триъгълник посока покрива тръгна цепката.... мисля да мина каското да ми го платят, но сега от студа и от водата си нараства! пазете се колеги, амплитудната разлика( топла вода ), пусакне на замръзнали чистачки и силно парно на предното стъкло НЕ !!!!!иначе кобра или бос хог или драгича , спаско и тем подобни ще се облажат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BG88 предполагам не с лоши помисли :D и в кръга на шегата любимите са ми челните удари :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a драгич се пак ти работиш, когато някои страда .. ти си като погребален агент ... кога сички плачат ти си добре :D еи ама си е бизнес :D аз сьм доволен че има хора като тебе , че иначе гараж, ръжда и няма ХОНДА ....... а като ви има има кола на пътя и така :Dа не челен не! това е направо чудниннка :0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...