Jump to content
sCoff

Екология

Recommended Posts

И един жесток цитат от "Пещерата на неандерталеца" :) „А екологичните движения са удобни инстументи, защото най-често в тях членуват добронамерени хора, но напълно незапознати със същността и на технологиите и на самата екология.“

един :D и от мен - като чуя "еколожка" и се изприщвамподкрепям и arsen за квотата, дори трябва да има и нещо като купони кой колко енергия може да консумира месечно(годишно)всичко, което се купува, е струвало някаква енергия да бъде произведено, включително и материалите му.ще има евтини (на валута) продукти, но скъпи на енергия, и обратно. ако си голям паралия пак ще имаш повече от бедните, но това няма да е за сметка на повишената консумация на енергияголяма утопия е, но продължавам да си мечтая...Concerto донякъде е прав, че консумацията ни на енергия се увеличава прогресивно. Просто начина ни на живот се променя, вече ходим с колата и до тоалетна (а дядо ми палеше москвича само като ходи до морето)Но пък преди се отделяше много малко внимание на енергийната (и екологична) ефективност - москвича колкото изгори, още толкова излива по пътя/изпарява от неизгоряло гориво. тецовете нямаха никакви филтри, и бълваха тонове сажди, автобусите и теКойто е живял по времето на "комунизма" помни как парното е усилено навсякъде на 6, поне един прозорец има отворен дори и зимата, "да влиза чист въздух", и се разхождаме по потник и джапанки вкъщи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............НО тук говорим за ЕКОЛОГИЯ(наука занимаваща се с флората, фауната и тяхното опазване на планетата ЗЕМЯ)Принципа е прост: колокото повече консумираш суровини(дървесина, руди, нефт, газ......... дори и кислород((възобновяем ресурс от растенията))) толкова повече отпадъци отделяш...........Резултат: след 50-100 години следващите поколения ще живеят в кенеф

Така е съгласен съм, но както казва Тино:"Общо взето екология няма да има докато великите предприятия и консорциуми не решат!"Иначе в къщи всичко се събира разделно, но колко го правят.Погледнете боклука в кофите да видите колко е разделен.А погледнете и как го събират на куп и после наново разделяне.Така че пак опираме до ролята на държавата,защото тя може да създаде правила и после да съблюдава за тяхното изпълнение. Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че пак опираме до ролята на държавата,защото тя може да създаде правила и после да съблюдава за тяхното изпълнение.

Точно така. Колкото и преди да са ни говорили за онези хладилници, че са вредни за озона, докато не ти създадат безвреден няма да се откажеш от хладилника. Без държавна и световна политика по тези въпроси няма да стане много. В Турция например Тойота не продават хибридния двигател, защото няма данъчни облекчения, и отделния човек дори да му пука, като му е по-скъпо няма да си го купи. Когато беше най-скъп петролът имаше бум на нови технологии и възвръщаеми източници на енергия, в един момент петролът поевтиня и всичко замря. Интереса клати феса, а не екологията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези, които купуват примус, изобщо не се интересуват колко струваважно им е да се покажат зеленино си държат и ескалейда в гаража

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Въпроса е основно в рентабилността на една технология. Имате ли представа че на 85% цената на електроенергията получена от ядрени централи е за изграждане за преносната мрежа. В останалите 15 процента е централата ОГРОМНАТА и печалба и данъците. Проблема за енергията не е само в нейното добиване/произвеждане а в нейното доставяне. 10% от територията на Сахата са достъчни за задоволяването на нъждите на човечеството от електричество към настоящият момент. Ама закарайте това електричество до Аляска и Квебек или до Патагония. Не става. П.С. Той студения термоядрен синтез е познат на науката ама все още е нерантабилен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Magnum-e, ако държавата не събира/намали данък на "зелените" автомобили, тогава и хората ще ги купуват не само за да са парадират, че опазват околната среда, а просто защото ще са по-евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво да ни облагодетелстват като могат да ни накарат насила , разбирай , чрез медийни трикове , конференции , измислени идеи и идеологии , чувство за вина и още един куп похвати :| Психология на мениджмънта и управлението на човешките маси :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно. Може да има и такива, които се подлъгват, но аз лично имам силно развито чувство за логика и математика - за мен 10 хил лева разлика в цената са си 10 хил лева и ако няма някакви държавни прИмоции, а трябва да ги избивам само от 2л/100 км градско по-малък разход - забрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и представи си , че се въведе набързо Евро 6 , където повече от половината автомобили не отговарят ! Къде ще ходиш тогава ? Или забравяш да караш кола или си купуваш някоя електричарка с бензинов или дизелов двигател или агрегат и започваш да плащаш вместо за бензин , за ток , батерии , по-скъпи сервизни поддръжки и какво ли още не ;) Същата картина на "Мона лиза" ама я гледаш под различен ъгъл , а тя все гледа към джоба ти :)

Пускам ви една статия , която лично аз си позволих да озаглавя " The new way of making wars ! " - Тhe rich ones are getting richer , the poor ones are getting poorer !

Сайта от където съм го чел предоставя доста интересна информация за каквато и да е сфера , като подбира много прецизно статиите , които поства :P

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво да ни облагодетелстват като могат да ни накарат насила , разбирай , чрез медийни трикове , конференции , измислени идеи и идеологии , чувство за вина и още един куп похвати :)Психология на мениджмънта и управлението на човешките маси :P

Отново си прав.Имам приятели в международни компании на мениджърски позиции, та те споделят, че

минават на специално обучение по манипулиране на клиента и контрагента, изсмукване на ежегодишни по-големи отстъпки,

сваляне на цените, маркетингови трикове и т.н.Особенно застъпено е това в Метро, компаниите за бира, и т.н.!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Геологически погледнато знаете ли колко време сме на Земята?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

До колкото си спомням от около 20000г като вид! Което е нищо в линията на жизнения цикъл на планетата и живота на нея. Просто сме смях отвсякъде!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам на ПЪРВА страница на форума да се постави някакъв банер поемащ инициативата да се ПРИНУДИ правителството да засажда по 3 дръвчета на регистрирана кола от акциза който така или иначе и плащаме и не знаем къде отива.По новините казаха че 3 дръвчета = на 10 -15 000км на година!! Имайки в предвид че никой от нас няма (пък и не му е работа) да сади дравчета където му скимне... ПРЕДЛАГАМ държавата да си организира държавна фирма и да ги засажда където тя намери за добре...Това е нищожна част от акциза който и плащаме годишно от горивата..!!

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш че примерно 30лв от 2000-3000лв гориво е много ли??пример от 2007ма:Цена за 1000 л. бензин А-95Н Производствена цена - 675.00 лв. Стойност на акциз - 635.00 лв. Начислен ДДС - 262.00 лв.Цена за директна реализация: 1,572.00 лв.Демек според теб 30лв е НАИВНО да се отделят от 1000лв данъци ??

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мисля, че да мислиш че правителството ще задели някакви пари от настоящите налози за някаква идеалистическа идея, е меко казано наивно!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zaбравих да кажа че това са моите пари...!!!Сигурно е наивно в повечето европейски страни да ти възвръщат голяма част от инвестицията за саниране, ЕЛ. автомобили.. и т.н. ???НЕ НЕ Е НАИВНО!! Наивно ще е ако никой нищо не прави и си траем като овце!! Ей тва е наивното!!Дори и да наложат 30лв на годиниа ама да знам че са отишли за 3 дръвчета с удоволствие ще ги дам!Но е наивно всеки сам да сади кадето му падне дървета!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържам идеята ти , но ми се иска да се наложи същата мярка и на тези - How-16-ships-create-pollution-cars-world

Имахме спор с Al Capone за замърсяването от корабите, но това изяснява нещата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Each is a quarter of a mile long and can carry up to 14,000 full-size containers on their regular routes from China to Europe.

14000 контейнера. В такъв се събират 4 коли. 56000 коли.

Ships are as big a contributor to global warming as aircraft – but have had much less attention from environmentalists.

А кога ще погнат и тях? Тук ще спомена че двутактовия турбодизел е двигателя с най-високо КПД. И се ползват в корабите само.

Ahead of next month’s Copenhagen climate talks, airlines have promised to cut emissions by 50 per cent by 2050.

А ето кога ще погнат и авиокомпаниите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де , ама нали до 2050 УЖ Пловдид ще си има море от Изток и Юг :tease: Холандия няма да я има , Ню Йорк също , климата ще ни е полу-пустинен , бла бла бла бла и бла :) Така , че за какви мерки изобщо ми говорят.После Ал Гор нали така или иначе каза , че дори да спрем сега , да не използваме нищо , пак няма да спрем "задействалата се машина на глобалното затопляне" :sad2: Хора , живейте си живота и спрете да си мислите , че някой го еня за вас :yawn: Единствената промяна , която може да направим е ако саботираме системата :bye:

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок .. имам ДВЕ предложения...1во: Ако някой има тука лесничей който да оформи една фондация ХОНДА_БГ Дърво Без Граници :tease: и да събира членски внос от примерно 30лв на година за да засажда по 3 дръвчета за тези пари (примерно 30лв незнам колко струва).Така че ако не държавата сами можем да се организира ме!!!2ро: Ако да кажем че наистина 15 000км на година се уравновесяват с 3 дръвчета а те са 30лв за да се посадят... То излиза че от тези 2000лв (15000км) държавата прибира 1000лв за наказание че караме с не екологично гориво...Демек вместо 30лв за 3 дръвчета държавата прибира 1000лв........Тоест ако аз всяка година засаждам 3 дръвчета и това е равносилно на това да карам 15 000км без да съм замарсил един грам въздуха... то следователно държавата трябва да ми възстановява 1000лв от акциза на тези 2000лв гориво....:)

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Какви коли, какви кораби, какви заводи едно изригване на вулкан изхвърля толкова колкото човешката дейност за 5 години. Та и аз имам идея: ДА СПРЕМ ВУЛКАНИТЕ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно , "великите" САЩ имат предложение да охладят Земята , чрез геотермални глупости и простотии :bounce: Тогава , няма да има проблеми за нищо :bounce: По-голяма глупост не бях чувал , някои хептен се взеха за всемогъщи :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Вас, ама аз сериозно започвам да обмислям варианта да стана климатичен бежанец в Норвегия. Бива ли така, края на декември и един свестен сняг няма. :)

Може да изглежда елементарно, но....

Публикувано изображение

Еволюцията в дамското underwear е сигурен показател! ;)

Весела Нова Година!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви коли, какви кораби, какви заводи едно изригване на вулкан изхвърля толкова колкото човешката дейност за 5 години. Та и аз имам идея: ДА СПРЕМ ВУЛКАНИТЕ!

Това за вулканите е яко!И вярно за съжаление!Помните ли преди години като вдигаха пара за озоновата дупка.Изчерпаха си доводите,много учени доказаха, че дупки е имало и преди човека и "еколозите умряха"!Сега друга песен пеят, глобалното затопляне, а навън си вали снежец.Бедствено положение из половината свят.Ебати затоплянето.Аномалии да, но не и затопляне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко по темата за вулканите. Тоя път за тея под водата, които са в пъти повече от ези на сушата и има доста по-големи от тези на сушата.http://www.crystalinks.com/volcanoesunderwater.htmlП.С. "Global warming, my ass!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се въздържа да напиша каквото и да е че доста пиперливи думи ще изреча към безхаберниците и оптимистите в темата. Само ще кажа че подкрепям колегата с дръвчетата и това всеки да даде своя дял за екологията колкото и малък да е тои а гигантите кво правели маината им, верно една птичка пролет не прави но докато всеки си вика - "Аиде бе аз кво замърсявам да се стегнат другите" нищо няма да стане. Ако планетата се е скапала няма да е от самосебеси, а виновника ще е един паразит-човека. Ама споко тя скоро ще се отърве от него. Нея я има от около 4 милиарда години, оцеляла е като се е сблъскала с друга планета и се е образувала луната благодарение на която ни има и нас, оцеляла е при вулкани метеорити и земетресения, и пак ще оцелее, въпрос на време е колко ще търпи нас обаче ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако планетата се е скапала няма да е от самосебеси, а виновника ще е един паразит-човека.

Верно ли го мислиш това?Не казвай на никого! :) Очаквам скоро да обвините и човека, че е причинил слънчевата радиация и протуберансите на слънцето!Или с нашата дейност сме създали черна дупка в Тихия океан!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само го мисля ами го и казвам!!! да не би слънчевата радиация да изсече горите на планетата??? или черната дупка да поглъща ресурсите и, на тяхно място да бълва С2О?? Язък че си на 33 години за да мислиш по тоя лапешки начин. Дано на компа ти е седнал 10 годишния ти син и тои да пише от твоя ник, иначе нямам логично обяснение за държанието относно екологията :) Нима твърдиш че планетата е чиста и нищо и няма от тая една трета суша и близо 7 милярдното и население. И наи големите замърсители Китаи и Щатите които наи нагло помолиха Африканските държави да си намалят вредните емисии а те не поеха никви ангажименти за да не им се съсипе скапаната икономика. Чесно казано ще ми се да си прав, много бих се радвал и бих бил по спокоен ако си прав и на планетата нищо и нямаше и с чиста съвест да знам че я оставяме на децата си чиста, а не поела по пътя на глобална екологична катастрофа. Дано да си прав иначе ще се наложи след някоя година да обясниш на децата ти- ЩО ТАКА ТАТЕ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави , за да не живеят децата и внуците ми в мръсните градове ще ги науча да живеят пълноценно в гората , ще ги науча да сеят и жънат , месят и пекат ;) Ще ги науча да ценят водата и светещата крушка , ще ги накарам да се гордеят с дядо си , за това , че им е оставил интернет и нямат проблем да са на 100 км от най-населените райони ;) Но вярвай ми , НИКОГА ТИ НЯМА да научиш твоите в градски условия да го правят това !!! Не и в тази неработеща система / определям термина работеща система , като такава където всеки е щастлив и доволен и има къде да спи и какво да сложи в устата си !!! а и най-важното оцелее поне 100 години / - но на мен , като човешко същество ми е пределно ясно , че такова животно няма :) Колкото и да е трагично / на мене смешно / , човека е обречен и ние ако загинем ще е заради самите нас , не за това защото сме замърсили планетата ;) Понеже спомена 4 милярда години - един човешки живот дори в митовете е не повече от 1000 години !!! Какво й коства на планетата да ни удави , изгори , замръзи всичките и в кратък срок от 10 000 години да стане същото райско кътче като по времето на Адам и Ева :) Имам отговор - ВРЕМЕ :) САЩ и Китай пробвали да накарат , не само африканците да намалят вредните си емисии - що да не ги накарат , ако мине номера :P И за протокола , Г20/или Г8/3/1 каквото си изберете / иска от всички развити страни , включая и България , да отделят всяка година пари - зелени фондове - за да може те да отпускат КРЕДИТ на страните с влошени показатали на вредни емисии !!! На страните на които пътищата им не са от асфалт , а прах и колите им не отделят СО2 газове , а изпражнения и т.н. и т.н. ФАРС !!!Сега идва таз седмичното ми прозрение :) Хубаво има Глобално затопляне ;) и именно заради ГЗ Гълф стрийм започва да спира и с това да не донася топъл въздух от Африка , в Европа и Северна Америка се забелязва значително по-студено време / пак за протокола не се усеща само тази година а от има няма 15 години назад / - е аз като не толкова прост българин се питам , дека е смисъла да спираме топлото , като то започна да спира ??? :P Нали Ал Гор каза именно това , че ще стане - е вече става , не трябва ли тогава да правим обратното - да затопляме Земята ;)Това на което вярвам е , че във вселената и на планетата ни си има цикличности , както си ги има при хората , жените / това е бъзик да не се засягате :P / , животни , дървета и т.н. Просто всяко нещо определя цикличността си спрямо размерите и много други неща се влиаят спрямо чуждите цикличностти !!! Обърнете внимание на нещо друго , което за мен лично си е тревожно - температурните разлики между ден и нощ !!! Айде стига , че на някои хора ще им дойде много информацията :)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво мнение на Tino, хареса ми.Слави, ние сме замърсили земята, няма спор, но не сме основната причина за създаващите се проблеми!!! Ясно е, че сме изсекли горите и сме бълвали газовете, но това не ни прави основния вредител, ние сме много малък процент!Можеш сам да прочетеш: Кравите! Те бълват повече CO2 в атмосферата от който и да е автомобил. Доказано от учените. Когато си пасат спокойно на паша, екологично и приятно, пръцкаат, и като пръцнат отделят много много много силен и наситен CO2. Това станало ясно на еколозите преди няколко си там години, затова вече се дават хапчета на кравите да не отделят така яко газове! НО пък кравите са били на земята и преди нас, в много по-голяма численост, от която са сега? И без хапчета, те са опърдявали въздуха като стой та гледай а пък планетата не се е ядосала. Това е много прост и комичен пример за това, че не сме ние причината, ние допринасяме, но не сме основата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм и с двама Ви момчета, не казвам че можем да спасим света или човечеството от това което някои ден следва. Просто се опитвам да накарам всеки поне от малко да се замисли когато може да спести от нещо. Не казвам нито да си спрете тока или топлата вода заради икономия, нито да вдигнете колата на трупчета, говоря за наи - елементарни неща от които може да се спести малко енергия на планетата или по точно казано поне да не сме прахосници ;) де се вика пред нас сами да ни е чиста съвестта. А дали цикала на планетата е към своя краи и всичко ще започне от начало след 5-50 или 500 години си е друг въпрос :D И в древността хората все са се плашили че света им ще изчезне много скоро, ама е на оцелял е и до днес, дано и ние напразно да се тревожим. Квото и да си говорим планетата ни е чудно място за живеене и единствения ни дом за сега. И да си мислим че като се иазакаме в задния двор нема да ни замирише в хола се лъжем жестоко :D Човек е приел всичко за даденост :D Поне докато не намерим друг начин на друго място да съществуваме, трябва да мисли как да опази сегашното. За съжаление тези които имат силата да го направят не го правят, а заради тях ще страдат всички. Така че не ме разбирате погрешно , не карам никои да отиде в гората и да затвори цикъла :D Карам Ви просто да се замислите ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изследванията показват че южната ни ганица ОПЛЕШИВАВА... оплешивяваме като гърците...Аз пак повтарям.. Да почнем да садим с бясни темпове дървета по и без това необработваемите ни земи от юг на север.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само го мисля ами го и казвам!!! да не би слънчевата радиация да изсече горите на планетата??? или черната дупка да поглъща ресурсите и, на тяхно място да бълва С2О?? Язък че си на 33 години за да мислиш по тоя лапешки начин.

Пак ти казвам трай си, че се излагаш!

Навремето такива като тебе скачаха за озоновата дупка, ама бързо я забравихте!Що ли?

Сега ви подадоха друг кокал и вие пак го заръфахте.

 

През 1970г. "учените" , са прогнозирали катастрофални последици от замърсяването и гибел около 2000г.

Ето ти и един отговор за радиацията!

Не обвинявай човека за всичко, и не забравяй, че вулканите замърсяват много, ама много повече от нас хората!

И не забравяй, че същия този човек се грижи не малко за природата!И дългия сега живот се дължи не само на замърсяване.

 

Като искаш чистота, що караш тоя замърсител, карай колело и не цапай планетата!

И не плюй кмета за дупките, че хасфалта е токсичен и ще се отровим!

 

Помисли си малко за думичката"Баланс"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един мит за глетчерите в Хималаите, които "учените" стопиха до 2035г.

"Всъщност несъответствието между прогнозите, направени от известни учени, някои от които носители на Нобелова награда и реалното състояние на глетчерите, беше открито от вестник "Сънди Таймс". Според изданието цялата прогноза се основа на публикации в медиите, а не на научни факти."

 

"Случващото се беше коментирано и от министъра на екологията на Индия, според който прогнозите за изчезване на глетчерите до 2035 г. са чиста спекулация."

 

Естествено, нали трябва да се продават емисии и да се лапат кинти!

 

Фанатизираните еколозите винаги са били и ще бъдат употребявани от правителства и консорциуми.Просто невежеството е удобен инструмент в ръцете на прагматиците.

 

Източник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора за какви глобални мерки за опазване на околната среда говорите,като държавата ни има двоен стандарт в това отношение..иначе не бих могъл да си обясня логиката по която ми взема 500 лева данък за акорда,който отговаря на евро 5 по отношение изискванията за изгорелите газояве и замърсеността ,но е над 100 конски сили и обратното- 40 лева за 20 годишното ми пежо което бълва като пе4ка пушек .Току що гледах едно предаване еко арена и там един младок ми развиваше теорията че всички коли без катализатор трябва да се спрат-нищо против нямам само че нека държавата да си изясни приоритетите по тоя въпрос..двуличници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...