Jump to content
Mushev_90

Спирачки не искат да спират

Recommended Posts

Днес направих промивка на спирачната течност всичко е обевъздушено всичко си е както трябва по системата, та проблема е следния: значи като натисна спирачките само предно дясно завлачва другите не искат да спират така.Може ли да ми препоръчате добър сервиз за спирачна система в Пловдивска област.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не раздвижи ли спирачните апарати? обезвъздуши пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш АБС трябва да ги обезвъздушиш при работещ двигател :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апаратите са много добре раздвижени всичко е обевъздушено няма ABS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезвъздуши ги още веднъж, нищо не им пречи, но си виж първо в мануала в каква последователност се прави...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да,то си има последователност.Пак си огледай накладки,дискове-не дай си боже помпа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последователността е от най-далечното колело -> към най-близкото (до спирачната помпа). А иначе опитай пак да ги обезвъздушиш по този ред, и ако ги обезвъздушаваш правилно и пак няма ефект.... идва кофти момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S.Nikolaev, не на всички коли е такава последователността ...За това най добре сверка с мануала...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега martod@, до сега в нито един сервиз от които съм работил и нито една кола с които съм работил за около 12 години стаж в областта не съм срещал различен начин за обезвъздушаване. Винаги и всеки така прави 1. задно дясно2. задно ляво3. предно дясно4. предно лявоДори и когато кръговете са диагонални и да го направиш така по пътя на логиката ще се досетиш, че пак става както трябва по този начин, няма значение че започваш с единия кръг и го зае*аваш. И досега за тези 12 години не е имало кола, след като я обезвъздуша да почне да не спира.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. задно дясно2. предно ляво3. задно ляво4. предно дясноколега S.Nikolaev може да имаш голям стаж като майстор и да не си имал проблеми досега но на мануала вярвам повече от колкото на теб (нищо лично и не го приемай като заяждане)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега martod@, до сега в нито един сервиз от които съм работил и нито една кола с които съм работил за около 12 години стаж в областта не съм срещал различен начин за обезвъздушаване. Винаги и всеки така прави

То и за това много хора се оплакват по форумите, че като идат на преглед, спирачките нещо ги няма...Защото повечето майстори, ги обезвъздушават по твоя метод...И понеже стажа ми е точно двойно повече от твоя, ще ти кажа от къде идва този метод, от жигулките и москвичите, на които задните спирачки бяха на един кръг а предните на друг ...Щом производителя на автомобила е препоръчал схема на диагонал, значи има значение, нищо че ти си мислиш че няма... !!!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много стаж, много нещо... !!!

Аз мислех, че спирачки с АБС и такива без се обезвъздушават по двата начина, т.е. последователността, не че има значение как ще изкараш скапания въздух от системата... !!!

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...