Jump to content
Vancuver

Honda Acord 2001 автоматик

Recommended Posts

Мисля да взимам такъв Акорд - 2000-2001 год, автомат. Какви са ви мненията за този модел?Гледах също, че имат и навигация - има ли карти за България? Това, което ми предлагат, е с италианска карта и ме интересува дали има българска.Мерси! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега! Аз вече втора седмица съм горд собственик на Акорд 2000г. преди това имах Сивик 6г. и смея да твърдя че акорда е доста по-хубав от към возия, стабилност на пътя, комфорт а и от другите колеги съм чувал че са доста здравички като окачване и мотор. Няма да збъркаш ако се метнеш на един такъв красавец :) И аз мислех автоматик да взимам но мои познат ме посъветва да не взимам защото са по-капризни като скоростна кутия и се вдига разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигацията , забрави (поне за оригинално вградената). За двулитровия мотор - градско около 10 на 100 -12 зиме, извънградско 7,5 до 8 на 100. Това е с автоматикът от който са наплашили предишния колега, но с който аз не съм имал никакви ядове вече 5 години. Колцата е здрава , комфортна и тиха, не се чупи и сменяш само консумативи, но нали е Англосглобка - тук таме ще имаш дребни ел. неприятности - нищо сериозно или не търпящо отлагане. Струва си парите и има ресурс :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигация-ще има след около 3-4 месеца .Поне така ми казаха от Бултрако.Дотогава ще дерзаеме,а за сглобка по мои впечатления са доста добри!!!Между другото Акорда който си взех се дължи на впечатленията от Акорда на Цецо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един такъв на части нещо не върви добре маи не се чупят много само ланда сонда съм продал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай и несе чуди колата е страхотна дали ръчка или автомат няма да сбъркаш моята също е автомат и е перфектна. вече година и половина нищо не съм барал по колата само карам. Е само профилактика на двигателя нищо друго освен бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигация за България няма и сигурно няма да има за този модел. Автомата си е голямо удобство, но е по-муден от ръчката. А, и за разхода е малко притеснително при пълен резервоар на 200 км стрелката да ти показва почти половината и под 500 км да ти светне лампата на резервата. Ама кеф цена няма! За 1 година и 3 месеца и 30 000 км не се е чупило нищо. Само съм сменил предни амортисьори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигация за България няма и сигурно няма да има за този модел. Автомата си е голямо удобство, но е по-муден от ръчката. А, и за разхода е малко притеснително при пълен резервоар на 200 км стрелката да ти показва почти половината и под 500 км да ти светне лампата на резервата. Ама кеф цена няма! За 1 година и 3 месеца и 30 000 км не се е чупило нищо. Само съм сменил предни амортисьори.

Колега страшен разход правиш...............с 260 ли караш през цялото време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко литъра е резервоара но колата си лапа около 10-15 на 100км зависи колко ти тежи крака. Акоито казва че неговата е икономична да е жив и здрав да си налива горивото и да кара икономика. Икономия от 2.0 литров мотор неможе да се търси, говоря за бензинов двигател. Това си е самата истина. Колегата е прав кеф цена няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега страшен разход правиш...............с 260 ли караш през цялото време

Ами няма особено значение скоростта. Дали с 120 или 140 или 160 и пълнене на километража, разликата е 1 -1.5 на сто. И все се върти около и над 10. С 120 вече не карам, защото е тъпо. Настигат те коли и ти мигат да се разкараш и трябва да се набуташ в колона с 80-90. Затова предпочитам никой да не ме стига или поне по-рядко. Става въпрос за магистрала!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега страшен разход правиш...............с 260 ли караш през цялото време

Ами няма особено значение скоростта. Дали с 120 или 140 или 160 и пълнене на километража, разликата е 1 -1.5 на сто. И все се върти около и над 10. С 120 вече не карам, защото е тъпо. Настигат те коли и ти мигат да се разкараш и трябва да се набуташ в колона с 80-90. Затова предпочитам никой да не ме стига или поне по-рядко. Става въпрос за магистрала!
колеги к ато чета тези мнения и се чудя дали съм на прав път тъкмо си мислех да попълня автопарка с един акорд и вие убихте всякакъв мерак в мен то кеф кеф ама този разход 10+ + + ми се вижда доста за съвременна кола още повече японска или някои си карат колите като самолети или положението е наистина е зле откъм разход моля ако има колеги с по нормален разход да споделят мнения и да не ме отчайват съвсем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда прави 8/100 от пълнене до пълнене... 2,0 автоматик. Толкова гори и акорда, но зависи все пак кой и как го кара  :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега страшен разход правиш...............с 260 ли караш през цялото време

Ами няма особено значение скоростта. Дали с 120 или 140 или 160 и пълнене на километража, разликата е 1 -1.5 на сто. И все се върти около и над 10. С 120 вече не карам, защото е тъпо. Настигат те коли и ти мигат да се разкараш и трябва да се набуташ в колона с 80-90. Затова предпочитам никой да не ме стига или поне по-рядко. Става въпрос за магистрала!
колеги к ато чета тези мнения и се чудя дали съм на прав път тъкмо си мислех да попълня автопарка с един акорд и вие убихте всякакъв мерак в мен то кеф кеф ама този разход 10+ + + ми се вижда доста за съвременна кола още повече японска или някои си карат колите като самолети или положението е наистина е зле откъм разход моля ако има колеги с по нормален разход да споделят мнения и да не ме отчайват съвсем
Може да гори и гори 8.3 и 8.4, но ми се случвало само 2 пъти за 60 зареждания. Само, че подпирах едни колони от коли (единия път се сещам около Кресненското дефиле), защото изчаквах един да ме стигне.Не се отчайвай, ами имай нерви да караш бавно. А модела за съжаление съвсем не е вече "съвременен".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой "накара" Акорд 98-02 автоматик да гори 10 (само градско каране в София) ще го призная ;) Аз карам Акорд 2001 2.0 автоматик вече 6 месеца и под 13 не ми е падал,е вярно е ,че карам предимно по задръстванията (сутрин и вечер),но това е положението.......10 на сто е далече от постижимото при тези условия които ви споменах ;) ....за съжаление ! Самата кола си е прекрасна,а и с автоматика се "родих" с тия ~5-10 км. средна скорост на ден ;) Освен по джоба по друго не усещам адските задръствания ;);):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой "накара" Акорд 98-02 автоматик да гори 10 (само градско каране в София) ще го призная ;) Аз карам Акорд 2001 2.0 автоматик вече 6 месеца и под 13 не ми е падал,е вярно е ,че карам предимно по задръстванията (сутрин и вечер),но това е положението.......10 на сто е далече от постижимото при тези условия които ви споменах ;) ....за съжаление ! Самата кола си е прекрасна,а и с автоматика се "родих" с тия ~5-10 км. средна скорост на ден ;) Освен по джоба по друго не усещам адските задръствания ;);):D

Така е колега подобре в резервоара отколкото по майстори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прелюд 2.0 автомат мога да кажа разход по инфоборд за 17000 километра, среден 8.6- градско/извънградско почти по равно, извън града за да изгори повече от 8, трябва доста да се напъне човек! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прелюд 2.0 автомат мога да кажа разход по инфоборд за 17000 километра, среден 8.6- градско/извънградско почти по равно, извън града за да изгори повече от 8, трябва доста да се напъне човек! :lol:

За прелюд не говорим а за акорд. Има разлика прелюда е 133к.с. а акорда е 147кс. Дано да ти гори толкова макар че аз лично невярвам. Но всеки си знае. Живи и здрави да сте всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

J35A4 240hp HONDA ODYSSEY ми гори в София 15л/100км а извън градско 10л/100кмМалкия одисей 13л/100км ама е Ф22Б6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из наща татковина има толкова чудесни места които човек ако не слезе от аутобана никога няма да види на живо. По магистрали гледам да не пътувам щото ми е скучно и с тоя круизконтрол се успивам, но ако ги ползвам си слагам 130 и хич не ме притесняват тея дет святкат - ако има чалъм им давам път, ако не - чакат на опашката - законът е за всички :lol: Еднаж даже едно Фери се беше скрило зад багажника ми и святка и свири нОо таванът му по нисък от задният ми капак и не го виждам та има проблем че бързаше явно :lol: Та на Акордът тая "крайцерска" скорост и начин на управление много му приляга и с круизконтрол + климатроник никога не ми е арчил повече от 8. А и от "старите" хора знам че на колата и е най-убао като стрелката на скоростомера и сочи вертикално нагоре (така ги проектират) наляво е икономче, но е бавно , надясно - гъзарско, но и скъпарско ( а и недай си боже "катастрофалноПирогово" :lol: Нормалното извънградско поддържам на 110 (горе долу с толкова се движи и "околният свят" и само ако има колона ги "изпасвам" , но това е инцидентно и краткотрайно. Та такаполученото пространствовременно преместване ми коства около 7.5 (мах 8 в летните жеги) л. на 100. Тея показатели са при нормални пътни условия , стандартен размер гуми (но качественни и икономични), жена + дете общо 80 кг.(Аз още толкова)+ нормалният багаж като за роднински визити (или почивки :lol: ) и това със нормалният 95 от ОМВЖивея в малък град , рядко ползвам колата и разстоянието което ми се налага да минавам инцидентно е около 5 км. до и още 5 обратно. Ако някой не знае за толкова време няма как маслото в кутията да достигне нормална работна температура и съответно ЛОК-ЪП-ът на хидротрансформатора не се включва та затова градското ми е около 12. Ако кръстосвам държавата и преминавам през големите градове - градското ми е по-ниско (но не пада под 10) - предполагам схващате къде е разликата.А зиме когато запаля да се топли па изляза да чистя сняг, тея 5 км. стават златни (средно от сорта на 15).Естественно градският разход може да се смъкне малко (литър, два) ако сам включвам предавките, но тогава за къй чеп ми е тоа автомат :lol: Който кара нормално и колцата му е читава ще има същият разход, на който му тежи кракът (или егото) ще арчи повечко. Както предполагам сте усетили Хондата като такава най-добре върви като я галиш по газта, а не да Я давиш с гориво. Сядаш, палиш, слагаш "Д", пускаш спирачката и Тя си тръгва. Ако искаш по-бързичко слагаш вързанките на дясната си обувка върху газта и готово. Делите мисленно ходът на десния педал на 4. Първата четвърт е икиномичното управление, втората добавя удоволствието, третата прибавя малоумие, а четвъртата не се сещам за какво е??? Автоматът сработва сменяйки надолу при рязко подаване на газ, а не при натискане "до дупка" (това да не ви е Мерцедес - отдолу няма "кикдаун" бутон). Приятно ви пътуване и умната. :lol: Пред русата по-споко, и Тя е човек и не е нужно да И се "издигате" в очите, :lol: и да И сваляте звезди - особенно ако е "облъчна"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

J35A4 240hp HONDA ODYSSEY ми гори в София 15л/100км а извън градско 10л/100кмМалкия одисей 13л/100км ама е Ф22Б6

Sand0, честно много ме кефи този автобус бегачка, който имаш!!! Представям си как събираш очите на рейсърчетата дето те дразнят по пътя.А по темата: "Оди" и "сея" все пак е по-съвременна кола и това показва съотношението разход-мощност-килограми.А на колегата Ceco - не знам дали ще доживея да карам така лежерно. Просто пътищата където карам не позволяват - или караш с едните или с другите. А на тези, които ми светкат по магистралите (колкото и малко да са) им пускам невъзмутимо аварийни и се прибирам когато имам възможност да продължа след това без да намаля скоростта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир!!!Вие с Борислав сте с много вървящи, Акорди,а останалите с "Икономики"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир!!!Вие с Борислав сте с много вървящи, Акорди,а останалите с "Икономики"

Сигурно нашите са объркани нещо. Ако смяташ да го караш като пенсионер може да докараш някаква икономия иначе нестава. На моето каране няма икономия явно ми тежи повечко крачето. За мен акорда градско неможе да гори под 10л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа, вече 2 години съм със същия акорд и разхода си е твърдо 10, което го намирам за повече от нормално. Колата не е лека и не е 1.3. А че разхода е даже малък може да се убедите по следния начин - питайте някой с БМВ 320 колко му гори градско, или с някое ауди, пасат или пък форд. Под 12 няма..освен в на някой фантазиите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисълта ми беше за извънградско,разход от 15 на 100 е множко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе той човекът дето пусна темата отдавна се уплаши и избяга ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир!!!Вие с Борислав сте с много вървящи, Акорди,а останалите с "Икономики"

Сигурно нашите са объркани нещо. Ако смяташ да го караш като пенсионер може да докараш някаква икономия иначе нестава. На моето каране няма икономия явно ми тежи повечко крачето. За мен акорда градско неможе да гори под 10л.
Акордите на всички най-вероятно са еднакви! Акорда автоматик не бих го оприличил като "много вървящ", ако като "сигурно набиращ" и безпроблемно поддържащ скорости 160-180. Разхода на градско по каталог си е 12-13. Не става въпрос за "пенсионерско" и "спортно" каране. Една кола върви така както ти позволява пътя. Ако е много натоварено двупосочно движение, никой няма да се претрепва да изпревари 2-3 коли за 5-10 км. Караш си с трафика и си свиркаш. На магистрала е същото - избираш в коя лента да караш - 80-90 км или 140 и нагоре. И разхода ти се определя от твоя избор - т.е. 8-8.5 или 10-11. Пак повтарям за нормално не спортно каране.А "човека" май наистина избяга като разбра, че няма да има навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се изкажа.Accord Coupe 2.3L ръчни скорости:12-13 градско9 извън града (сигурно заради пейката на задния капак :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега Dachev казваш че колата ти харчи цял резервоар за 500 км.Това означава че харчиш 60 литра за тия 500 км.И как ги харчиш тези над 12/100?Ако това е градски разход разбирам. Ама ако е извънградски или смесен не знам как го правиш пич!Аре със здраве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се обадя :DМоабета беше за Акорд 6 ген (99-01) с 2 л. мотор, тука хората със 7-ма дето се обаждат е ясно че техните двигатели като по-нови са и малко по-ефективни и по-икономични.Аз под 12 л. +-0.5 градско не мога да падна, на дълго 9-9.5И да с 54-55 л. гориво (от пълно до лампа) минавам обикновено между 500 и 580 км (смесено - 50/50 градско/селско) :DСя автоматика си е шукария, каквато аз за съжаление нямам, но не вярвам да разходва повече от 0.5-1 л. в повече от ръчката при аналогично каране.Колата си е супер, мен ме кефи и не мисля да я сменям скоро :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега Dachev казваш че колата ти харчи цял резервоар за 500 км.Това означава че харчиш 60 литра за тия 500 км.И как ги харчиш тези над 12/100?Ако това е градски разход разбирам. Ама ако е извънградски или смесен не знам как го правиш пич!Аре със здраве :(

Чета си постовете по-нагоре и никъде не виждам да съм писал, че горя 60 л на 500км или пък, че ми е горяла някога 12/100!!!Писъл съм:

...А, и за разхода е малко притеснително при пълен резервоар на 200 км стрелката да ти показва почти половината и под 500 км да ти светне лампата на резервата...

...Разхода на градско по каталог си е 12-13...

Моята кола никога до сега не съм я карал само градско за да имам наблюдения за разхода. Отбелязал съм само каталожния разход.Нямам и навик да карам с туба бензин в багажника за да карам докато свърши, затова зареждам когато ми светне лампата, което съм писал, че ми се случва най-често около 500км. Описания ми разход както се надявам личи е за основно извънградско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...