Jump to content
Quincy

Prelude 2.0 16v 5th Gen Vs Civic 1.6 125 Hp 5th Gen

Recommended Posts

... пускал съм се с 325тдс с чип на 400м сме равни като до 120/130 водех 5-та е по тежка и ако нема чип е паднала от Прелюда,ма то Прелюдите май са по бавни от моята !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ти и още няколко заблудени си мислите така :) !!!

 

pepi размазва това БМВ. Просто се пускат за шоуто. Там няма интрига.

п.п. Това говори много лошо за твоите шофьорски умения :D :D :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро нали знаеш, че се пусках с на Владо Прелюда срещу това БМВ и ме би. Явно пича го е бутал преди да дойде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро нали знаеш, че се пусках с на Владо Прелюда срещу това БМВ и ме би. Явно пича го е бутал преди да дойде

Истината е , че ти не можеш да караш на Владо Прелюда,а не че баварата беше бърза. Направо ми се плачеше като те гледах :) Обява: Търся малък втек за сверка. Аз съм "почти" стоков !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обява: Търся малък втек за сверка. Аз съм "почти" стоков :)

Да добавя и д16А9 :D или не смееш с а9-ка !!!

 

Да вземем да пуснем една тема от сорта на "Предизвиквам .... " " Падналия черпи " :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре бре немога :rolleyes: . Аре аре, да не лъжа ама Владко като си го кара също падна :lol: , бах я в 5-цата

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При идеални условия и идеален старт D16-ката бие със ~3-4 коли Прелюда ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз така си мислех ама се оказа друга работа.Първия старт около кола ме би втория един калник.Утре една броня :) Колегата паРАДОкс може да потвърди .Въпреки че преди и аз го бих една дръпка със старото ми купе а беше 1.5 101 делматинци :) .Другото което е че сега купето (скупецо) ми е на 16-ки и доста окуця.Ама зимата живи и здрави като сложиме 14-ките и нее забръскал сняг ще се пробаме пак,ама и дотогава пак ще се пробваме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
@mitko vtec, с лош старт трудно догонваш, пък и при шеста генерация с този мотор е "малко" по-различно, не е като в 5-та определено. Моя експеримент беше 1040 срещу 1240, а хечбек е с още малко по-лек :) Говорим (пишем) за коли без никакви подобрения, като изключим, че още карам с катализатор, а момчето с прелюда не, ако изобщо има някакво значение това :) Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това спора се изчерпва http://vbox7.com/play:1f1ce7e3

Преди малко качих и останалите клипове. Значи много зависеше от стартовете но са на кантар който дръпне на старта примерно с метър и так сме си до финала на някои от клиповете аз карам прлюда на един от клиповете е снимано от вътре на прелюда и се вижда съвсем ясно че сме на кантар но пистата е къса и всичките гонки са до към 130 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В казанлък има д16з6 ПЪЛЕН СТОК (fresh4y) търси се прелюд ПЪЛЕН СТОК да снимам да се изчерпаме в темата. 1000 % прелюда пада на 402 метра. Твърдението ми прозилиза от няколко заключения (но нека си останат за мен).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в тази тема е, че никой не чете заглавието :lol: То не бяха сивици 6-та генерация (японки и англичанки), купета 101к.с,хечове, прелюди 4-та генерация - да, всичките 133к.с ама не автоматиВъпроса е:

Привет колеги,имам един въпрос коя от двете коли върви повече,говорим за сток коли прелюда е автоматик а сивика седан :)'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

и тогава се вклюих и аз-> и казах че прелюда пада с няколко коли и на 400м и до около 200км/ч :lol:от 5 ген сивик

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tо за автомат няма какво да се коментира .......

 

В казанлък има д16з6 ПЪЛЕН СТОК (fresh4y) търси се прелюд ПЪЛЕН СТОК да снимам да се изчерпаме в темата.

 

1000 % прелюда пада на 402 метра.

Точно колегата fresh4y може да сподели дали има победа над Дряновския сив Прелюд дето е сток от всякъде, че и си има доста голяма басс каса :lol:

Резултата там е 1000 % както казваш ама не в полза на сивика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tо за автомат няма какво да се коментира .......

 

В казанлък има д16з6 ПЪЛЕН СТОК (fresh4y) търси се прелюд ПЪЛЕН СТОК да снимам да се изчерпаме в темата.

 

1000 % прелюда пада на 402 метра.

Точно колегата fresh4y може да сподели дали има победа над Дряновския сив Прелюд дето е сток от всякъде, че и си има доста голяма басс каса :)

Резултата там е 1000 % както казваш ама не в полза на сивика.

 

кажи му да маха касата ако иска, за да няма оправдания и да идвам с камерата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Terror1sta неговори тай бе брат.. НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ПУСКАЛ С ПРЕЛЮД на пистата ви ! само 1 единствен път съм се пускал в казанлък с прелюд и резултата беше 2 коли в моя полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Terror1sta неговори тай бе брат.. НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ПУСКАЛ С ПРЕЛЮД на пистата ви ! само 1 единствен път съм се пускал в казанлък с прелюд и резултата беше 2 коли в моя полза.

кога това бе баце останах с други впечатления ако сте били с бат пешо :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Terror1sta неговори тай бе брат.. НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ПУСКАЛ С ПРЕЛЮД на пистата ви ! само 1 единствен път съм се пускал в казанлък с прелюд и резултата беше 2 коли в моя полза.

кога това бе баце останах с други впечатления ако сте били с бат пешо :D
хаха питай го не падна ли тогава и от летящ и от старт от място. !!! аКО искаш и с твоя ще се пробвам за спорта пък тогава ще се види !!! Тогава Петър каза аз съм с 15-ки със високи гуми .. аз също бях със гуми на 185/65 :hondarulez: возил съм се в 2-та ви Прелюда знам как вървят :rolleyes: Кога се гонихме към Мъглиж когато ти беше в моята кола петър тръгна преди мен и то от 10-15 метра пред мен ако незабеляза че беше спрял много пред мен и почти го стигнах до доло 1 кола ми остана но извинявай конете са 7 ако преднината 15 метра няма как аз не съм 200 коня че да му давам по 20 метра преднина и да го изпревбарвам :blink: няма как да стане тва брато :) Редактирано от fresh4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Terror1sta неговори тай бе брат.. НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ПУСКАЛ С ПРЕЛЮД на пистата ви ! само 1 единствен път съм се пускал в казанлък с прелюд и резултата беше 2 коли в моя полза.

кога това бе баце останах с други впечатления ако сте били с бат пешо :D
хаха питай го не падна ли тогава и от летящ и от старт от място. :rolleyes: аКО искаш и с твоя ще се пробвам за спорта пък тогава ще се види :blink: Тогава Петър каза аз съм с 15-ки със високи гуми .. аз също бях със гуми на 185/65 :) возил съм се в 2-та ви Прелюда знам как вървят :D Кога се гонихме към Мъглиж когато ти беше в моята кола петър тръгна преди мен и то от 10-15 метра пред мен ако незабеляза че беше спрял много пред мен и почти го стигнах до доло 1 кола ми остана но извинявай конете са 7 ако преднината 15 метра няма как аз не съм 200 коня че да му давам по 20 метра преднина и да го изпревбарвам :D няма как да стане тва брато !!!
точно за този път знам че не тръгнахте наравно но и дистанцията се запази между вас мога да кажа че вървяхте наравно и след 18* те драпна съвсем малко не знам как ги измери колко метра са но ти гарантирам че вървяхте наравно. не се сърди не взимам страни просто не е етично !!! а и вашите коли не са сток така че не виждам какво изобщо коментираме :D а и пропускаме че на пецата колата е на алтернативно гориво :hondarulez: Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Terror1sta неговори тай бе брат.. НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ПУСКАЛ С ПРЕЛЮД на пистата ви ! само 1 единствен път съм се пускал в казанлък с прелюд и резултата беше 2 коли в моя полза.

Извинявам се !!! Просто трябваше да уточня че просто коли дето те бият падат от прелюда. Още само с пълната инжекция на моята Прелюда си ме пердашеше, а съм се пускал доста пъти с теб !!! Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам брато може !!! доколкото чух СТАНЧО 1 биел вашия прелюд !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуснете се така кои кого биел е много относително.всеки старт е индивидуален. !!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно да ама разликите в случая бяха доста големи !!! Сега е неделя може да направим едно дерби, който има желание :hondarulez: Сега поне ще има доста коли и ще е забавно !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуснете се така кои кого биел е много относително.всеки старт е индивидуален. !!! !!!

това мислех да напиша но... няма смисал да пиша по тая тема повече всеки си има мнение .. + това става въпрос в темата за прелюд авт. и сивик седан :hondarulez: нито аз съм седан а съм хеч. нито прелюда е автомат :honda: важното е да се бият коли от други марки не хонди :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

те другите са ясни. Давайте да се съберем в неделя да си направим веселото :honda:

 

п.п. Ако я е чипнал да идва задължително. Ако не е ако иска само :hondarulez: !!! !!!

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах да викам ли моя авер с 330-ката ? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...днес имаше две гонки между сивик купе 1.6 и прелюда 2.0 сивика води до края на втора така разбрах и на трета Прелюда взел ма с колко не разбрах.Нека колегата ако види темата да напише.Купето не беше моето щото Прелюда беше с 17-ки и нямаше да е честна битката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С комшията направихме два старта , понеже беше доста сигорен че ще ме бие . Сивик 5- та купе с D16Z9 на 15-ки срещу prelude 4 -та с F20A4 на 16 цола джанти . До 200 км 2 коли за сивик-а , пробвано на два пъти ! :)

Редактирано от uBocook

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да налеем малко бензин в огъня :lol: Днес не Пищигово се пуснах с 2,3 д16-ки,първото купе 6-та в-тек падна.Второто 5-та купе в-тек(без задни седалки) също падна.Обаче Англичанка 1.6 без в-тек(с колектор и генерация), върви малко пред мен.Прелюда е 2.0 с колектор от х23ето клипове с едното купе http://vbox7.com/play:1a0438f1http://vbox7.com/play:339376ec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да налеем малко бензин в огъня :lol: Днес не Пищигово се пуснах с 2,3 д16-ки,първото купе 6-та в-тек падна.Второто 5-та купе в-тек(без задни седалки) също падна.Обаче Англичанка 1.6 без в-тек(с колектор и генерация), върви малко пред мен.Прелюда е 2.0 с колектор от х23ето клипове с едното купе http://vbox7.com/play:1a0438f1http://vbox7.com/play:339376ec

На втория клип май падаш? Или така изглежда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само така ти изглежда,по принцип чак на края на пистата става разликата,на моята 3-та :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да налеем малко бензин в огъня :D Днес не Пищигово се пуснах с 2,3 д16-ки,първото купе 6-та в-тек падна.Второто 5-та купе в-тек(без задни седалки) също падна.Обаче Англичанка 1.6 без в-тек(с колектор и генерация), върви малко пред мен.Прелюда е 2.0 с колектор от х23ето клипове с едното купе http://vbox7.com/play:1a0438f1http://vbox7.com/play:339376ec

колега англичанката си е англичанка сила голяма :D:):lol::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера с колегата Gunterche направихме няколко старта. В темата имаше какви ли не варианти а ето и нещо близко до замисъла на темата.

Garfi - Prelude 5th

F20A4 единствения тунинг е липсата на катализатор

автоматик

Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Gunterche - Civic Англичанка

D16Y2 с колектор

Публикувано изображение

 

Ето ги и колите

Публикувано изображение

 

Клип

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ZjwdqqIJVFQ

 

Както се досещате старта на прелюда е калпав но не това е проблема! Оказа се, че от средата на втора и след това трета сивика се отдалечава стабилно :D . Направихме още два старта на единия от които прелюда се представя малко по-добре но не достатачно за да върви поне на равно със англичанката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерете ми и на мен някой Прелюд 2.0 да се замерим с купето (105 коня).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....аз имам старт с Англичанка със същите модове като тая само,че е по новата версия и беше с 17-ки,може и те да са я спирали,но не беше много бърза чак да мачка така Прелюд.Трябва да е с ръчни Прелюда за да има правилна преценка според мен :rolleyes:

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се досещате старта на прелюда е калпав но не това е проблема! Оказа се, че от средата на втора и след това трета сивика се отдалечава стабилно :D . Направихме още два старта на единия от които прелюда се представя малко по-добре но не достатачно за да върви поне на равно със англичанката.

Просто скоростите на автомата са безкрайни :lol: Иначе добре дърпат и двете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...