Jump to content
Shadow^Dancer

Захващане на амортисьор отзад Civic хеч '94

Recommended Posts

Колеги, замислил съм да си слагам кони спорт :) В ценовата листа обаче има два вида, едните са със скоба "U" а другите са с тип "око". На мен тия двете работи нищо не ми говорят. Въпроса ми е кое ми трябва на мен? Със Сивик 5-та генерация хеч съм. Ето и оригиналния текст:for non-European cars with an eye-attachment on the rear damper (instead of a U-bracket)Превода горе долу гласи следното: За не-европейски коли със захващане тип "око" на задния амортисьор (вместо U-скоба)Това е легендата на единия вид, а на другия не пише нищо, предполага се че за него става дума че е с "U" скоба.Помагайте :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се бъркам, говорят ти за задните амортисьори - долното захващане. На 5 ген е U-образно:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се бъркам, говорят ти за задните амортисьори - долното захващане. На 5 ген е U-образно:

Така e, а "eye" е когато амортисьора завършва с тампон

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, напълно съгласен, наскоро сменях окачването, и амортисьорите отзад са U-образни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички! :P Значи "U" скоба са модела за мен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По чуждите сайтове и и-бей може да го срещнеш и като "fork" да знаеш, че пак иде реч за същото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготви си и втулки,защото почти 100%,че ще скъсаш твоите като ги сваляш.Може и болтовете да се скъсат-болка при всички 5г. Сивици и Дел Сол.За долните втулки на захващането,за които питаш става на въпрос :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

policeman, нещо не те разбрах за тези втулки ... къде точно се намират? това продава ли се като резервна част?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулките се намират на долният носач,на тях се захваща долната част на амортисьора и с времето болта се заваря(ръжди, боклуци и т.н. ).В повечето случаи болта се къса, и ако не успееш да го извадиш от втулката ,се налага да я избиваш.Продава се отделно като част, така че няма проблем (някъде към 20-30 лв беше бройката ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...