Jump to content
rollin

E-bay-ски чип за Х23 Prelude

Recommended Posts

В Ибей има чипове за горепосочения мотор с компютър P14Има чипове и на Муген и на Споон спорт...Дали ще има разлика във вървенето с такъв чип?Не че ми трябва да върви кой знае колко, обаче имам едни приятелчета с една изядена от ръждата Калибра, която като и пипнаха някои работи като(налягане на горивото, чип) и взе да ме бие и то хубаво...Много ме е яд честно казано и трябва да им го връщам...пп... калибрата е с мотор C20XE или по накратко 2.0 16V 150hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземаш VTEC глава и издухваш калибритемалко са ми съмнителни тия ибейски чиповенатрупай промени по двигателя - колектори, филтри, ауспух и т.н., и мини през диното да ти се настрои твоя чип, ще е в пъти по-добре от ибейските

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземаш VTEC глава и издухваш калибритемалко са ми съмнителни тия ибейски чиповенатрупай промени по двигателя - колектори, филтри, ауспух и т.н., и мини през диното да ти се настрои твоя чип, ще е в пъти по-добре от ибейските

това съм го мислил но някаква ориентировъчна цена за глава?и друго какво трябва?Май четох някаде че се пущали допълнителни кабели към инсталацията..?Поне ако започван да правя нещо да си имам някаква представа :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VTEC=h22

 

1996 Honda Prelude Si - 2.3 DOHC VTEC conversion, completed May 2001,

 

modified and successfully completed February 1, 2003... link to pictures at end of this page.

 

updated February 6, 2003 ***PARTS LIST*** Here is what was needed:

 

1. VTEC head, complete: cams, gears, rockers, valve cover.

 

2. VTEC timing belt- VTEC has more teeth on the belt than the Si does.

 

3. VTEC water pump.

 

4. VTEC auto hydraulic tensioner for timing belt.

 

5. VTEC manual tensioner.

 

6. VTEC head gasket.

 

7. VTEC lower, most inner crankshaft pulley; ('96 is different due to sensors!!!).

 

8. VTEC intake manifold ('96, throttle body has sensors which you need to use).

 

9. VTEC exhaust manifold - i couldnt find a used downpipe, dealer was $621, so i bought DC Headers-VTEC.

 

10. VTEC ECU/ECM.

 

11. VTEC spark plugs and wires.

 

12. VTEC water pump pipe (black pipe that runs behind the head from the water pump to thermostat housing.

 

13. VTEC injectors - if you don't change these over, then once you plug in the ECU/ECM you will keep blowing the 'EAT ECU' fuse when you crank/start the car.

 

*DISTRIBUTOR was the same so it did not need to be changed - double checked part numbers.

 

*VTEC controller - not required but could be used if you dont buy a new ECU/ECM and have a way to bypass your redline.

 

иначе и аз съм на мнение че може да си я настроиш или поне да си свалиш такъв бин и да си го запишеш . Ама пък гледах че има дето не са толкова скъпи и ако не те бърка може да пробваш . Така ще има някой дето да каже да ли има смисъл :shock::angry:

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това с главата ше излезе колкото цял мотор втора ръка...Май ще поразпитам за чип като за начало...

Редактирано от Al_Capone
Цитати!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи спортен колектор 4-2-1,стоковия е 38мм вътрешен (и доста спъва колата),генерация Ф60,спортно гърне ,махни катализатора и сложи спортен филтър.Това са ти 12-13 whp . След това чип за още 10на коня и колата ще литне :confused: Само с тоя ибейски чип-не вярвам да качиш повече от 3-4 к.сps.на х23 стоковия чип почти не може да се настройва,най-добре P28/P30 да се сложи и настрои на дино...ps2.ето какво дават за 1 mugen P14:-Rev limit set to 7800(за какво ти е ???? )-knock sensor disabled-speed limit disabled(не знам Х23а2 да има ограничител за топ спиид)-increased amount of fuel under acceleration-modify timing cures to increase hpup to 7-20 hp в зависимост от двигателя.Тея 20хп може да дойдат ако вадиш сила на 7800 оборота :o

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ... и още няколко лепенки по 5 коня :confused:Чип тунинга не е за вдигане на мощност , а за настройка . При сток автомобил тя е направена от завода и е трудно да се подобри.Не виждам защо се лъжете с глупости , като има толкова хубави теми за тунинг .... събрани даже на едно място като важни .

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно vtec главата мога да помогна защото тук във Врачанско се продава една такава глава за около 650 кинта някаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно vtec главата мога да помогна защото тук във Врачанско се продава една такава глава за около 650 кинта някаде.

Ами не виждам смисъл при положение, че за 1000лв се взима цял мотор....Да не говорим, че ако сменя главата ще подмине 1000лв... като почнеш гарнитури, ремъци, водна помпа и тн.... до безкарайМерси все пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако за 1000лв можеш да вземеш работещ, изправен H22, не разбирам какво чакаш , а не си го взел още !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 1200 или 1400 се продава тука читава х22а, което си е подарък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 1200 или 1400 се продава тука читава х22а, което си е подарък :)

По принцип не съм някой дето да ходя и да се сътезавам постоянно.... но тоя път с половин час кандардисване ме навиха и накрая се оказа, че едвали не те са сменили всично по тая калибра и ме биха... за това ме е и яд..А разликата не беше кой знае колко, а си мисля, че след като падне акциза ще има H22-ки на народни цени!За това сега мислех за нещо по лекичко....Днеска ако намеря майстор ще махна катализатора и ще се сложи само тръба... да видим дали ще има ефект :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи резонатор,иначе звука ще е гаден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи резонатор,иначе звука ще е гаден

ОК ще го имам в предвид

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се къхъри пич :cool: Но това с тия чипове е несериозно,а и от махането на катализатора не очаквай чудеса :D Събери си кинти и сложи едно Н22,както колегите споменаха вече са без пари,а и усещането е съвсем друго :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...