Jump to content
rusen4e

Въпрос за колектор

Recommended Posts

Здравейте, като се ровех из ибей попаднах на това:КолекторПървият въпрос, който според мен е излишен, но съм длъжен да го задам, е този колектор става ли за всички двигатели от Д-серията или е само за Дел Сол, както са написали в обявата? Другият въпрос е относно керамичното покритие. Това покритие дали е само за добър търговски вид на изделието или има и изолиращите свойства на термо лентите, с които се увиват такива колектори. И последно струва ли си цената, най-вече разходите за транспорт, на това чудо? Благодаря предварително на всички отговорили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери линка че нещо не работи.Ако пише за Д серия значи става за всички,това че пише за Дел сол е рекламен трик,нали и той е с Д серия двг.За керамичното покритие не знам ама и аз ги гледах на доста по ниски цени отколкото в БГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си поръчах без покритие и съм доста доволен (не си внушавам :lol: ).тези с керамичното покритие уж не е нужно да се увива с термолента. Обаче съм чувал че след време това покритие се нацепва (така съм чувал на живо дори не съм виждал такъв).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз имах такъв на бившия сивик за една година колкото го ползвах нямаше проблеми с него не грееше много и доста бързо изстиваше което най много ми правеше впечатление

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс, много се извинявам за линка, явно като съм отметнал страницата в списъка на предпочитаните на мозилата и тя се е кеширала. Сега като се поразтърсих не открих колектор с керамично покритие в ибей. Затова сменям малко въпроса си, а именно какво ще кажете за тази комбинация:3в1Заслужава ли си да се дадат 320 лв. за колектор, резонатор на мястото на катализатора и крайно гърне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм също с такъв колектор и бих казал, че съм доволен и не съжалявам за покупката :)П.С. ибейския мошенник, който го продава е написал: Engine Model Fit For B16 D15 D16 :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс, много се извинявам за линка, явно като съм отметнал страницата в списъка на предпочитаните на мозилата и тя се е кеширала. Сега като се поразтърсих не открих колектор с керамично покритие в ибей. Затова сменям малко въпроса си, а именно какво ще кажете за тази комбинация:3в1Заслужава ли си да се дадат 320 лв. за колектор, резонатор на мястото на катализатора и крайно гърне?

Заслужава си и то много, но ми се струва че не си сметнал ДДС-то и митническите сборове :)А тогава цената отива нагоре. Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е добра, на мен всичко ми излезе 600 лева: колектор, резонатор на мястото на катализатора, дългата тръба с още един резонатор и крайно гърне. Това на англичанка ли ще го слагаш? Ще трябва някой да ти направи и куките с които се закрепват към купето и да се огънат тръби, с формата на оригиналните но с новия диаметър, това също си е съществен разход. Сметни си и 20% ДДС, които ще ти ги поискат на митницата. Препоръчвам използването на някоя фирма която се занимава с подобен род доставки, тогава вече гледаш най-тънката цена с доставка в САЩ + 5-6 долара на килограм. С митниците те се оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фирмите които доствяха мисля че се смяташе така сумата + шипинга +30 40% + 5 6$ на кило . А Аз преди като си бях поръчал турбината от сайта на гарет после се наложи да плащам така : цената + доставката +20%ддс+5%мито+20лв за обработка на документи. Така че колегата ако трябва да плаща за тази стока цената утива на 430лв !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си поръчах такъв колектор и резонатор от и-бей през фирма.Хубавото на фирмите ,които правят такива доставки от САЩ е,че само капарираш стоката и повече не се занимаваш с глупости :P .Можеш и сам да си сметнеш колко ще ти е крайната цена до БГ,ако поръчваш през фирма.цена+шипинг+30% комисионна за фирмата+5$ кг и всичко това по курса на долара.На мен колектора помня че ми тежеше 6кг а резонатора 3кг (в тези кг влизат стоката,кашони,дунапрени,стиропори и т.н.) гърнето нямам представа колко може да тежи,но предполагам че и то ще е около 3-4кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...