Jump to content
stiv

Смяна на ангренаж

Recommended Posts

Здравейте! Преди 2 дни напазарувах една хонда(Сивик 1.4 6та 98г.) Според всички показатели,белези,сервизни документи и мнения на приятели колата е на 35000к.Въпросът е да сменя ли оригинален ремъкна35000к или само масла и филтри?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,кола на 11г. на 35 000 км. мисля,че няма,но дет се вика-"Блаженни са вярващите".Не си прави експерименти,а си сменяй всичко,за да не те боли главата после. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допускайки, че колата е седяла 10-на ;) години в някой гараж, си длъжен да го смениш :до 07.1998->на 5 годинислед 07.1998-> на 8 години(според Аутодата)Така, че не виждам ,защо искаш да спестиш 200лв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много по-вероятно е да си изтървал една нула ;) Както каза колегата policeman сменяй всичко да няма близка среща от трети вид между буталата и клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Като за начало-Честита Хонда приятелю ;).Ако я "слушаш" много и тя ще те слуша.Под "слушане" разбирай първоначалната задължителна смяна (според мен) на всички консумативи а именно ангренажен ремък,двигателно масло,състояние (и ако се наложи) на пистов ремък и масло в скоростната кутия,спирачна и хидравлична течност.Недей да разчиташ на приятели и познати който със думите-"Абе палиш и караш и нема проблеми?" те застраховат от някоя беля по двигателя или нещо друго по колата.По-добре сега да дадеш 150-200 лв. и да ти е мирна главата отколкото да олекнеш после с доста по-колосална сума.Поздрави ;)П.п. Бахти бързите сте...докат' напиша целия ферман и вие ми "зехте" буквите от клавиатурата ;)

Редактирано от Wish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много по-вероятно е да си изтървал една нула ;) Както каза колегата policeman сменяй всичко да няма близка среща от трети вид между буталата и клапаните.

Цяла нула не съм изтървал.До сега съм притежавал над 10 автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допускайки, че колата е седяла 10-на ;) години в някой гараж, си длъжен да го смениш :до 07.1998->на 5 годинислед 07.1998-> на 8 години(според Аутодата)Така, че не виждам ,защо искаш да спестиш 200лв?

Благодаря колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата те съветва просто,не те укорява ;) Това с километрите е малко не реално за мен,но не е изключено ;) Все пак ти си реши сам,ние така те съветваме.Нали искаше съвет? ;)Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата те съветва просто,не те укорява ;) Това с километрите е малко не реално за мен,но не е изключено ;) Все пак ти си реши сам,ние така те съветваме.Нали искаше съвет? ;)Успех!

Разбира се приемам подкрепените с логика съвети и ще сменя всички консумативи,но съм сигурен 99% в километрите на колата.Благодаря колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но тая кола продава ли се ?П.П. В РБ няма автомобил на тези години и реални км.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но тая кола продава ли се ?П.П. В РБ няма автомобил на тези години и реални км.... ;)

За сега не се продава .но може да се види. Редактирано от stiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се приемам подкрепените с логика съвети и ще сменя всички консумативи,но съм сигурен 99% в километрите на колата.Благодаря колега!

;) ами логиката е следната дори и да приемем че колата ти е на тия км които казваш, колкото и невероятно да звучи, в такъв случай тя е с оригиналния ремък с който излиза от завода. Хонда препоръчва ремъка да се сменя на 100 000 км или на 5 години, което дойде първо. Пише го във Owner Manual за Хонда Сивик 6г. Колата си е твоя сам си решаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се приемам подкрепените с логика съвети и ще сменя всички консумативи,но съм сигурен 99% в километрите на колата.Благодаря колега!

;) ами логиката е следната дори и да приемем че колата ти е на тия км които казваш, колкото и невероятно да звучи, в такъв случай тя е с оригиналния ремък с който излиза от завода. Хонда препоръчва ремъка да се сменя на 100 000 км или на 5 години, което дойде първо. Пише го във Owner Manual за Хонда Сивик 6г. Колата си е твоя сам си решаваш
Точно това разбрах от отговорите и ще сменя ангренажа.Благодаря колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не се замисляй за смяна на моята стара д14а4 ремак 15лв ролка 35лв за общо 50лв сменяш ангренажа тва са цени от евро-07 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...абе и аз се зачудих кви са тия цени 200лв. за смяна на ремък и ролка :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кфо се чудите, ама оригинална ролка и ремък със смяната са си почти 200 лева...Това че вие се задоволявате с SKF и ремък Gates или разни производни е една друга тема. Тогава и с 50 лева може да се мине, ако си ги смените сами естествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...