Jump to content
Guest necentrovaniq

Сравнение на газ,бензин и метан

Recommended Posts

Също така Хонда Хибрид харчи по-малко от G-класа на газ! Това също е обективно. Въпроса е, че ако сложиш газ на 1.6 CRX, ще е доста по-евтино, от колкото ако караш с бензин. Но ти казваш, че има коли, които на газ са по-скъпи. Еми така е - има Ford-ове с размерите на CRX, които харчат още повече от въпросната Астра (аз си мисля, че въпросната 1.4 кола има проблем, за да харчи толкова), но това значи ли, че газта е ненужна?

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си сбъркал, че си сменил марката. Защо не си взе Хонда на газ? Имаш 2 други с които да си правиш кефа :) Със сигурност тази с "убития дух" щеше да те вози наистина евтино и безпроблемно (при добър монтаж).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати хлопела- 16 газ :blink: Д13ката ми зимата над 10 не е качвала при изправна уредба ...С какво захранване е колата и каква е газовата ?Ако е с обикновена минавал ли си някога да ти я настроят и как я засичаш ? Тоя разход ми е малко презавишен, ми се струва. Освен, ако не я караш по под 10км на посока... Една корса, 1.4 при жена дава 6/100газ, макс 8 зимата в София... Ама как кара много леко, чак тромаво, а брат и потдържаше колата и беше като нова. Сега кара една Лагуна. Тя е малко отгоре- 8-9 газ... Ако не си смениш въздушния филтър, тоя на газовата и свещите, смени първите 2 и 3тото преди да я настроят. Това са ключовите неща за разхода, освен термостата разбира се и начина на каране. На мен англичанката докато беше с обикновена газова ми е качвала до 12 градско, ама ненастроена и със стар въздушен филтър и зор по улиците.Сега наскоро си говорих с газаджията ми и метана в момента е неоснователен... На тая цена идва колкото газовата, минус 1лв на 100км, но пък уредбата е двойно по-скъпа :( Иначе бях се засилил да си взимам корса и да и слагам метан да си джиткам по града и околията с нея. За сега се отказах от това начинание, иначе бях решил д13ката да я продавам, ама добре, че размислих :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

barsi, приятел, има огромна разлика от град - до град. Ползвам колата за да ходя до работа с нея, и всеки ден минавам през всички възможни задръствания в час пик на София, което не знам дали знаеш е нещо от сорта: 8км изминат път, за 45 мин!

Газовата ми е настроена да харчи повече като работи на място, но това ме спасява зимата, да си паля колата безпроблемно. Дори да е така обаче, разхода от 16/100 е факт! Замервам си разхода по най-достоверния начин: пълна бутилка - празна бутилка, И разлика в разхода има, само ако карам извънградско. Тогава ми харчи на газ: 7-8/100, което е супер. Но в града направо не е истина.....Очаквах по-малък разход от 1.4 мотор. Направо не знам какво им е на хората с джипове и тежки 'модерни коли'?!.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си оправи настройката като е на обороти...Тя като бута богато от там ти качва разхода. С паленето няма общо- 10лв за бензин и като поработи 2-3 мин на място я обръщаш и си караш...От там ти идва сериозния разход. Иначе консумативи сменявал ли си ?п.п. Едно време живеех в Слатина и работех на Руски паметник. И карах също само в час пик. 9газ зимата...с англичанката. А ходех и до Обеля през ден през Сточна гара. Нешо в настройките не ти е наред. да беше казал 10-11 е добре, ама това 16...Закачи я на един газ анализатор да я настоят и ако пак не стане, точиш 2л бензин от рекса и я правиш с външно запалване... :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нещо не ти е на ред в хлопелчето. Много близък мой приятел кара Вектра Б 1.8 Екотек с ГИ и в града му дава 9,5-10л. зимата. БМВ 520 Е39 с ГИ дава 13.5-14л. на газ в градски условия, като се кара по 3-4-5км. Аз моето CR-V първа генерация B20Z1 с обикновена газ съм го засичал около 13-14л. отново само градско и каране по 4-5км. Англичанката която имах също с обикновена газ, 1.6 ми даваше около 10-11 градско.

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах :D просто заключението на колегата с опела надхвърля пределите на човешката логика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги надхвърля, Просто нещо не е настроено :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да мине зимата и 'зазимявам' Опела. Това е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не мога да разбера такъв тип хора като теб.. Значи имаш си кола (в твоят случай 2) и решаваш че искаш да караш на газ да ти е по евтино, но си купуваш друга кола с газово. Е къде е кирията? Значи даваш един път пари за този другия автомобил, да кажем 2500-3000 и почваш да караш, ама той също си иска поддръжка, чупи се и т.н. обичайни проблеми. И накрая какво става? Набиваш пари в общината/държавата за 3 коли - гражданска, преглед и данъци за коли които всичките са ежедневни. Добре да кажем рекса ти е бегачка, ами Прелюда? Не искам да те засегна, просто ми е чудно. Поздрави! :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с Ganchev. Вместо парите за Опела - вкарай тая сума в най-висок клас газов инжекцион за CRX-а и си го стягай. Колата е скъпо удоволствие дори един брой. Повече няма как да ти излезнат на кирия, освен ако нямаш скъпа спортна кола за като си в настроение и някоя ежедневка :) Но това само по себе си предполага, че имаш излишни пари да си позволиш втора кола за кеф, която е и по-екзотична, скъпа за поддръжка и не става за каране и чупене нонстоп.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда се продава. Опела ми изпадна много изгодно. CRXa ми е детската мечта и никога за нищо на света няма да го продам, нито пък смятам да му слагам газ - това е абсурдно Публикувано изображение

Да, прави сте че храня държавата.

Може би съм странен, но такъв съм си. Привързвам се към колите си. Дори в момента ми е адски трудно да се разделя с Прелюда, но просто нямам избор. Ако имах възможност, щях да си запазя всичките коли. Опела го взех най-вече защото ми трябваше магаренце - нещо с което да си върша работа.

В крайна сметка ще останат две коли: CRX-a и магаренцето.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Относно газовия ми проблем...ще ви послушам, и в Петък ще отида за настройки. Ако има промяна в разхода, ще се похваля задължително.

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задалжително ще има колега аз карах 1;8 125кс и ми гореше 10 газ градско с обикновенна газова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% трябва да се подобри положението. На съпругата един нейн братовчед има такава и ми е казвал, че му дава 9-10газ. И той кара по центъра и като теб си го има за магаренце . Просто до сега ако не си карал кола на газ не си свикнал с потдръжката и за това така се случва.Преди настройката прежали прежали 10тина лв , ако не сменявал въздушния филтър. И като я настройваш пусни фарове, парно на макс да духа и задния нагревател. Така ще ти я направят оптимална настройката. Ако имаш как най-добрите са "София Газ Комерс". Само те успяха да ми настроят д13ката. А тя е с двоен карбуратор, вал от д15ка и карбовете са дупчени за газово. Намират се зад градинката на Паметника Левски и са адски кадърни. Ако не си, смени си и газовия филтър- 5-10 лв е и има живот около 30к. И после въздушния филтър на 5к, като ако е различен пак си на настройка. За това си избери някакво по-масово менте от магазин около вас и си купи 2 и като изцапаш единия, слагаш другия и търсиш по опаковката същия. Така минаваш само ако има проблеми... С газовите, особено обикновените е така. Ако почне да гърми, значи свешите и/или кабелите са аут . Имаш ли въпроси питай спокойно, може и на лични. Имам 100к близо с англичанката и около 40 к с хеч-а се на газ и съм като енциклопедия на моменти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Караш Опела по работа - с какво товариш "магаренцето" ти си знаеш, но според мен, ако със същото натовариш Рекса - и на него ще му се вдигне разхода.2. Преди имах Опел - гореше ми 1-1 бензин газ, без значение градско или извън.Предполагам имаш някакъв проблем в газовата.3. Откакто си намерих бензиностанция, в която в 20 литровата бутилка ми сипват 20 литра газ, разходът ми падна рязко.Да поясня - редовно по разни бензиностанции обясняваха/поучаваха колко съм малоумен, че не разбирам как така, аджеба, 20 литрова бутилка събира 24-24.5 литра газ ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата бутилка, ако е 20л няма как да събереш 20 литра газ вътре, защото се пълни на 80% от капацитета....Аз също карам на газ и ми е супер... Минавам по близо 60 000 км на година , ако карах на бензин да съм фалирал ... Карам акорд 2.0 155 коня мотор , разликата в разхода бензин/газ е 1 литър. 10-11 градско.

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...