Jump to content
chirenski

Замислете се преди да карат с над 200km/h

Recommended Posts

Здравейте ! Знам ,че има много теми относно катастрофи и последствията след тях,знам че и всеки от вас е виждал много снимки на смачкани коли. Причината поради която пускам тази тема, е че над всяка снимка пише скоростта с която е станал инцидентът. Отново призовавам всеки да се замисли много над тези снимки , да погледне ,че това са супер спортни автомобили, които са замислени да се движат с скорости доста на 200км/час и все пак не остава почти нищо от тях ... http://autozoo.ru/?p=20340 п.с. извинявам, се ако темата не представлява интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия сигурно са си мислили че като като карат супер скъпи коли не могат да умрат...........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така като гледам ми се струва,че един двама може и да са прескочили трапа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готини коли и празноглави собственици :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати...като гледам тоя дето е карал най-бързо, май е оцелял.Поне от това което виждам от снимките.Наистина трагични и страшни гледки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее** му майката ... Някога е имало Корвет Ц5 ми се струва ........... части ..... Това са стабилни скорости няма значение автомобила ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скоро се гонихме с ауди А4 и стигнах 220 км/ч на магистралата..............час по-късно както си говорех на 2 метра до акорда с един приятел задна дясна гума изфъщя много силно и спадна за 2 секунди.............честно ви казвам изпотих се :offtopic: повече такива скорости мисля че няма да вдигам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има глава на раменете,не само да я реши,а и да мисли с нея :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WOW SLR-a и Enzo-то направо страхотно са се представили. То не че не зависи как точно ще се шибнеш ама при скорости над 250 да видиш здрав и прав кокпит си е направо завидно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като се замисля как я бях испанал на магистралата онзи ден да видя колко ще дигна на метан.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното енцо като го видях и неуспях да повярвам ,направо не е истина отворили са си вратите като пичове и са излязли ,е това пук ако не е късмет пък незнам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като направиш сравнение с предното Ферари, наистина гледката е много контрастна. Защото това с "нищожните" 257 км/ч така е разпарчатено, че сигурно и хартиите от жабката му са се накъсали :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са брутални аз си спомням как един ден по магистралата с 230 някъде чух страннеш шум намалих леко позавих нищо и нямаше на колата и след 2-3 дена гледам подкалнияка ми го няма и тогава се сетих къде е останал скоростта си е убиец и с 30 може да умреш ,но по високата скорост по голям процест на риск.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са направо разтърсващи и най-ванжото е че това са спортни коли , в смисъл такъв представете си щот те изглеждат така как ще изглеждат нашите ако не даи си боже стане нещо такова. Затова трябва да се замисляме кога караме бързо и къде го правим за бързо каране и адреналин хората са измислили пистите (Отиваш плащаш си, трошиш си колата и главата но най-важното е че все пак си малко от малко по обезопасен и все пак сам:)).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези снимки са ужасни,но все пак на младите шофьори като мен едва ще чуят какво им говорят или ще ги спрят тези снимки да карат по този начин,все пак и аз съм същия,постоянно ми казват не карай така,слагай си колана,представи си че изкочи някое животно или човек? Какво ще правиш тогава? и все пак докато човек не преживее нещо което по възрастните са преживяли си казва(да но това няма да се случи на мен) и точно след 10 часа и аз се озувах по таван :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са брутални наистина...подкрепям темата,че карането с прекалено висока скорост не води до нищо добро.Аз също съм си позволявал да опитам максимума на колата си,но честно казано човек не бива да си играе със съдбата,защото винаги има първи път...а понякога той е и последен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другата ми кола ще е Ензо и ще карам с над 300 маи това е рецептата за оцеляването :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази тема мога дакажа само 1 има каде каде по тежки случай на катастрофи но не са публикувани снимките им.Снимките не ме впечетляват много.На човек и да му са говори той си знае неговото :) който немисли ще му се поства колата из форумите за назидание и който хване дикиш хване който не жална му майка.....

имам чуството че с колкото поголяма скорост се размажеш толкова е по малка деформацията..... имало е теми в който състезателите са се размазвали и с 120 -150 ама буквално размазали...... така че скороста не играе голяма роля ;) роля играе как ще подходиш за да се размажеш качествено.... я в дръво, я в стълб, я в зграда, стена и така нататак :) челно странично с завартане с салото напред назад настрани вариянти много ;)

честито на печелившите

и не забравяйте томбола се тегли секи ден и нощ и винаги има "печеливши" с желание или без

малко брутално стана от моя страна но....

много безаварини мили на всички и лека им пръст на загиналите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофиора на енцото е бил жена :) и почти се е отървала без нищо мисля че беше само с натъртвания..Колата е била на тати, прясно купена.. Някаде в нета имаше снимка как пичката стои до колата .. Еи тва ако не е късмет..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислих се малко и

 

Публикувано изображение

 

 

явно е било много малко , днес ще тествам с последните подобрения :)

Като им обяснявм на колегите с немски кошове и френски ***** , че сивика с 200 може да се кара с 1 ръка и да се чудиш още кво да правиш , че е скучно , не вярват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че сивика с 200 може да се кара с 1 ръка и да се чудиш още кво да правиш , че е скучно , не вярват.

Колега аз даже запъвам воланя с онаа си работа и скръствам ръце зад врата .. е бати скуката ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Като им обяснявм на колегите с немски кошове и френски ***** , че сивика с 200 може да се кара с 1 ръка и да се чудиш още кво да правиш , че е скучно , не вярват...

ей това е единственото нещо, което може да ме накара да подивея в този форум.Ей шльоко, ходи са трепи нерде сам.Ходи на писта да си показваш "мъжествеността".Има и други хора на пътя да те усведомя, не си сам и носиш отговорност за околните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте праведни като пишете из форумите , а как карате бе отворковци , нали ви гледам всеки ден.Карам си с 200 редовно , когато пътя и обстновката го позволява и съм преценил че няма риск да помета някой , не правя слаломи през трафика , споко.Не знам к'ви кошове карате , но наистина с 200 на хубав път колата е като залепена , карал съм разни френски дето при 130 се опитват да излитат и се чудиш волана ли да държиш или да се държиш някъде да не изпаднеш. "Гадните" малки япончета са направили аеродинамика и макар да е 1060 кг стои уникално !Аре без лоши чувства и не се правете на света вода не напита из форумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Izanagi .. минавало ли ти е поне за момент през главата , че човека е една "копи/пейст" машина и четейки твоя пост ... 20-30 келеша от новоизлюпените рацери ... ше почнат да пробват как се кара "невероятно стабилен " сивик с 200 с една ръка и чисто хипотетично 2-3 от тях ше свършат в някоя канавка .. зачерняйки родители и приятели ! Да ,всеки от нас е правил по някоя глупост и ше продължава да прави ... НО не е нужно да се АФИШИРАТ нещата във пространството !Не ми отговаряй , че ше стане поредния криворазбран буламач от банални постове ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си прав , просто исках да си кажа колко съм очарован от колата .Аз имам доста ъпгрейди по окачването и спирачките , не е сток колата !Днес направих 350 км преход с новата предна стабилизираща щанга колата стои уникално в завоите.В интерес на истината келеша с голфа който ме изпревари няколко км преди снимката беше доста по-опасен от мен.Изпревари ме в населено място с насрещно движение и сергии около пътя с много хора , с над 100. Аз намалих като влезнах в населеното моясто , а кретена нещо се направи на мъж.Супер много се издразних на някакви шамандури каращи с 30 при ограничение 90 , които създаваха колони.Не знам защо всички си бяха навключили фаровете за мъгла , вечер направо те удрят в мозъка.Няма да коментирам тъпите копелета каращи зад мен на дълги , та нацелих една дупка.А и в банкета излизах заради някакъв кретен с нова кола , който си мисли че може да изпреварва през насрещното.Нямаме никаква култура на движение.Нека някой модератор да позачисти темата , че не е добре така :lol:

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...