Jump to content
atoma

Need For Speed Shift

Recommended Posts

Здравейте,от 2-3 дни играя новата игра от поредицата NFS мен лично ми харесва, кажете вашето мнение. Аз започнах играта с S2000 :P няма как секта сме все пак. Но има много и малко неразбираеми поне за мен настройки по колата, ако някой е стигнал напред в играта да сподели кое как се прави.Поздрави.пс: ако темата ми не е за тук моля някой мод да я изтрие :bye:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NFS Shift rulzz :bye: Играта наподобява Pro Street, т.е. от същия екип на ЕА. Аз отначало започнах със Civic, защото нямах пари за S2000, понеже на първото състезание завърших последен. :bye: По принцип съм изключил тези Brake Assist и т.н. и това BMW в началото не можеше да стои на пътя. Както и да е. От Про Стрийт още разбрах че кола със RWD не става за обиколки, а само за дрифт и драг, така че пак Сивика си ми харесва. Вече няколко състезания подред сън първи и имам парички за тунинг, след което ще се явя на едно международно състезание където получих покана. Та като се захвана с тунинга днес след работа, сигурно ще пиша. Все пак Сивика ще е само за начало. Искам да си купя AWD кола. В Про Стрийт също имаше Сивик 6-та ген, но не ставаше за нищо освен за началото :P. Най-добрата кола там си остава Subaru Impreza-та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах със С2000 сега съм с Р34 Скайлайн ама мн дрифти хондата на излизане от завоя и се губи много време ,а Скайлайна кърти мифки. За играта мога да кажа че това е най-добрата за сега ама нещо релийза е кофти и много ми крашва. Ще чакам по-добър релийз ,но играта е лудница управление всичко е перфектно ,освен дрифта ... дрифта е ебати смешната история ,явно за него трябва да имаш педали за да се подава по-малко газ ,че с копче е много трудно да се държи.За настройки според пистата ,ако е някое по равна без бъмп секций ,я правиш по stiff и по ниска зависи от колата ,ако много се носи нагласяш downforce .. бе то си има ифно всяко нещо какво прави и за какво е. Аз от към стабилност успявам да си я докарам ама скоростите съм гола вода нищо не разбирам.***Няма Toyota Supra :"(

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям отдавна варианта да си зема волан с педали и май скоро (тез дни) ще му дойде времето тъкмо ще го тествам на играта. Дрифта наистина им е зле, особено с С2000 няма влизане в завоя ама ко да са прай ще я играем, при мен за сега няма краш-ове да се надявам и занапред да е така. Като събера пари се мятам и аз в нова кола :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах навремето от тези евтините волани и да ти кажа не си струва. Въобще не ставаше дори и за Colin McRae, а за NFS да не говорим. Съветвам те да си намериш от някой за малко един геймпад с два аналога и да пробваш с него. Все пак ЕА са разработили играта да се играе основно с подобен геймпад (Playstation, Xbox). Аз лично ще си карам с клавиатурата засега и ако видя че не мога, ще включвам геймпада :bye: ПП: Супрата ми беше една от любимите коли в Про Стрийт :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе пач, който добавя ЛАН и поддръжка на мишка и премахва проблема с крашването! :bye:Аз играя от 16.09 (тогава излезе).в момента съм с Ауди R8, Ево Х, Сивик, и Корола АЕ86.Играя с волан и педали, но управлението на мощните коли е безумно на места. Има един малък трик - влизате на Гараж/Май Карс/Тунинг/Куик тунинг и настройвате колата на максимален overstter (плъзгача докрай на ляво). Да, знам, че звучи малоумно, но явно е някакъв бъг от крака или грешка на разработчика.Колата става много по-управляема, по-лесно се кара и спира да презавива в завой.Единствените трудности срещам в дрифта. Това винаги (във всички игри от НФС и ЛФС) ми е било най-силната дисциплина, но тук нещо не се получава. Едва успявам да покрия нужните точки (а винаги до сега в други игри съм правил безумно високи резултати). Някак си не успявам да поддържам дрифта в продължение на целия завой.След тиер 3 колите стават адски трудни за каране. Винаги ъпгрейдвайте първо окачването и после двигатели и скоростни кутии. Сивика с пълен тунинг направо не може да се кара (представете си колите със задно).Друго важно нещо! След като си ъпгрейднете спирачките и окачването си настройте задължително височината на колата (по дефолт е на максимум) и разпределението на спирачното усилие. Не знам кой малоумник го е правил но е 60/40 в полза на задните. Като направите това става доста по-лесно.Колите 4х4 също са адски трудни за каране без асистенти. Ево Х-ката с всички ъпгрейди не мога да я вкарам в пътя... но... това и е чара на играта. Добила е много силен симулационен характер и кефа, когато най-после се научишд а караш е неописуем._____________________________________________________________________Александро, с геймпад е по-лесно, но някак си не е истинско. :P С волан манията е пълна. Аз играя със среден клас Лоджитек Формула форс. Не е от ефтините, но не е и G25.

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пробвах да я подкарам, но въобще не ми тръгва. Май ще трябва да си ъпдейтвам драйвърите. Иначе компа ми е с достатъчно възможности, всички NFS до сега са ми тръгвали на мах настройки без никакви проблеми. Някой може ли да каже нещо, че и на мен ми се играе :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв Уиндоус си? Най-добре и дай съвместимост с Уиндоус 98/МЕ (в папката където си инсталирал - десен бутон на shift.exe>Compability>run in compability with Windows 98/ME).Ако не си инсталирал новия пач (има го в Арена) - My Documents/NFS Shift - изтриваш файла graficsconfig.xml всеки път преди да стартираш играта.След пачването вече не крашва и си помни настройките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С XP съм. Този файл го намерих, но не знам къде се слага или инсталира?

Редактирано от Prelude98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой файл? графиксконфиг.хмл се изтрива (всеки път преди да пуснеш играта, ако не си сложил пач-а). Не се слага никъде. А пач-а се инсталира в директорията на играта. Освен това - в НФО-то не го пише, но при инсталацията се копират всички файлове от папка крак, а не само .ехе файла!Ако направиш това - ще тръгне! :worthy:Не знам дали за ХП е нужно да се сменя съвместимостта. Compability mode е за Vista i Windows 7 (аз съм със седмица и в началото и на мен не ми тръгваше)

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Довечера ще пробвам. Като го правих копирах само ехе- то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой файл? графиксконфиг.хмл се изтрива (всеки път преди да пуснеш играта, ако не си сложил пач-а). Не се слага никъде. А пач-а се инсталира в директорията на играта. Освен това - в НФО-то не го пише, но при инсталацията се копират всички файлове от папка крак, а не само .ехе файла!Ако направиш това - ще тръгне! :worthy:Не знам дали за ХП е нужно да се сменя съвместимостта. Compability mode е за Vista i Windows 7 (аз съм със седмица и в началото и на мен не ми тръгваше)

Жив да си за полезното инфо. Сложих пача и оправих настройките..и сега газ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах с S2000 сега съм 16 левел с нек'во Lamborghini Murcielago.Много фърчи,адски бърза ма трудно се спира с нея.Игрицата е доста добра,само с дрифта не се справям ма никак.Искам да питам как да отключа тия последните коли - Tier 4 мисля че бяха,че доста засукани като гледам :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам как да отключа тия последните коли - Tier 4 мисля че бяха,че доста засукани като гледам :worthy:

Коли и състезания се отключват с напредване в играта. Брой спечелени състезания и звезди, ниво и т.н.За дрифта - голяма мъка е дори с волан. Това, което схванах от опит е, че волана почти не се пипа (много малки корекции, ако ъгъла стане прекалено голям) и се работи много внимателно с газта. Леко галене на педала... Но едва успявам да направя нужния брой точки за да съм първи. А до сега бях свикнал да "нямам равен" на игри с дрифт. И така и не успях да направя дрифт през цялата крива на завоя, да не говорим за chain drift.Лошото е, че и волана и педалите имат dead zone, които пречат, а от друга страна пък и без тях не може, защото колата става прекалено чувствителна. Въпрос на настройки, докато улучиш "златната среда". С клавиатура пък дори не искам да си представя как се играе дрифта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее немога да я подкарам..а сигурно ще е достоен противник на ГРИД-а...Инсталирас всичко както т рябва,кракове,съвместимости,трих тоя файл ама така и не тръгва..става черен екран и след 1 секунда пише "windows has occured a problem and needs to close..sorry" някакви такива ми ги ръси...Моля някой ако знае как да се оправи, да каже.че нямам търпение да пална гумите на S2000 :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб звучи като проблем с драйверите, или несъвместима видео карта. Има някои модели ВК, които не се поддържат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб звучи като проблем с драйверите, или несъвместима видео карта. Има някои модели ВК, които не се поддържат.

NVIDIA GeForce 9600 GT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържа се. Остава да си ъпдейтнеш драйверите или, ако си объркал нещо при инсталацията да преинсталираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък карам на про трудност единствено ми е включен abs-са и и на low тракшъна тази игра ме зори адската ама се кефя за съжаление играя от клавиатура и кола със задно не е възможно да се кара с тези настройки просто бутончето или е натиснато или не не е и като натиснеш като излизаш винаги те "изплюва" затова карам 4х4 иначе си карах сивика с предно фън е :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е, че като почне състезанието и веднага крашва. Сложил съм всички видове кракове, пачове и т.н., пробвах и различните версии които ги има по тракерите. Единствената причина която остава според мен е вистата. Иначе поне след малкото време за което успях да поиграя, стигнах до извода, че играта е супер, но без волан и педали неможе да се играе, но като ги използваш е голям кеф :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зарибих на шифт-а .Много добра игра ,нещо като Про стреет и Грид в едно . Уникат (inlove) ,отначало и аз бях с С2000 ,но почнаха да ми се опъват доста съперниците и сега съм със Нисан ГТ-р (нещо такова).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре гледам на вас добре ви върви никой не се оплаква .. какъв е проблема, че на мен ми крашва. Като играя приметно 15-20 мин. някой път повече и ми забива .. син екран и рестарт. Или пък като натисна за retry почва replay и немога да го изключа и пак трябва да рестартирам компа. Компа ми е добре 8800GTS 512MB .. 2GB ram .. AMD Athlon 64 х2 4000+ ... карам си я на макс детайли анти-алайзинга ми е на 2х ? :worthy:

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

геймплея е пълен боклук играта е само графика и нищо друго играх я около 2 часа и направо я изтрих това с пистите е пълна тъпня и много отекчително и скучно с здраве да си я играят пройзводителите :worthy: чарът на NFS е в това че действието се развива по обществените пътища най добрите си остават ъндърграунд 2 и мост уантед ъдърграунда е уникален с това че има вного подробен и реалистичен оптичен тунинк като реални тунинг стопове фарове и другитези неща са пренебрегнати в другите версии на играта и оптиката е сведена до 5 еднакви брони за всички коли?!? то тогава защо изибщо да пресъздават и колите да го ева да ги правят всичките с формата на кашон и да им лепнат по един надпис с марка и давай.. :lol:изхабиха хубавата поредица...всяка следваща версия на тая игра е по нескопосана от предишната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта щайга ше трагне ли :D ?WindowsXP 1.61GHz,512 RAM?Аз я пробвах ама някфи грешки мрешки ерори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shift-a - с една дума мога да я опиша - ефектна. Цялата игра я прави камерата от кокпита.Live for Speed си е n1...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Live for Speed си е n1...

Напълно съм съгласен с теб.Апък и сега на Z Версията могат да се слагат други коли. Редактирано от MUGEN_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта щайга ше трагне ли :D ?WindowsXP 1.61GHz,512 RAM?Аз я пробвах ама някфи грешки мрешки ерори.

неаз съм athlon 64 x 2 6000+ ,2x1gb 1066mhz,powercolor hd4870 (850/1150) и я играя така де играх на 1280х1024 всичко на макс с 20-30 кадъра Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре гледам на вас добре ви върви никой не се оплаква .. какъв е проблема, че на мен ми крашва. Като играя приметно 15-20 мин. някой път повече и ми забива .. син екран и рестарт. Или пък като натисна за retry почва replay и немога да го изключа и пак трябва да рестартирам компа. Компа ми е добре 8800GTS 512MB .. 2GB ram .. AMD Athlon 64 х2 4000+ ... карам си я на макс детайли анти-алайзинга ми е на 2х ? ;)

Виж си драйверите за видеото, и дали уин-а ти е СП3 аз зарад таз игра преинсталирах уин-а че беше се забатачил но сега е пушка. Син екран с надписи по него ли ти излиза, ако е така поне по спомен мисля че РАМ-а ти дава грешка или видеото. Ако имаш възможност направи един реинстал на всичко и се наслаждавай :DМен лично ми харесва играта, не е зле, хваща окоото, но както е казал колегата "разводниха" я бая поредицата, и аз съм на мнение че Underground-a и Most Wanted са най добрите като игри има си полиция има си оптика има си всичко :Dпс: някой чува ли го Photo Shop-a, ако има някой нека ми драсне на ЛС искам да го помоля нещо :D Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето къде бил проблема..за всички "умници" като мен, да кажа - без СП3 НЕ става, колкото и да й се молите и да я коткате :D

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Vista x64 не става също... забива винаги на първия завой с БМВ-то :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове теглете си най-новите драйвери за видеото и ако сте на N-Vidia инсталирайте си и Phys-X

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам всички. Много са различни като поведение и това много радва.Карам с камера отвътре - единствената игра която ме кефи по този начин... интериорите са 1:1. Графиката е супер!P.S.11,10,09 - това е датата ! Излиза пpодъ.жение на любимата ми игра - Call of Duty Modern Warfare 2.Там съм ветеран на мулти . Ирал съм COD2 , COD 4 и COD5.Та, ако ви хвана ..... :):) Кофти че няма бг съpвъpи и се наlага да пpеподавам на чужденци ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само на мен ли ми е ужасно скучна тази игра. Според мен този нов отбор, който я прави вече доста се отдалечи от истинската НФС. Свалих я, играх малко, ама нещо няма тръпка. Поне за мен тематиката на играта ми е страшно безинтересна или по точно пистите, сценария и тн. Тя всъщност като тематика си е като всички останали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни поиграх малко,но честно казано ме дразни размазването на екрана при удар и я зарязах.Иначе графиката е добра и колите са реалистични.Според мен поне след NFS5 Porcshe не е излизала добра игра :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...