Jump to content
madrugada

Идва сезона на светлините

Recommended Posts

Та направо на въпроса: В магазините продават едни LED светлини които ги представят за DRL. Според вас ще има ли ядове с полицията. Ето за какво говоря.http://luxima.bg/index.php/DRL-DNEVNI-SVET...-LED-NS524.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предполагам ще береш ядове ако си само с тези диоди, и без къси светлини.В закона мисля пише изрично : къси светлини!То и само на халогени не е разрешено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега почти със сигурност ще ти направят проблеми. Мен са ме спирали за съвем обикновени халогенки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега цитирам "§ 2. В чл. 70 ал. 3 се изменя така:“(3) Моторните превозни средства през периодите:1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени фарове за движение през деня или с къси светлини на фаровете;2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени фарове за движение през деня или с къси светлини на фаровете.” , което според мен означава, че не би трябвало да има проблем, след като се продават като DRL..като стартира акция "Светлина", първите 9 дни са предупредителни, така че тогава, ако има за какво, ще ти направят забележка :)P.S. Колега Tr1nky, в закона изрично е написано кога могат да се ползват халогени!

Редактирано от Rossi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,знам че неможе попринцип, но според мен тогава ситуацията го налагаше.. И въпреки това ме спряха. А какво ще рече "фарове за движение през деня"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 1 седмица бях с тези същите диодни светлини от януари насам. Досега никога не са ми правили проблем, за тях, а са ме спирали много пъти.

Но пък сега карам с едни други http://www.bktuning.net/daylights.html с код LGX09B които си имат сертификат Е13 от евросъюза в комплекта че са разрешени за ползване като дневни светлини, така че вече може куките само да си мечтаят че ще изкарат някой лев от неразрешени светлини....

Първо бях с тези:

Публикувано изображение

 

Сега съм с тези:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай една снимка срещу тях, много ми е любопитно как ще е. Доста парички са си. ;) Ако е готино ще помисля, нали знаеш че съм ти клиент? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще цитирам Закона за Движение по Пътищата (ЗДП) защото вие четете само това което ви отърва а не целия закон а там пише:

 

"Раздел XVII. Използване на светлините

...

Чл. 76. Забранено е използването на други светлини, освен предвидените в този закон и издадените въз основа на него нормативни актове."

 

така че ако до сега не са ви глобявали това не значи че не сте нарушили закона! Така че имайте си и едно наум! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ManiaK, първото място, на което потърсих, беше там -> чети след запетаята - "освен предвидените в този закон", което според мен означава "други светлини" освен горецитираните :ph34r: поправи ме ако греша..П.С. извинявам се ако поста не е бил адресиран до мен :D

Редактирано от Rossi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятай..... един колега от Казанлък го пукват полицаите за тези джунджорийки. Имаше ама това габарити ли са, халогени ли са, ако са габарити защо не са бели, ако са халогени, няма магла. Става чудооооА мое мнение е решат ли да се заяждат това ще им е първото нещо за което ще се хванат.Пожелавам ви безпроблемни километри и умната :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Но пък сега карам с едни други с код LGX09B които си имат сертификат Е13 от евросъюза в комплекта че са разрешени за ползване като дневни светлини, така че вече може куките само да си мечтаят че ще изкарат някой лев от неразрешени светлини....

Вие май не четете, щом има сертификат за ползване като дневни светлини от Европата, значи може да ги използваш като дневни светлини! Понеже обаче видиш има разни господа полицаи за които тези сертификат не "важели" е възможно да напишат акт, който обаче позовавайки се на закона ни ( и на сертификата от Европата) ще бъде обявен за нищожен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОЧНО така си е акта 6те падне ако тръгне6 да си търсиш правата,кофтито е че разправията и времето което ще изхабиш са отврат!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

При наличието на читав адвокат пурвоначално губиш само малко пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...чети след запетаята - "освен предвидените в този закон", което според мен означава "други светлини" освен горецитираните :) поправи ме ако греша..

Не грешиш... много правилно си прочел "освен предвидените в този закон" а предвидените в този закон светлини са габарити, къси, дълги и допълнителни светлини за мъгла, които обаче можеш да ползваш цитирам: "само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно."

 

Вие май не четете, щом има сертификат за ползване като дневни светлини от Европата, значи може да ги използваш като дневни светлини!

Лошото е че никой не е*ава тези сертивикати (ако въобще имат такива сертификати а не е само рекламен трик) защото полицая казва ти живееш в България и за добро или за лошо трябва да спазваш Законите на Република България! Никъде в ЗДП не е споменато за DRL (подобен е и казуса с спортните гърнета със сертификати)! Ако ти напише акт - обжалваш, адвокати, съдилища, време, пари и не знам дали знаете но губещата страна в съдебната зала поема разноските по делато и таксите на адвокатите (които ти вече си платил защото никой адвокат няма да се наеме със случая без пари) и държавата трябва да ти ги върне, а това да чакаш пари от дъжавата ... тя луда работа! Аз поне бих предпочел да дам 20лв на полицая въпреки че са неоснователни!

 

п.п. не ме разбирайте погрешно аз също не съм светец и аз ползвам такива "незаконни" щуротии но просто ме е яд на системата ни и единствения начин да я прецакаш е да я опознаеш много добре! :):D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай една снимка срещу тях, много ми е любопитно как ще е. Доста парички са си. :) Ако е готино ще помисля, нали знаеш че съм ти клиент? :)

Да, добре изглеждат. Но ми се струват слабички - по-силно ли се виждат от ангелските очи?Като гледам на Ауди "дяволските очи" какви големи диоди са, че и с охлаждане, ме съмнява някое aftermarket решение да постига този ефектВсе пак дневните светлини трябва да са по-силни от габарититеп.п. как се включват? допълнително с ключе ли са, и вързани ли са към ключа на контакта? иска ми се да се палят автоматично като запаля двигателя - и като огася да изгасват и те. Но и с ключа на контакт да се палят, пак е ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб ти трябва ето това DRLp.p. има и такава тема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявал съм фар на R8, вътре се ползват диоди на осрам по 1W. Самите диоди не са големи, просто пред себе си имат светловод.

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб ти трябва ето това DRLp.p. има и такава тема ;)

ааа не, на дълги не карам, ако ще и на 8% да саи всеки, който кара на редуцирани дълги срещу мен, си отнася по една благословия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второто изречение прочете ли?

"В зависимост от модела и начина на свързването му може да управлява къси, дълги или допълнително монтирани специални светлини!"

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някои да има идея smart drl колко стува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения проблем от страна на КАТ щото те си ................. майката ! А ето и един пример в закона е оказано да се кара от еди койси месец до еди кой си месец на кьси светлини не на халогени който са стандартно зададени за мьгла , ето за тва предполагам че, ще се заядат на 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб ти трябва ето това DRL

 

p.p. има и такава тема ;)

ааа не, на дълги не карам, ако ще и на 8% да са

и всеки, който кара на редуцирани дълги срещу мен, си отнася по една благословия

 

Публикувано изображение

Колега не мисля, че заслепяват редуцираните дълги (през деня), все пак доста производители ги монтират фабрично.

п.с. на снимката каляската е с редуцирани светлини на 30% и никой до момента не ми е присветнал и не са ме сърбели седалищните части :punk:

 

А някои да има идея smart drl колко стува?

Към 70лв. ми излезе заедно с комфорта на мигачите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ManiaK, горе в първото мнение на Rossi, дето има цитат от закона, пише "фарове за движение през деня" - това ако не е DRL не знам... А ако е, тогава значи са споменати в закона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опааа... май си прав на това изречение не бях обърнал внимание грешката е моя :thumbs1: значи въпреки всичко е споменато в закона!

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...