Jump to content
vesso_varna

Суап на V10 двигател от Bmw М5 в E30 M3

Recommended Posts

Колеги, вижте на какво попаднах днес:http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4515333&page=1Хората доста са си поиграли, дефакто е трябвало да прекроят целия автомобил.Но според мен се е получило нещо страхотно! Вие как мослите?

Редактирано от vesso_varna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

евала на проекта :) нещо уникално е и доста средства вкарани !! Но освен да го показват по форумите не виждам за какво друго ще им послужи ! и не е нещо което ще покаже добри показатели на пистата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа,бива си я машинката,но ползата не е кой знае каква! Карал съм БМВ,лятото е добре,но зимата го няма никакво!Много лека задница-по средата на баира при Дъбника,километража показваше 120,а не мърдаше и метър нагоре,стоеше на едно място.Иначе,на сухо...А,и ще ми е интересно да го видя по врачанските улици!Колко ли ще изкара,преди да издъни картера в някоя дупка?Иначе си е звяр,но,както казва колегата по-горе-става само за показване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как точно решихте че става само за показване? Първо така като гледам колата ще се кара в "бяла" или по-точно истинска държава,което ще рече че няма да издяни картерО във врачанско!Второ подобно Бмв Е30 но с двигател от Е39(V8 400кс) с шофер на възраст 18-20 години,смаза всички на Калояново(Дракон),като даде време ако не се лъжа 56сек(най-доброто до момента ако не греша)...така че не знам вие как я мислите... Проекта е зверски..евала на хората поели инициативата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро зверче ще излезе...хубаво проектче..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проекта е уникален, браво за ентусиазма!Кой знае колко пара е потрошена, ама кеф цена няма.Дано е доволен човека.Аз лично бих скочил в нещо фабрично за толкоз кинти.

Второ подобно Бмв Е30 но с двигател от Е39(V8 400кс) с шофер на възраст 18-20 години,смаза всички на Калояново(Дракон),като даде време ако не се лъжа 56сек(най-доброто до момента ако не греша)...така че не знам вие как я мислите...

Колко е точно времето,че нещо 5 или 6 секунди :) ? Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

00:55.68 е точното време ако не се лъжа. Колега от нашия форум с далеч по-слаба кола дава 00:57.14, а вече и в аматьорския шампионат се правят доста близки до тези времена. Поинтересувайте се малко и ще видите, че и в България се правят подобни суапове - е факт е, че неможе да се кара наистина във врачанско, но според мен и не бива. На пистата е мястотоп.п. друга тема е, че тука нямаме писти :oп.п.2 относно crx v8 те не са съизмерими - crx-а е драгстер - не е подходяща база за сравнение

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Проекта е достоен за уважение ! И е направен професионална !! Но за тези пари бих притежавал един Nissan GT-R , и винаги ще съм стъпка напред :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера каво толкова се впечетлявате. Колата се прави в щатите тъй като гледам. А там тия занаятчийски коли ги правят доста. кат гледам колко желязо слагат и как въобще ги правят едва ли не на око тея коли по предаванията дето ги дават по дискавъри направо се чудя как тея коли са Street legal.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на човека който е цакал парите да съживи една автомобилна легенда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен трябваше малко по заоблено да издуят калниците иначе цвета и колата с страхотни друго си е е30 с такова чудовище вътре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен проект.Няма никакво значение че не е Хонда,правен е с нечовешко старание...БРАВО:o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама ме кефи как го отписахте веднага,като най-голямите гуру-та в Света:blink:Иначе примера за Денис от Габрово с неговото Е30 е много подходящ.Евала на такива хора.А като ви чета ми е ясно,че сте много далече от подобно геройство като на снимките.Нямате ни най-малка представа колко време,нерви,инженерни решения и естетика се искат,за да се постигне този краен резултат.и не на последно място-пари.много пари.за какви заводски скайлайни говорите?човека има пари да ви погребе в скайлайн,но не си го е купил.сигурно има причина да се хване на хорото с това Е30.в БГ има много готини проекти,но за съжаление 90% от тях свършват като бързи скрапери.а вижте тази кола как изглежда накрая,вижте как е вргаден кейдж-а й в колонките,вижте къде се вкарани спирачнате помпа и тази на съединителя.вижте как е изградена колата,че е на шаси.......абе нямате идея явно за какво става дума,но колата е прекрасна като замисъл и като изпълнение.ясно е,че сигурно ще е прекалено нервна за да дава добри времена,но със сигурност ще слага огромна усмивка на собственика си с брутална сила и агресия.фън фактора е много важна част от цялата емоция и той със сигурност гони фън с тази кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама ме кефи как го отписахте веднага,като най-голямите гуру-та в Света:huh:....

+1 :blink:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега слагаме Vtec-кратуни на D14/15, ама като дойдат кешовете ще се озъбя в някой сивик 4г. с моторче от NSX и нека ми казват БЕЗУМЕЦА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:huh:ЛУДНИЦА:blink: Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалла за мерака, труда и кинтите, но аз не бих седнал в този летящ ковчег честно казано, защото не се знае къде ще се приземи. Но май и проектантите още не смеят.......да бяха дали поне едно демонстрационно клипче накрая, или вложиха тези безценни части за да стои в нечия витрина? Но явно ми е бедна фантазията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ето ви един не по малко труден за изпълнение проект, и то наш роден български! И то с хондов двигател - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=29511 Тук също имаме много хора които знаят какво правят, само че нямат финансите или възможностите на "ония" от клиповете и шарените снимки. Да ви припомня за на Дарко (за който писа и един вестник) проекта който сега е при Миямото? Имаме си наши герои!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам проекта е наистина впечатляващ и достоен за уважение, но някак си с тия средства, с които е правен....какво ли би се направило тук в БГ :thumbs1: и Ал Капоне е прав че местните герои също заслужават нашето уважение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има много герои,но повечето ги оплюват... Българина не е спорстмен, не можем да си признаваме загубите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалям шапка за труда, времето и хвърлените пари, но не разбирам какъв смисъл има цялата тази работа. Със сигурност с похарчените пари щеше да си купи същото това М3, от което е двигателя :D А за онзи CRX с гуми като от комбайн.... :thumbs1: Нямам думи просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалям шапка за труда, времето и хвърлените пари, но не разбирам какъв смисъл има цялата тази работа. Със сигурност с похарчените пари щеше да си купи същото това М3, от което е двигателя !!! А за онзи CRX с гуми като от комбайн.... :lol: Нямам думи просто.

няма М3 с такъв мотор.от М5 и М6 е май.съответно не може да си го купи.а и човека има някаква идея в главата си,за да се хвърли в такъв филм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментарите към темата обаче са ненормални:

There are so many starving children in the world that could be fed for years with the money it took to build that car. And I would line them all up in a line and hit them at 180mph WITH this car.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо нямам думи,Е30 мие любимия модел на BMW и с това моторище направо е звяр.Издувките на калниците са си идеални,намен ми приличат на тези на Lancia Delta INTEGRALE,просто са перфектни за квадратното купе на Е30.(Ако бяха по заоблени представетеси какво става отпред квадратно отстрани обло)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopi...=6&t=168022 - ето малко нахвърлени клипчета за един не малък проект в БГ, а за този проект просто няма коментар стига с тия приказки от 1001 нощ че с дадените за този проект пари може да си вземе чисто ново ... еми аз като гледам какви коли има в този гараж като например бмв е90 Hartge H50 което е и то не е малко пари. Според вас собственика на проекта дали е с 2 лева в джоба.... и другото което отворихте дума за калниците, че ако били заоблени щяло да е по добре..... това са калници от е30 м3 хората не гонят селския тунинг а малко или много се стараят да мяса на заводско..... всичко е направено с много инжинерна мисъл, а именно да сложиш окачване от е90 в е30 не е малка работа и мотор от м5/6 също :shifty: Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...