Jump to content
Dimteam

За убийците по нашите пътища.

Recommended Posts

Здравейте колеги. За съжаление днес пиша по доста неприятен повод и с много разочорование и тъга в сърцето в нашия любим форум.Днес около 12:30ч. на пътя между Нова Загора и Стара Загора патувайки в посока софия моите родители и сестра ми претърпяват тежък инцидент причинен от един гаден изверг управляващ бял бус Ситруен. Та въпросния решава да изпревари баща ми и побързал да се прибере обратно поради насрещно идващ друг автомобил изблъсква моята лубима хонда в банкета след което последват няколко завъртания и за да не се удари челно баща ми се удря в дърво. А въпросния изрод дори и не спира!!! За щастие за секунди пристигат полицията, пожарната и бърза помощ. За което искам изключително много да благодаря на всички служители на реда и на бърза помощ за страхотната работа която са свършили и страхотното им отношение!!! В крайна сметка баща ми е със счупени две ребра и бедрената кост на три места. Майка ми само с натъртвания а сестра ми със съмнения за вътрешен кръвоизлив. И защо заради един изверг които бърза да си достави стоката навреме. Имам голяма молба към всички колеги от форума ако някои е присъствал на инцидента и е видял номера на буса да ми пише! Искам справедливост!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случилото се и искренно се надявам нарушителя да се намери и да си получи заслуженото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто за пореден път се радвам че имах Хонда! Защото от снимките на колата които видях просто много се радвам че родителите ми и сестра ми са се разминали толкова леко. Останките просто не приличат на кола. Тя ги е спасила!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам най-скорошно възстановяване на семейството ти както физически, така и психически.В този участък стават наистина много ПТП-та. Най-голяма вина имат шофьори като този с буса, но мисля че е време сериозно да се помисли за довършването на автомагистрала Тракия. Не само в БГ стават най-много и тежки ПТП-та на двупосочен път извън населени места. В Германия примерно над 63 процента от ПТП-тата стават именно на такъв път, а те имат много по-голяма култура на пътя от нас, а на автомагисталите им, където няма ограничение за скоростта този процент е едва 12.

Редактирано от VaskoC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колега за хубавите пожелания. А аз пожелавам на никои да не му се случва подобно нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам на семейството ти бързо възстановяване и се радвам че няма сериозно и необратими последици за тях.Шанса за съжеление да намерите извършителя на изпреварването причинило удара е минимален.Преди години аз лично имах подобен инцидент в който един Бургаски Опел(толкова успях да видя) ме завъртя на магистралата, понеже ме засече.Аз се въртях по ширина на магистралата няколко пъти, а човека спокойно е продължил. Така и не стана ясно кой е, КАТ писа мен виновен (несъобразена скорот, понеже беше мокро) и поне застрахователите ми изплатиха тотал. Но не само че виновникът не се намери и не си понесе последствията ами и си платих акта.Дано не съм те отегчил с моя случай и искрено ти пожелавам изхода от твоя случай да е по-добър!

Редактирано от k_u_d_o_s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поинтересувай се дали някъде наоколо няма камери и се опитай да видиш от там нещо....Аз не бих се занимавал, той ще си го получи сам някой ден ....важното е любимите хора да са добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дано семейството ти се оправи бързо и безпроблемно!

... той ще си го получи сам някой ден ....

Това е сигурно, но само можем да се надяваме, че когато си го получава около него няма да има невинни хора, както в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за щастие в случая се намесиха много близки приятели на родителите ми от които единия е началник на гранична полиция и в момента той движи нещата. В крайна сметка се оказа че зад родителите ми е патувал някакъв прокурор които е станал свеидетел на инцидента и е казал че ще свидетелства на делото и ще го гонят тоя до дупка. Дано да не му се размине. Полицията веднага е започнала да спира бусове отговарящи на описанието но този явно се е скрил някаде из околните села. А в случая няма как да кажат че баща ми е виновен защото след удара километража е заковал на 90км/ч което е и ограничението за автомобилен път. Просто се радвам че е имало толкова много хора които са спряли веднага и са оказали първа помощ и всичко се е развило със светкавична скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей КолегаМного съжалявам за случилото се. Моите родители в момента живеят на 12 километра от Стара Загора (отбивката е до Азотно- Торовия Завод) по пътя към Нова Загора. До колкото съм запознат в този участък по принцип няма поставени камери, има само пост на КАТ при "Каците". Дано да има свидетели на случилото се, за да се намери виновника, и бързо оздравяване на пострадалитеПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сьжалявам,колега,този участьк пострадаха много хора,не зная кои дрьпна паричките за автобана Стз-Карнобат.Какво да говоря участька от автобана Чирпан-Стз още няма Акт16....това е Бьлгария

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди около седмица патувах от там ..и ме засече точно такъв бял(помня че беше дълга база ) бус карайки като безумец ...смятай щом не можах да го настигна за какво става дума ....не знам дали е същия тоя беше софииска рег. от петолъчката сви към Ямбол...мамка му добре че бях ...готов да реагирам иначе и аз щях да съм кой знае къде ...направих няколко секунди видео ..но не му се вижда номера ...и после избяга .Дано се оправят скоро роднините ...а на тоя му желая сърдечно среща с ..товарния влак да види как е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре че бях ...готов да реагирам

Съчувствам на колегата и дано всички се оправят по-скоро, но Dj-a е казал какво мисля и аз. Някак си не мога да си се представя в позицията на изпреварван, при която да не мога да реагирам. Българинът мрази, когато го изпреварват и прави всичко възможно само и само да затрудни изпреварвщия! Изпреварващият трябва да осигури дистанция и т.н., но и изпреварвания има задължение и то е да не пречи на колегата си! Какво имам предвид ли? Вбесявам се, когато изпреварвам някой и когато съм до предния му калник чуя как сваля 1 скорост надолу.Наскоро пътувах сам на дълъг път с моята кола и си правих експеримент с такива участници в движението. Тези са точно толкова опасни, колкото и онези, дето тръгват да изпреварват без видимост. Не мога да цитирам правилника за движение, но съм сигурен, че преди 12 години (когато вземах книжка) имаше задължения и за водачите, които биват изпреварвани.Шофирането не е само физически процес, то е и мисловен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди месец взех книжката и все още си го има това - изпреварваният е длъжен да не увеличава скороста.макар че случая на колегата не е такъв. Добре че са се отървали толкова леко! Имам чувството че някой е урочасал любимата ни марка. Само за месец - катастрофата с прелюд-а в софия, после със черния рекс, преди дни със червения сивик..а сега за сжаление научавам и за този инцидент. Лошото е че в повечето случай потърпевшите са невинни ;) Dimteam дано всичко се оправи и да хванеш тоя джигит..такива трябва да се гонят до последно за да си получат сметката !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... после със черния рекс ...

btw, който иска да го види - стои пред КАТ София и май няма да го махнат скоро, защото са вързали лентата, ограничаваща паркиращите на него и още една кола с подобна предница. Грозна картинка........... МНОГО грозна картинка...... Изправи ми се косата, като видях колко близо е шофьорската седалка до сплесканата предница. Грозна картинка. МНОГО! ;):huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че изпреварения не трябва да увеличава скоростта, по закон и изпреварващия и изпреварения са длъжни да осигурят дистанция по между си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та въпросния решава да изпревари баща ми и побързал да се прибере обратно поради насрещно идващ друг автомобил изблъсква моята лубима хонда в банкета след което последват няколко завъртания и за да не се удари челно баща ми се удря в дърво.

Когато видя, че някой ме изпреварва, при това рисково, единственото, което е правя, е да натисна спирачката и максимално да се отдалеча от този манияк убиец. Явно малко шофьори могат реално да преценят разстояние, скорост и възможности, а от там следват много неприятни моменти. С риск да ме нападнеш ти или другите колеги ще кажа, че вина носи и баща ти. Слава Богу всичко се е разминало. Стискам палци за скорошно оздравяване. Тъпакът в каквата и кола да се качи той все е тъпак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в нашия случай по думите на баща ми днес разбрах че при изпреварването буса известно време е карал успоредно с баща ми а тои през това време е натискал спирачката и когато буса е решил да се вмъкне между нашта кола и предната е застанал диагонално на платното при което баща ми за да не се удари в него е избягал в банкета. Просто цялата ситуация е била крайно ужасяваща и оставяще без почти никакър избор. До колко баща ми носи вина ще кажат компетентните органи , но аз за себеси зная че той е направил всичко възможно за да спаси маика ми и сестра ми и затова е предпочел да се удари странично в дървото и да пострада той най-много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контролните органи трудно могат да се изкажат в случая. Така си мисля. Но почти винаги, когато изпреварващия засича изпреварвания, говорим за неспазване на дистанция (т.е. между баща ти и предната кола), доускоряване по време на изпреварване и т.н. Най-важното, че всички са живи. Да оздравяват по-бързо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това до колко е спазвал дистанция незнам обаче ти да караш с 80км/ч и някой да не може да те изпревари безопасно според мен говори и за некадърност на шофьора който те изпреварва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"А в случая няма как да кажат че баща ми е виновен защото след удара километража е заковал на 90км/ч което е и ограничението за автомобилен път." "За съжаление в нашия случай по думите на баща ми днес разбрах че при изпреварването буса известно време е карал успоредно с баща ми а тои през това време е натискал спирачката и когато буса е решил да се вмъкне между нашта кола и предната е застанал диагонално на платното"

Ами това до колко е спазвал дистанция незнам обаче ти да караш с 80км/ч и някой да не може да те изпревари безопасно според мен говори и за некадърност на шофьора който те изпреварва!

колега не обвинявам никого, но от това което си написал разбирам че не само водача на буса е виновен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пътувах до морето и обратно преди по-малко от 2 седмици с кола и мога да кажа, че има хора, които са абсолютни тъпанари! На такива ситуации станах свидетел че ми настръхна косата... За другото лято или си вземам една камера и я монтирам отпред на колата, и пускам клипчетата навсякъде в нет-а или на Господари на Ефира....Или тръгвам с мотора и една торба камъни към морето, с него няма кой да ми избяга, и ако видя някой луд, настигам и по един голям на предното стъкло.. Няма оправия иначе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За така наречените "помияри" по пътищата можем да изпишем хиляди страници,аз мисля че докато всеки един...било то млад или стар шофьор...си наложи да бъде поне малко от малко по-отговорен на пътя..да цени собствения си и живота на околните,нещата могат да имат и положителен ефект...иначе не виждам оправия..лично аз като тръгна на път и съм с двете си дечица...ме обвзема някакъв необясним страх...от всички тези самоубийци по пътищата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идиотията е тотална...за съжаление ;) колкото и пъти да пътуваме до морето всеки път става нещо, което ти изправя коситевсяко едно нещо, за което се сетите може да е причина да стане нещо фатално на пътя... много много трябва да се внимава...дори и да го повтаряме след всеки такъв случайуспешно възстановяване на роднините ти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление безумието на българина прогресира с пълна сила.По пътищата се вижда особено ясно.Особено по пътя за морето трябва да тръгваш или запасен с много,ама много нерви или с много,ама много патрони... ;) Жалко за случката със семейството ти,дано скоро се възстановят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е истината: Камери в колата. Ако всеки успее да си сложи такава джаджа, няма да има никакъв проблем с откриването на белия бус или с доказването на вината на тоя и оня...Аз бих си сложил една такава, стига цената да не беше колкото половин кола!

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е истината: Камери в колата. Ако всеки успее да си сложи такава джаджа, няма да има никакъв проблем с откриването на белия бус или с доказването на вината на тоя и оня...Аз бих си сложил една такава, стига цената да не беше колкото половин кола!

Aaaaaaa, 800$, аз мога да намеря за около 150$ но още обмислям проекта.... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е перфектно като идея но като не служи като доказателство според "закона" прекрасната идея се обезмисля тотално а и за тия пари би трябвало да се вижда всичко около колата а не само фронтално :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив служи! То не доказва самоличността на виновния водач, но доказва деянието в административно-наказателния процес. Единствено трябва да има датата и точния час на видеото и виновника изгаря поне по ЗДвП. Отделно като го издирят можеш да си го съдиш в частен иск ако искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в нашия случай по думите на баща ми днес разбрах че при изпреварването буса известно време е карал успоредно с баща ми а тои през това време е натискал спирачката и когато буса е решил да се вмъкне между нашта кола и предната е застанал диагонално на платното при което баща ми за да не се удари в него е избягал в банкета. Просто цялата ситуация е била крайно ужасяваща и оставяще без почти никакър избор. До колко баща ми носи вина ще кажат компетентните органи , но аз за себеси зная че той е направил всичко възможно за да спаси маика ми и сестра ми и затова е предпочел да се удари странично в дървото и да пострада той най-много.

Съжалявам за инцидента с роднините ти, но по думите ти разбирам, че известна вина има и баща ти. ТОЙ Е БИЛ ДЛЪЖЕН ДА НЕ ПРОМЕНЯ СКОРОСТА по време на изпреварването. Успоредното движение на двата автомобила се е получило, защото и двамата водачи са започнали да спират. Колкото и грубо да звучи в случая аз бих избрал да хвърля някого в канавката, отколкото да се забия челно в дърво или насрещен автомобил. Редактирано от sAsKE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за инцидента с роднините ти, но по думите ти разбирам, че известна вина има и баща ти. ТОЙ Е БИЛ ДЛЪЖЕН ДА НЕ ПРОМЕНЯ СКОРОСТА по време на изпреварването. Успоредното движение на двата автомобила се е получило, защото и двамата водачи са започнали да спират. Колкото и грубо да звучи в случая аз бих избрал да хвърля някого в канавката, отколкото да се забия челно в дърво или насрещен автомобил.

Изцяло съм съгласен с горното. Колегата midnight_rider ти е изкарал и цитати, с които си противоречиш

....колега не обвинявам никого, но от това което си написал разбирам че не само водача на буса е виновен.

С Ото съм съгласен почти изцяло. Само много мразя като тръгна да изпреварвам някой, и той да набие спирачките - и аз нямам НИКАКЪВ шанс да се прибера зад него, ако насреща има някой, или няма достатъчна видимост.Още от времето, когато карах Москвич, съм свикнал да изпреварвам с предварение - подам се съвсем леко, колкото да видя колко коли и на какво разстояние са, и се прибирам, като оставям ГОЛЯМА дистанция с този пред мен. Преценявам момента точно, така че малко преди последната кола да се е разминала с този пред мен, аз вече започвам да ускорявам, все още зад него, и се изнасям в ляво точно след като са се разминали. Вече съм и набрал скорост, която ми помага да извърша бързо изпреварване.Но в този момент аз вече виждам реалното състояние на пътя пред мен, дали няма и друга кола, която не съм успял да видя, дали има достатъчно място за изпреварване, и т.н.И много често отказвам изпреварването, натискам спирачки и се прибирам.Обаче кретена до мен, виждайки добре какво има напред, вижда и той, че няма как да направя изпреварване, и се паникьосва, и (може би) с идеята да ми помогне, набива рязко спирачката. Аз първо вече съм се изравнил с него, т.е. трябва да спирам повече, за да се прибера, а и съм с по-висока скорост от него, така че и с перфектни гуми и спирачки да съм, ми става невъзможно да се прибера.И в такъв момент и аз предпочитам да го избутам в канавката, отколкото да се набия челно в насрещния.Така че карайте си разумно, оставяйте дистанция до колата отпред - не е описано по правилник колко е, но в повечето случаи трябва да е достатъчна за още една кола да влезе между вас. Като ви изпреварват, не "затваряйте дупката", не ускорявайте и не спирайте. Не тръгвайте да изпреварвате докато ви изпреварват - просто си карайте нормално и културно, по този начин ще затрудните най-малко тези около вас. А затруднявайки ги тях, може да се върне и върху вас. Щом ви е настигнал, значи се движи по-бързо от вас. Щом е предприел изпреварване, без вие да сте тръгнали да изпреварвате в този момент, приемете факта, че е по-бърз от вас, и го пуснете да бяга. И да си троши главата - оставете го да не строши и вашата покрай неговатаPEACE!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че карайте си разумно, оставяйте дистанция до колата отпред - не е описано по правилник колко е, но в повечето случаи трябва да е достатъчна за още една кола да влезе между вас. Като ви изпреварват, не "затваряйте дупката", не ускорявайте и не спирайте. Не тръгвайте да изпреварвате докато ви изпреварват - просто си карайте нормално и културно, по този начин ще затрудните най-малко тези около вас. А затруднявайки ги тях, може да се върне и върху вас. Щом ви е настигнал, значи се движи по-бързо от вас. Щом е предприел изпреварване, без вие да сте тръгнали да изпреварвате в този момент, приемете факта, че е по-бърз от вас, и го пуснете да бяга. И да си троши главата - оставете го да не строши и вашата покрай неговатаPEACE!

напротив колега описано е над 30м на изван градско при добри метеорологически условия и 50м при влошени такива, а при такива дистанций всеки може да те изпревари безпроблемно и можеш да спреш в сучай пътно произшествие, но проблема е че не се спазва много. аз се слагам къ тези които не го спазват понеже съм в готовност за изпреварване почти винаги Редактирано от midnight_rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И двамата водачи са започна ли да спират, защото този които изпреварва няма грам акъл и чувство за отговорност. Аз пътувам сравнително често до Бургас и по този път е пълно с олигофрени. Изпреварват по нагорнище без видимост, на завой без видиомост, на нагорнище със завой... без видимост. А такива отсечки има достатъчно. Всичко на пълен късмет. Аз по този път карам с максимум 10 над ограниченията, не защото е пълно с полиция, а защото не е ясно кога ще ти излезе говедото насреща, както и ми се е случвало няколко пъти. Вече като видя колона дори намалям и се бутам максимално в дясно, защото все има някой "под пара" настръхнал да изпреварва и се е изнесъл през осовата линия. Шофьорите от София и другите далечни от морето дестинации например, които ги очаква дълъг път, са най-ужасни. Мен не ме интересува, че не са си направили разчет на времето и са тръгнали късно - искам да стигна жив!Така че човека е намалил да даде път на някакъв безмозъчен психопат, които не го е заслужавал. Нама правило "не променяй скоростта" и не може да има. Накой път да дадеш отнетото предимстово ще спаси някой. По какви условия се определя ситуацията? В такива случай нищо не се обмисля - правиш това което виждаш и действаш на първа мисъл. Изключение са само до болка отренирани от подобни ситуации шофьори при които всичко им е като режисирано дежаву.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само много мразя като тръгна да изпреварвам някой, и той да набие спирачките

Аз пък не съм съгласен с теб... спасих живота на поне 4 човека като се прибирах от морето само защото видях, че няма да се справи с изпреварването и набих спирачки. Изпреварва, не му стига времето и няма къде да се прибере /освен в предния ми капак/ - бия спирачки, а с отсрещната кола се разминават така, че от въдушната струя колата на идиота се разклаща и аха да загуби контрол... и това на два пъти от различни глупаци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма къде да се прибере, защото предния ти капак е наврян в задния номер на този отпредако се спазват 30те метра дистанция, ще има къде да се прибереспирам да пиша по темата, не искам да се заяждам. ако наистина виждаш, че този, който те изпреварва, с малко не му достига пътя - разбира се, че ще намалиша за автора на темата, пожелавам скорошно оздравяване на роднините му, и по-внимателно по пътищата след това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие още малко ще напишете че идиота дето е изблъскал семейството на колегата е невинна душица ангелче небесно а баща му злодея ае да мислим малко като пишеме глупости. Малоумника не си разчел маневрата правилно а вие го оневинявате, не може да изпреварва а тръгнал "Петко с мъжете" в един от най-трудните участъци за изпреварване да изпреварва. Да и аз набивам спирачки като видя че смотаняка дето ме изпреварва няма да може по-лесно е да се мушне отпред отколкото отзад все пак е с по-висока скорост нали ;) или като ме връхлита отзад изпреварващ давам газ за да има място да се мушне зад мен но винаги има изключения тогава късмет, хладнокръвие и дарба да предвиждаш ситуацията помагат :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в цялата ситуация най-много се дразня на факта че пича е избягал. Ако му е била чиста съвеста защо не е спрял да види какво става и да помогне с нещо. Там е можело да има жертви. Полицайте като са дошли на мястото са питали дали има оцелели като са видяли колата на какво прилича. Просто тези случаи с избягал виновник започнаха много да зачестяват което е още по-зле.

Редактирано от Dimteam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник се прибрахме от Варна.... приятелката ми шофира през по-голямата част от пътя. Тя е нов шофьор и мога да кажа,че спазва ограниченията. На 2пъти спирахме от 90 почти до 20, за да избегнем челен удър - единият път направо не ми си вярваше,че насрещно идващия Голф не можеше да изпревари някакъв камион или автобус - сигурно имаше поне 300-400м дистанция, когато онзи започна да изпреварва движейки се по нанадолнище.. от наша страна последва оптускане на газта, плавно спиране и накрая вече си е..... направо му усетихме дъха от обедната шкембе чорба.Не знам кой дава газ, докато го изпреварват, кой как не си преценява възможностите при изпреварване, докато си вози семейството в Гоуфа, ама повечко акъл няма да е излишно никому - карането по тези натоварени и разбити пътища не е като да играеш на NFS.Обичам да пускам десния мигач, когато ме застигнат и има удобна възможност за изпреварване. Десният мигач гарантира,че съм преценил ситуацията и го пускам. При такива случаи може и да се наложи леко да оптусна газта или дори да чукна спирачки, ако изскочи автомобил, когато колегата вече е предприел изпреварването. ПС ... и не забравяйте да мигнете с аварийните :oПС2 - Пич, дано по-бързо да се възстановят твоите хора и само всичко най-хубаво оттук нататък!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега и аз го усетих момента с набиването на спирачките заради насреща изпреварващ автомобил. Аз патувах предната седмица преди да се случи инцидента. И направо настръхвах когато на няколко пъти виждах как от насрещната колона се изнасяха по два и повече автомобила едновремено да изпреварват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...