Jump to content

Recommended Posts

Махнах старото масло(нямам идея каква марка са ми сложили,знам само че беше 10W40) и сега дилемата е MTF или ще препоръчате друго двигателно.А иначе MTF от къде може да се закупи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах старото масло(нямам идея каква марка са ми сложили,знам само че беше 10W40) и сега дилемата е MTF или ще препоръчате друго двигателно.А иначе MTF от къде може да се закупи?

MTF си го купих преди месец и половина за по 27лв литъра от БУлтрако - Пловдив. Цената ми се струва понадута, но реших да си сложа MTF, макар че имам над 2 литра 10W40, останало от смените на масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Сф от къде може да се купи и евентуално цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако,бул.Бъкстон №40,телефона е 8181-960,звънни и ги питай за цена :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моя прелюд Мотул 10w40 няма грижи 5 литра 97 лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен при студена кола няма проблем,като я покарам 15-20 мин скоростите не искат да влизат добре от 1 на 2 и от 2 на 3та при по високи(6400+) обороти . Дано с МТФ да се оправи.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези цени. Септември.2008 в Бултрако купих 2 л. MTF по 18 лв./л. А относно избора то за хонда е само един възможен и коректен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези цени.

Питай в Бултрако! Не си ги измислям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година юли и аз го купих на 18 лв от Бултрако

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И , аз преди месец си взех на мен 1-ва не ми влизаше в движение и 3-та на големи обороти но сега всичко е наред . Цената която платих 28 лв за литър MTF.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сървис мануала пише: за колите преди 96-та се слага двигателно масло 10W40 (или според температурната среда), а за колите след 96-та - MTF.Този месец си взех MTF от бултрако, вече не им дават да продават наливно, има само от по литърче, като цената е 28лв на литър.Има и 10W40, което до колкото си спомням е около 21лв на литър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , 28лв/л ,сега се връщам , 19лв/л ако се смени при тях със записан час.... ама колата е на крика :lol: хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взех мтф от сервиза на хонда в бургас 23 лв литъра........

Редактирано от kristi09

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз продавам всякакви масла,и да ви кажа това с дилърите си е чиста проба измама не че маслото е лошо а цената която е уникално надута! винаги съм се чудил как хората дават толкова много пари може би защото го знам...аз продавам на един от дилърите на една известна марка в пловдив,и да ви кажа не е за вярване как се продава след това на клиента мисълта ми е няма лоши масла:) MOTUL<LIQUIMOLY<BIXXOL, всяка една марка е защитила най-важните A3,B4,B3 за вашия автомобил и може да се кара съвсем спокойно с тези масла....ще ви кажа само че маслото което е с марка VW,например е OMV?! сигурно сте го виждали.....и така още много примери с дилъри мога да ви дам.....мисълта ми е че спокойно всеки може да си кара хондата с всякаква марка масло стига то да покрива спесификациите на мотора най-масовото си е 10W40,A3,B3,B4...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смених в Бултрако София Юли месец. Наистина ако го вземеш в шишета е по 28лв литъра/шишето. Ако ти го сменят там с наливно от варел е по 19лв + 10лв труд. Аз така направих. Моита глътна 2,4л. Ами мооже да се каже че съм доволенне откривам кои знае ква разлика с преди да го сменя. Ама не се и влоши, така че го отчитам като положително :)BTW говорих с един от дилърите на тексако, като си зимах моторното масло и тои ми показа някъв каталог в които тексако също има масло за скорости със наименование MTF, което ме навежда на мислълта че можеби са лицензен производител за хонда или че хонда си плащат за да си слагат лейбъла на маслата им и да ги продават с марката хонда. Някои по запознат да каже Honda Motor Co. с кой доставчик на масло работи. В тоя бранш обикновенно е така, не си ги правят сами маслата ами възлагат на някои производител и после си слагат лейбъла, точно както каза Powerhonda над мен.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZaRRicK Маслото закупено от Официалния дилър MTF е Тотал то си го пише на опаковката съкратено ''TL'' Total Lubrikants мисля ,че така се пишеше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслата на Total/Elf са на много прилични цени. Ако някой открие аналога на MTF, без надпис Хонда, ще си заслужи каса бира. Пример - френски маслен филтър за Сивик на ориентировъчна цена 12-15лв, поставен в кутийка на Хонда вече струва 34лв в Бултрако...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то маслото за опел е тотал, също така и маслото за мерцедес е тотал. MTF на хонда е производство на тотал с пакети (присадки) на ексън, което определя и цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смених в Бултрако София Юли месец. Наистина ако го вземеш в шишета е по 28лв литъра/шишето. Ако ти го сменят там с наливно от варел е по 19лв + 10лв труд. Аз така направих. Моита глътна 2,4л. Ами мооже да се каже че съм доволенне откривам кои знае ква разлика с преди да го сменя. Ама не се и влоши, така че го отчитам като положително :)BTW говорих с един от дилърите на тексако, като си зимах моторното масло и тои ми показа някъв каталог в които тексако също има масло за скорости със наименование MTF, което ме навежда на мислълта че можеби са лицензен производител за хонда или че хонда си плащат за да си слагат лейбъла на маслата им и да ги продават с марката хонда. Някои по запознат да каже Honda Motor Co. с кой доставчик на масло работи. В тоя бранш обикновенно е така, не си ги правят сами маслата ами възлагат на някои производител и после си слагат лейбъла, точно както каза Powerhonda над мен.

Прав си колега! ама не вярвай на твоя познат! texaco,valvoline вече официално се правят в БЪЛГАРИЯ В ПРИСТА:) казвам ти го от опит защото съм запознат с маслата това ми е работата! не че има лошо...то и мерцедес правят в китай....и тойота в турция и кво ли не ама не съм чул нищо положитено за нещо правено в българия:D и защото уважавам всички тук и приемам лично нещата ви моля колеги не се оставяйте да ви манипулират! за тексако и приста японците не подозират че ги има:D една покрита спесификация на дадено масло одобрена от производителя струва милиони евро! на дали те са решили да инвестират точно в това нали? ще ви дам пример....аз отивам в магазина и си купувам бира бекс например...правена в българия,обаче по немска технология!? ок! ама съм пил бекс и в австрия,англия...еми все си мисля че тук пия каменица но по-"добрата" цена а? нямам против но си мисля че какъвто и контрол да има в българия,трудно се спазват изискванията на производителя това е! иначе пак казвам няма лоши масла а немърливост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново не споря. Просто споделям разговор проведен с продавач на масла, не ми е познат. Не знаех че се правят от приста, но досега колата ми беше с такова и съм общо взето доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега! ама не вярвай на твоя познат! texaco,valvoline вече официално се правят в БЪЛГАРИЯ В ПРИСТА казвам ти го от опит защото съм запознат с маслата това ми е работата! не че има лошо...то и мерцедес правят в китай-----------------------------------------------Тексако все пак е с пакет акции в Приста (не съм сигурен дали не държат и контролния пакет). А valvoline, поне новите марки покриващи най-високите изисквания SAE се произвеждат за Европа в Дордрехт Холандия от хидрирани бази и присадки на Лубризол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново не споря. Просто споделям разговор проведен с продавач на масла, не ми е познат. Не знаех че се правят от приста, но досега колата ми беше с такова и съм общо взето доволен.

Колега и аз не искам да споря,опитвам се да помогна(поне с това което мога) може би така всеки ще прави избора си по лесно,за сега съм много доволен от LIQUI MOLY все още е истинско дано скоро не си изнесът и те производството някъде в турция или незнам къде..........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега! ама не вярвай на твоя познат! texaco,valvoline вече официално се правят в БЪЛГАРИЯ В ПРИСТА казвам ти го от опит защото съм запознат с маслата това ми е работата! не че има лошо...то и мерцедес правят в китай-----------------------------------------------Тексако все пак е с пакет акции в Приста (не съм сигурен дали не държат и контролния пакет). А valvoline, поне новите марки покриващи най-високите изисквания SAE се произвеждат за Европа в Дордрехт Холандия от хидрирани бази и присадки на Лубризол.

Ще се радвам да си прав колега! аз виждам други неща......всеки има право на избор за това има и хиляди марки нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвам тази марка масло! Е то за да видиш едно масло какво е, докато не го пуснеш по реда - вискозиметър, 4-съчмена машина ич-анализ и т. н. едва ли има какво да видиш. Само по етикет се купува кола и пепси. Мисълта ми беше, че по-стари (по-ниски спецификации) се произвеждат къде ли не. Даже румънците произвеждат по-стари търговски марки на някои водещи производители, но със завидно качество. Примерно BP произвеждат определени марки масла от 30 години от една и съща сонда на едно и също находище, но цената му е по-ниска само от това на amsoil, което се прави от хора с бели престилки.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...