Jump to content
Трънчо

Комфорт Vs гъзария?

Recommended Posts

Интересно ми е как кара мнозинството - важно е да има кеф и ръчкане, или комфорта е по-важен? Май хондите повече ги ръчкаме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което и да избереш от двете винаги другото ще ти липсва :)За това аз съм си решил проблема по следния начин:- за ръчкане имам една двувалова 4-та ген. Сивик, супер спартанско оборудван, но ми прави невероятен кеф за каране.- за комфорт имам ЦРВ с доста прилично ниво на оборудване и екстри. С него си возя семейството и пътувам на дълги разстояния.Комбинациите от автомобили могат да варират, но обикновенно ти трябва една мощна тръскачка и една голяма и по-луксозна кола за да си доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехх дай боже всекиму такова решение :) евала

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчкам си когато ми е кеф, но гъзарията почивен ден не може да има! Можеш да кажеш днес ще карам прилично, бавничко......но не можеш да кажеш "днес няма да съм гъзар":) Карам си всеки ден акорда за гъзарията, чат-пат се прехвърлям и ръчкам сивика в лютеницата (старата ми любов), чалъми и тежкарлък връткам в служебното новичко ЦРВ, а когато не ме гледа никой драпам в калта през къра за риба с Териоса !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баце, аз съм дупе от класа. Гъзъ` ми търка асфалта и гуми остааам на старта :) Турнал съм сини пръскалки и твърди пружини, колата ми е яка тупалка, и тубата блъска като с бухалка. Върви на поразия и вдига яка олелия !!! Това щях да напиша ако бяхме един друг форум...

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за да я "ръчкам" си взех автоматик и не съжалявам .А от както имам и инфоборд - като видя моментен разход над 20л се научих да карам и културно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което и да избереш от двете винаги другото ще ти липсва :)

Освен ако не караш Бентли или Астон Мартин или някои други коли за които се сещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехее kokodaf, как успяваш да направиш 20 литра разход с 1.4 :) било то и моментен. май не си поплюваш !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това му турих на купето 200 коня ..да мога да го ръчкам комфортно, хихих и доста учудени физиономии :) !!! !!! ...ама една муха имам в главата ..сега ...ще видим !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже въпроса на темата е " Конфорт или ГъЗария" малко се разминава с колите дето караме. Първо нашите коли нито са конфортни, нито са гъзарски. Вярно има 1-2 изключения ама като цяло е така. Не виждам какво конфортно или гъзарско има в умрелите сивици дето караме .... то в същност и останалите модели са далеч от това. Сега ще ревнете да сменя марката като не ми харесва- Да ама Не. Марката ми харесва много и не случайно от когато се помня на въпроса "какво искаш?" винаги съм отговарял "ХОНДА". Това са коли за каране, а не за ГЪЗАРИЯ или комфорт(тука изключвам някой модели). И това че някой се чувства ГъЗар в кола за 5К(и по-малко) със светещи пръскалки и лети джанти със същия успех да беше си купил Голф. А ако наистина някой е истински Гъзар да си купи Акура, НСХ или С2000 ....... тогава може да направи малко по различно впечатление от Голфар. В същност за истинския гъзар мнението на хората е по-важно от неговото. По тая логика ако си гъзар и караш хонда си много далеч от истината , защото повечето хора не харесват Хонда.На хората по им правят впечатление коли като Голф 3, Калибра, Проб, Рено 19, ух щях да забравя БМВ 1.6 компакт и т.н ....

 

По скоро въпроса трябва да е "Евридейка или Резачка за каране ? "

Отговора: най-хубаво и двете :) Ама лошото е че на много хора им се иска ама средствата не стигат !!!

Много се кефя на хора влагащи средства в колата си да я направят по-бърза и по-бърза (вместо да я правят на стрелбище).

 

 

 

п.п. "ехее kokodaf, как успяваш да направиш 20 литра разход с 1.4" педала в ламарината .. няма де да иде :) !!!

п.п.п kokodaf, как се ръчка автоматик !!! :beer::yes::fun:

п.п.п.п. То повечето истински комфортни коли са си и "гъзарски". Ако собственика им съответно си мисли че е нещо повече като кара скъпа и хубава кола.

п.п.п.п.п. За мен думата "гъзария" е точен синоним на "комлекс".

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

teror1sta : Преди 2 дена закарах един приятел до един сервиз във Варна(колата му беше там,нещо и оправяха от каското).Та в сервиза всякакви коли ,по 4-5 хилки ,по 10-15 и тн.На аверчето колата е Алфа Ромео 146 JTD .Викам я да попитам колко пари ще ми излезе да ми оправят няколко драскотини по колата.Питах и момчето вика докараи колата.Утивам аз за колата,през това време шефа попитал моя приятел "Аверчето ти и то ли кара Алфа". В този момент ,се задавам аз от завоя, с 14 годишния си таралясник и гледам как ВСИЧКИ от сервиза излизат .Спирам аз колата - заобиколиха я всички маистори и единия ми вика. "Момче ,какво ще и правиш на тази кола....тя си е кукличка".Та незнам колко колите ни не са газарски ,но като видях как целия сервиз излезе да ми гледа колата и да и се радва .... П.П после момчето с Алфата почна да ми завижда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. "ехее kokodaf, как успяваш да направиш 20 литра разход с 1.4" педала в ламарината .. няма де да иде ;):D

п.п.п kokodaf, как се ръчка автоматик :):P :P :P".

пп - 18.7л/км. е средно максимума за по-дълъг маршрут. Например София - Пловдив към 2.30 сутринта за 42 минути.

ппп - Автомата може да се кара и в " ръчен режим" / разликата е , че не се натиска съединителя , тъй като няма такъв - освен кикдауна и принудителната смяна на скоростите оказва влияние на пъргавината , а принципа е двигателя пази кутията , кутията пази двигателя - значи смело/ макар да е още 1.4 и 90 коня .... Но ако са повече - до сега да съм се претрепал някъде , въпреки че всеки ден вече 17 години съм зад волана...

Първоначалната идеята обаче бе за малка, икономична, комфортна и сигурна семейна кола за града и рядко извън него , за относително малко пари - дори и с каското са си пари на улицата ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да дам пример в подкрепа на терориста. Миналата седмица лъснал съм си колата, джантите ми лъщят и отивам като голям "гъзар" да зареждам за 10-ка, зад мен спира бяла леко ръждива астричка 1.6 с джанта BBS, тъмни стъкла и ужасно шумно гърне. Влизам да си плащам, а там двете момичета зад касата се бутат и си викат глей глей ква яка астра :) Аз лично на този етап от живота си предпочитам нещо което да е по твърдичко и ниско :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я настъпвам само, когато съм сам. Като съм с жената и децата, гледам да им е момфортно, мир да има. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С възръстта представите за гъзария и комфорт се променят , така че е мн относително.Аз заложих на комфорта с Акорд 6та генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е кой КАК кара,не КАКВО кара...че да спорим какви коли са хонда...питах за поведение на пътя - като има дупки например препочитате да минете по-бавничко,но без лашкане..или обратното..това ми беше интересно просто,защото един прелюд ме мина все едно бях спрял, на път с дупки през 2 санта...имах чувството че е като ховъркрафт - на въздушна възглавница :)п.п: някак си много на сериозно приемате думата "гъзария"...написах го образно казано..още малко и ще ме пратите във VW форума :D

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем то тогава пак въпроса не е точно зададен :P :P Ако бавно минаване през копни е комфортно каране, то по какво се различава от гъзарско каране ?? Все пак гъзарското каране е също с малка скорост, защото трябва да могат да ти огледат новите тасове :P А и обикновено бързо движещите се гъзари редовно ги виждам из канавки и бордюри.

 

Тука поне до колкото съм забелязал са повече хората дето обичат да слушат шума от 7-8К оборота :P Ама са достатъчно разумни да не го правят на публични места и на асфалтови терени с висока концентрация на дупки ;)

 

Аз лично предпочитам добре вървяща каруца ама понеже няма средства трябва да се правят компромиси :D Все пак трябва да може да си вършиш някаква работа с колата като няма друга.

 

п.п. Tr1nky, как ще те пращаме във VW форума ? Не сме чак такива садисти :) Не го приемай лично написаното от мен. Просто вече ми е писнало на *У* от гъзари :D спирам да ти акам в темата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е комфортно сам и с 200 - 240км/ч по магистралата , комфортно ми е и с 100км/ч + хубава музика и още по хубава навигаторка, също така и 6000 - 6800rpm, като минавам Котел. Да ама 400 000+ км зад гърба.Преди всичко ГЪЗарчетата с автомобилите на тати да мислят преди да се ГЪЗарят.... шото аман около цветя край пътя!Що за глупава тема!? :thumbs1:

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде изтривайте темата и профила ако искате.обещавам че вече няма да ви преча с глупавите си теми и мнения.живи и здрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде изтривайте темата и профила ако искате.обещавам че вече няма да ви преча с глупавите си теми и мнения.живи и здрави

Хайде сега приказки! ;)

 

Карал съм какво ли не през безсмисления си живот. И тъй като нямах достатъчно средства, за да си купя Акорд, си купих Тойота. Същия клас.

Просто годинките ми вече ми тежат, та исках нещо коМфортно, климатик, жената да се гримира на спокойствие, Джаз еФ еМ, цигара и кафе на една ръка разтояние.....

 

Та тъй.

 

Пък като ми дойде настроението - да се върна в годините, когато бях на вашата възраст - взимам Сивика на жената....

Очила, Ред Бул, обръщам се - бе тая до мен не е жената...

 

Та така... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли, палавнико? ;) Аз имам по малко и от двете, според мен е добър вариант. Естествено най добре е 2 коли в двете крайности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

terror1sta - и Сивик можеш да направиш красив и "гъзарски", просто трябват много повече пари /не говоря да се слагат перстилки и пръскалки/

 

Моята кола е много очукана, поела си е кестени, отваряне на врати в моята кола от други индивиди, немърливи шофьори са си оставяли броните по моята кола.. но като я карам се чувствам яко. За мен това е най-важното. Карам си и с всяко сменяне на предавката на 2к оборота умирам от кеф ;)

 

Та исках да кажа, че ми е комфортно защото това искам - ниско, друса ама пък ми е кеф да го карам и съотвено се чувствам гъзЕ, че сам съм си купил колата а не ми е подарък от мама и тати. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди като карах предимно малкия сегмент на Хонда , си мислех , че като се кача в Акорда и ще се чувствам доста странно , няма да имам нужния баланс , стабилност , мощност и т.н. , НО щом като се качих видях , че освен тези неща имам и добър комфорт , удобства и екстри ;) Наистина , който си мисли , че големите талиги не могат да са стабилни и да вървят , доста се бърка ;) И все пак , не говоря за "горещите" хечбеци , Тайп Ар-ите са друга бира ;) Лично аз предпочитам , голяма лимузина , с достатъчно коне под капака ;) а ако ще карам на писта ще си направя една тръскачка , да ме раздруса яко - но определено след Акорда , ако мога да избирам няма да се върна на Сивик ;) Отностно гъзарията , за мен гъзарки модели са купетата , кабриолети , някои сувчета / говоря за марката Хонда и Акура / , това са автомобили , които човек като кара прави компромис с едно или друго нещо в името на гъзарията / за сувчетата предимно компромиса е в спортния пакет , по-големия разход и още нещо / :D Далеч съм от мисълта , че Акорда ми с 16'' джанти и хромираните елементи изглежда адски гъзарски , при положение , че е комби ;) но аз не търсих това в Акорда като се взимаше ;) Честно казано досега , не ми е бил толкова дълбок джоба , че да си купя гъзарка кола ;) все гледам в преспектива ...

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още съм на вълна друсалка.Като ме заболят бъбреците ще си купя Акорд 2004-2006 и си сядам на гъзеца.Чуството е уникално да си спреш колата на 3 буна във Варна и да има един футболен отбор до нея и да я оглеждат и на съседните чадъри да правят комплименти на колата без да знаят, че ти си собственика и да слушаш репликите от кухнята.Чак после те срам да влезеш в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фене , за коя кола говориш , че аз вече се обърках .. , кой беше футболния отбор и не знаех че си срамежлив ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още съм на вълна друсалка.Като ме заболят бъбреците ще си купя Акорд 2004-2006 и си сядам на гъзеца.Чуството е уникално да си спреш колата на 3 буна във Варна и да има един футболен отбор до нея и да я оглеждат и на съседните чадъри да правят комплименти на колата без да знаят, че ти си собственика и да слушаш репликите от кухнята.Чак после те срам да влезеш в нея.

Найстина,приятно е да спреш на 3-та буна и хората да ти гледат колата,все едно виждат летяща чиния :).Мисля,че докато съм на тази възраст ми трябва точно това което имам.С течение на времето,ще искам по-голям комфорт,и тогава ще избера прелюд.Сега ми е хубаво да съм на четири пръста от земята,гърнето ми да ръмжи яко,и да ме спират куките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...