Jump to content
WingMan

Няма мощност между 2000 и 3200 оборота

Recommended Posts

Здрасти, от около месец колата почна нещо да се гаври с мен. Няма мощност между 2000 и 3200 оборота.Пример: Карам на 4та с 55-60, гас до край и колата не ускорява. Същата схема я има и на 3-та с 45-50. Приемам всякакви идеи, че вече тотално се изнервих. Двигател: D16Y8След появата на проблема са направени следните процедури:1. Смяна на кабели2. Смяна на свщи3. Смяна на горивен филтър4. Почистване на TPS5. Почистване на дросел6. Тест със и без въздушен филтър - не е от него.Моля помогнете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а над 3200 как си? да не си влязъл в авариен режим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а над 3200 как си? да не си влязъл в авариен режим.

над 3200 е на линия. VTEC-а си включва и се пържи до 7200. Просто тотално съм в матрицата вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва си е синдром на Д16У8. И моята таля беше...Вал, пружинки, генерация, интейк и работата се оправи!Мотора е в момента в колегата Андо, може да го питаш...аз си мисля, че кривата на тея обороти просто е по-изправена...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше така преди 4 месеца като я взех. Проблема се появи преди около 3 седмици :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше така преди 4 месеца като я взех. Проблема се появи преди около 3 седмици :)

Пробвах с изключване на акумулатора за 2 часа и проблема все още е налице. Днес заредих до горе, ще пробвам с тези добавки за почистване на инжектори и се надявам, че това вече ще оправи проблема, ако не почвам да снимам матрицата 4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с изключване на акумулатора за 2 часа и проблема все още е налице. Днес заредих до горе, ще пробвам с тези добавки за почистване на инжектори и се надявам, че това вече ще оправи проблема, ако не почвам да снимам матрицата 4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега,аз съм от около 2 месеца със Д16У8 и да ти кажа същата работа.М/у 2 и 3хил. оборота си е малко спъната и на 3 и на 4 и на 5 предавка,което е доста непрактично.Не мисля че има някакъв проблем,но ако случайно намериш решение,пиши да знаем и ние :huh:Щом казваш че е от три седмици,дали не си пипал нещо по колата...?

Редактирано от sharou

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз от 2 години съм така.Мисля че е нормално за този двигател. Гадно е , но това е положението.Мисля,че по рано не ти е правело впечатление,понеже си и се радвал и си давал повечко газ.При леко каране е така.

Редактирано от docev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от 2 години съм така.Мисля че е нормално за този двигател. Гадно е , но това е положението.Мисля,че по рано не ти е правело впечатление,понеже си и се радвал и си давал повечко газ.При леко каране е така.

аз съм упорито животно и ще търся. Определено не беше така. Съмнява ме японеца да я е направил да върви най-зле в диапазона в който се кара най-често.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист,но си проверете всяко едно маркуче за вакумите,днес отрких едно навряно на май..а си в да не казвам къде вакумче към стъпковото моторче,което беше скъсано и се оказа че е от много отдавна,така че огледайте си всички маркучета ако трябва ги извадете и пак ги сложете.Пак казвам не съм специалист,но и с питане няма да откриете проблема,а с човъркане :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...