Jump to content
Ивайло Йовчев

Капачка на охлаждащия радиатор

Recommended Posts

Здравейте днес си купих нова капачка за радиатора понеже старата се скапа и ми изхварли половината антифриз в коша на двигателя както и да е та въпроса ми е :на какво налягане трябва да е капачката понеже в магазина ми изкараха два вида на 0,9psi и на 1,1psi питам понеже на старата не пишеше нищовсе пак сложих на 0,9 засега е добре ако някой има инфо ще съм много благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.1 е на Д15-ката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря но проблем ли е че съм сложил 0.9,аз лично смятам че не е понеже по рано ще отваря за да отиде течността в компенсаторното казанче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем е...Купи си на 1.1 бара. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я сменях преди 2 дена, беше се счупила, и пружинката беше излязла. Купих нова от Варна 1.1 защото старата беше на толкова. Ето снимка на оригиналната капачка.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам че пиша в стара тема но искам да си сменя капачката на радиатора/мотора е д15б2/ .обиколих във Варна 5 магазина,във 3 магазина ми я дават по каталог да е 1.1 бара ,а във Евро 07 и още един ми казаха че трябва да е 0.9 . На кой да вярвам ??

 

ПП Старата ми капачка е 0.9 но заедно с радиатора е от д13 ... Проблема ми за да я сменям е че ми се пукна един маркуч към газовото,освен това не забелязвам никаква роля на капачката - нито връща нито взема антифриз от разширителния съд,освен това имам въздух в системата /чува се като ручейче като пусна парното или изобщо парно няма ако не изфорсирам здраво двигателя/ .Предварително благодаря  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземай на повече налягане няма да гръмне радиатора споко :D но и на 0.9 пак може дай й газ 5-10 мин и ако не хвърля значи е добре  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих че старата капачка е била може би изправна но не е била за моя радиатор! самото гумено уплътнение е толкова голямо че е запушвало каналчето към разширителния съд , т.е е нямало връзка с него и затова е надувало системата и ми се е пръснал маркуча.....  Дано да нямам други последици ....

Сега съм с нова капачка на 1.1 бара и вече нямам въздух в системата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...