Jump to content
manniakk

проблем: задни дискови спирачки Vti

Recommended Posts

имам следния проблем - нямам спирачки отзад. обезвъздушено е, нови накладки, апаратите са ревизирани с нови гумички и семеринги. Това което си мисля е че понеже буталото нали е на винт - Ако на ръка го развия толкова че да държи накладката по-стегната дали няма да ми се оправи проблема (демек да убера луфта, понеже в момента апаратите са прибрани на 0). Искам да кажа че освен крачна нямам и ръчна, но като вдигна ръчната се вижда че си мърда жилото при апарата.П.с. дисковете са износени, но са престъргани. Мисля че не е от тях защото не може да се износят толкова че да не лови грам спирачката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправяш ръчната - идва и крачна... :) Обери луфта ! :) П.П. Само с предница как спираш ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно както и ние с барабаните отзад - кофти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Ако на ръка го развия толкова че да държи накладката по-стегната дали няма да ми се оправи проблема (демек да убера луфта, понеже в момента апаратите са прибрани на 0).

Винта няма нищо общо с крачната спирачка... Той служи само за ръчната.. В момента в който натиснеш крачна, течността избутва буталото, и луфта вече го няма...Ако не се оправи след натягането на ръчната, си провери регулаторите за налягането в задните спирачки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата си спира зверски... :)Къде се намират тези регулатори. Аз съм виждал само един в който влизат тръбичките за предните и задните и за сервото? по пътя има ли още някъде? ще пробвам като оправя ръчната дали ще проимам крачна, дано е от това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това което си виждал, е регулатора...За задните спирачки, вътре има буталца и гумички..Понякога гумичките се разлагат, и запушват пътя на спирачната течност..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това което си виждал, е регулатора...За задните спирачки, вътре има буталца и гумички..Понякога гумичките се разлагат, и запушват пътя на спирачната течност..

не е това. написал съм още в първия пост че апаратите са сервизирани с нови оригинални ремонтни комплекти. А ръчната няма ли саморегулиране?. и трябва ли буталото да се маже с грес където опира в накладката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръчната се регулира от дръжката.Извади си подлакътника и ще видиш къде се свързват жилата.От там натягай, става за 5 минути.Става дума за хода разбира се...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам същия проблем. Правих всичко няколко пъти - сваляне, регулиране на ръчната - ефекта е минимален. Имам ръчна, която е изключително слаба. @manniakk - според ръководството задните апарати са саморегулиращи се. Т.е. когато свалиш апаратите и прибереш буталата до нула, се качваш в колата, палиш двигателя и напомпваш спирачката десетина пъти. Ще усетиш в първия момент, че педала е мек, но после ще се втвърди. Едва тогава трябва да се регулира ръчната. Аз лично изпълних всичко това, жилата се движат, механизма на жилата също, колата спира много добре, но въпреки това нямам ръчна. Още нещо - ръчната не може да се стяга прекалено много защото започват да задържат апаратите и разхода започва да се вдига. :lol:Ако намериш решение, пиши!EDIT: Още нещо се сетих - задните накладки имат едно "чопче". Когато ги слагаш трябва това чопче да съвпадне с един от каналите на буталото. Т.е. трябва като въртиш буталото то да застане така че да се падне върху чопа.

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , просто задните ни спирачки нещо не са в ред и на ESI също от зад няма никой и ръчна също нямам ... явно си е проблем като цяло за сивик с задни дискове ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със дискове на задните спирачки, спират си и ръчна имам с която и пируети мога да правя. Просто си искат освежаване като застареят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно освежаване, и аз не съм много доволен от задните дискови спирачки. Дайте да унифицираме един метод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , просто задните ни спирачки нещо не са в ред и на ESI също от зад няма никой и ръчна също нямам ... явно си е проблем като цяло за сивик с задни дискове ...

...мой познат със седан ESI също има някакви съмнения за задните ама ръчната му пък лови,аз съм със барабани отзад ама спира перфектно както и ръчната лови супер :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имах сащия проблем на малия витек само че оказа се че се смазват болтовете кадето се даржат наклатките самата циментация е паднала и колкото и да затягаш ръчната няма да има ефект смажи болтовете с грес и ште жидиш голяма разлика дано да сам ти помогнал.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...