Jump to content
honda_9977

Лека Вибрация на волана

Recommended Posts

Колеги от горе-долу 2 седмици ме тормозят вибрацийте на волана,леки са но дразнят ужасно.гледаха ми предницата преди 1-2 месеца,направих баланс и на 4-те гуми и продължават тези вибраций.Остана само едно което ме съмнява Гумите ми са старички възможно ли е да е то тях?Кажета мненията си по въпроса.Благодаря на всички предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва постоянно в движение, или само докато намаляш ? Ако е постоянно - възможно е да имаш някоя дисбалансирана гума, а ако тресе докато спираш може да имаш някой крив диск. Не разполагам с много информация, но това е което съм чувал. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва постоянно в движение, или само докато намаляш ? Ако е постоянно - възможно е да имаш някоя дисбалансирана гума, а ако тресе докато спираш може да имаш някой крив диск. Не разполагам с много информация, но това е което съм чувал. ;)

постоянно е.Тва е ужас не се трае :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност имаш проблем с предните джанти;гуми;а може би и двете. Отиди на булеварда който води към кино Арена, в посока Люлин, след като минеш К. Величков и 3-то РПУ - вдясно има сервиз за гуми, там ще забравиш за треперенето на волана. Успех! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност имаш проблем с предните джанти;гуми;а може би и двете. Отиди на булеварда който води към кино Арена, в посока Люлин, след като минеш К. Величков и 3-то РПУ - вдясно има сервиз за гуми, там ще забравиш за треперенето на волана. Успех! ;)

то хубаво ама чак до софия не ми се ходи :D ако някой знае в пловдив да казва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срещу огледалото на мария луиза до румекса иди там. аз бях доволен дано и ти да останеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега както по-горе каза,че гумите са ти стари...Възможно е вече самата гума да е "крива" по наште пътища често срещано явление..Ако е крива гумата колкото и да я балансират пак ще тресе.Аз имах същия проблем - сложих други гуми и нямах проблем!Ако искаш пробвай така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата zarrick ти е дал полезен линк. Аз си купих преди време лети джанти с гуми, прадавача ми каза че са балансирани скоро. Тресеше на около120км/ч. Направих си при стругар втулки защото джантите нямаха оригинални, тресенето намаля драстично...но пак го имаше. Закарах на баланс гумите и се оказа че КРЕТЕНЪТ който ги е балансирал преди това, не е заложил правилните джаули на джантите в балансмашината...и като резултат - баланса на всички гуми бягаше с точно 25гр. от външна страна. След новият баланс...всичко си заспа по колата. Имал съм и други случай...например гърбица от удар на протектора на стара гума...балансмашината не може да го улови а пък тресе та се къса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срещу огледалото на мария луиза до румекса иди там. аз бях доволен дано и ти да останеш

Благодаря ти колега 6те се разкарам до там. После 6те видя и дали има луфт между главината и джантата и тогава ако не се оправи 6те се ориентирам към нови гумички :( благодаря на всички които се отзоваха ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...