Jump to content

Recommended Posts

Проблема е следния: само при много горещо време при навиване на волана с ниска скорост се чува пукане(слабо) някъде отпред (не може да се определи точно, дзверихме се доста време с бащата не разбрахме от къде е). Колата я водихме на доктор, който я прегледа и каза ,че всичко и е наред или каквото и да е не е нещо сериозно. Ако някой има идея, какво може да и има на количката? Много благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,аз имах подобен проблем. Чуваше се пукане при спиране и тръгване - само в големи жеги. Иначе цяла зима си беше ОК. Накрая се оказаха вътрешни кормилни накрайници. Които за моята хонда (Акорд 2000г.) според Бултрако били в комплект с рейката !?!. Сложиха ми от предният модел Акорд и малко ги подкъсиха за да паснат. Сега всичко спи и няма досадно пукане :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% - Външно каре.

+ още 1 %... :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите, но ако е външно каре няма ли да пука постоянно, а не както е в моя случай само в много горещо време?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Възможно е в по-студено време греста да е твърда и по-малко да се усеща (не съм сигурен). Но щом се чува, когато навиеш волана с ниска скорост - това е най-вероятния проблем. Ако не - остава възможността за кормилни накрайници и проблеми по рейката, но ми се вижда по-малко вероятно.Опитай да потеглиш от място с почти напълно навит волан и направи едно две кръгчета така (на някое по-широко място). Ако пука - отивай на "доктор". :angry:

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен "пука" като слизам от легнал полицай или като въртя пълен ляв (или десен) когато някоя от предните гуми е по-високо от другите (примерно на тротоара). Казаха ми че е от шарнирите на долните носачи. Пробвай гореописаните тестчета и се ослушай. Търсенето на "малки дяволчета" по окачването понякога си е голяма охтика - успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да потеглиш от място с почти напълно навит волан и направи едно две кръгчета така (на някое по-широко място). Ако пука - отивай на "доктор". :)

Ако е каре трябва да пука(трака) през цялото време докато си правиш кръгчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теста го направих тая вечер след дъжда, но времето беше неподходящо :) и съответно нямаше никакво пукане. Ще чакам жегата и ще тествам пак. Мерси са съветите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Да използвам същата тема.Имам подобен проблем като колегата по горе.Когато е голяма жега над 40градуса,като покарам около 20 мин почва да се чува едно хрупане от кам рейката,когато завартам кормилото,даже и когато колата не е в движение.Когато я запаля нищто не хрупа,след като загрее започва,Зимата тоя проблем го няма.Мисля парво да опитам със смяна на маслото на хидравликата,пък се надявам да се оправи.Ако някой е имал подобен проблем ще радвам ако даде някакъв съвет.Благодаря! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...