Jump to content
Magnum

Търси се ВР сивик 4г

Recommended Posts

Този уикенд в Поморие ми се залепи зад CRX-а един врачански сив хечбек сивик 4ген, и каквото и да правех, беше като захапало куче зад мен, не можах да го откъсна! А не беше VT, дори нямаше гърбица на капака.Някой познава ли го, знае ли какво е правил по двигателя, че така да върви?Поздрави от мен :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне по описанието, такава кола във враца няма. Може да е някоя инвалидна регистрирана с ВР номера, пък човека да си е от друг град.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по няшия край не съм засичал никъде сив хеч 4-та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам може да е с ВР регистрация ама си е от Поморие, и да, наистина върви много. Не е VT даже и vtec си няма горкия. Magnum-e твоята каква е че сивика не е мерен след промените и не се знае колко кс е. Само за справка, атмосферна D15 е. Повече инфо по-късно или утре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е VT даже и vtec си няма горкия

eee отивам да се гръмна тогаварекса е нормален D16Z5 125 коня. има малко проблеми, но като цяло си върви добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока си е D15B2, глава, изпускателен колектор и ЕКУ от D16A7. Скоро са сменени сегменти, леко са шлайфнати главата и маховика, всичко друго е сток. Няма генерации, филтри и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D може пича да е бил по-шофьор от тебе

то за 3 доускорявания от 50-60 до 120-130 много майсторлък се иска

D16A7

за това животно само съм чел. Това е 1.6 едновалка без витек, но разликата спрямо А6 е, че няма катализатор. И пак, и А7ца да е, тя е към 115 коня, а д15ката трябва да е още надолуА този сивик вървеше повече от D16A7, аз нали имам и същия сивик, само че със D16Z2 мотор, едновалка без витек с катализатор - и далеч не върви така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами през седмицата ще мина да го видя, той е майстора дето ми прави колата и ще го питам за още информация. Докато сте се гонили аз го чаках да ми сменя биалетките и ми каза че е засякъл някакъв crx и е тествал колата. Точен цитат на репликата да Данчо : "Тая D15-ска голяма душа извади". Каза че я пробвал с 240 на магистаралата, и не са и проблем.П.С: Ако имаш път насам ще ти кажа каде се намира да го поразпиташ.

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тва не го разбирам да имаш в двора мазарати би-турбо 500-600 коня и да караш към 150 примерно :D даунгреид ;)П.С. верно ли прави 240? с ква скоростна кутия е тва е аз на 210 имам чувството че вече съм в ограничител :D хаха

Редактирано от lefter0v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стига и ти де, битурбото е друга бира. Наистина си е с неговата кутия, ако беше сменена щях да знам. Ето 2 пресни снимки от преди малко, не се сетих да снимам блока да се вижда че е Д15, ама маркучите за газовото се виждат. Главата е свалена с 1мм, и е с по-тънка гарнитура.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

240 .. от небостъргач да го пуснеш не може да направи ... само за да сме честни :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само 240, ами даже "не са и проблем", тоест като я настъпиш, че да и стане проблем стига 260 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, вие пък сега. Не съм бил там, не съм видял с очите си, просто такава ми е информацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ние само уточняваме за да не се носят после лафове от рода - " ония идиоти в сектатана Хонда си мислят, че сивик може да вдигне 240 без проблеми :P " мисълта ми е, че тук има и деца, и те лесно се вързват на такава информацяи, и после я разнасят като легенда и света истина ...в тая секта има много сток д13-ки , които правят 210 на равно ! че даже и по баира нагоре .. и започвам да се притеснявам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, сигурно си прав щото 100% си по в час от мен, но с моя акорд 220 си ги закача и стрелката отива под 220(странно защо ми е само то дам километража)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тоя сивик не е много много сток.. хич няма се учудя и ако си ги прави рахат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16z6 сток 210km/h и още мъничко можеще :P , но почва да става страшно който не вярва да идва да му покажа :P 240 наистина е малко пресилено, но 220-230 за напомпен сивик що да неможе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teзи максимални скорости, които ги пишете са много относителни и зависят от много неща. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво само спорите , една от служебните ни коли "Renault Symbol 1.4 Comfort" километража и е до 270 km/ч , а пък е 75 к.с , несъм я тествал колко може но мисля ,че спокойно ще си върви с около 250-260 км/ч :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Activity ти сериозно ли? Нали се сещаш, че просто слагат стандартни километражи на всички модели...Ford Transit ( минибус ) е с километраж от Мондео, до 240 км/ч, ама познай кога ги дига? Сори за оффа...може и да си се шегувал и да не съм разбрал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рено 75к.с. спокойно ще си върви с 250-260км/ч !!! Дано си го казал в кръга на шегата.... , иначе е много смешно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пошегувах се бре колеги , това да не им е болуда от F1 !!!http://www.espaceauto.bg/article_files/sym...t_july_2007.pdfама иначе си има приличен разход на градско :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за неточното изказване ! позволих си да направя малко сметки и достигнах до извода , че сивик 4 ген. може да развие близо 450 км/ч ако бъде пуснат от достатъчно високо за да пада поне 15 секунди ( ако бъде пуснат с най-динамичната си странан надолу ) или близо 30 секунди от всяко положение за да се обърне сам ! .. това са не повече от 3 км свободно падане ...иначе за да направи 240 трябва да има :1. нужните предавки 2. 125KW на асфалта след удръжките за неговото съпротивление искам да видя тая д15-ка със 180-200 коня на колелата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове,пуснете си ГПС-ите другия път като карате с по 220 и си плеснете един шамар като видите истинските стойности!!!а и колко от вас карат с оригиналния размер гуми или са мислили с какви точно да ги сменят,за да не променят диаметъра на колелото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! лоокчо,евала ти за математикаталточно си го изчислилл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

глава... от D16A7.

На мен ли така ми се струва или там до делкото се мъдри соленоиден клапан?M, глупости пиша, той клапана не бил там. Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе този пич,си прави скоростната кутия от алеко москвич на същия такъв да вдига към 300, камоли да удалжи малко на сивика които пак казвам е пипан малко (може и да не е малко но аз не сам чак такъв професор) !!! ще видим дали може да се документира с камера и ще стане ясно кои си фантазира и кои не вярва,маи така ше е наи добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си - така трябва да се прави , но със измервателна техника , а не с километраж ... и като се заснеме гпс-а няма да има спорове !!!иначе се отклонихме от темата , но тя отдавна се изчерпа ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... той е майстора дето ми прави колата : "Тая D15-ска голяма душа извади". Каза че я пробвал с 240 на магистаралата, и не са и проблем.

защо го нападнахте Marcus, като това не са негови думи, а на майстора му. Те обичат да си преувеличават.Пък и километражите по принцип не са много верни, д15ката няма разграфение и до толкова.Ако наистина върви колкото рекс (което аз го видях с очите си), а съм карал рекс със 230 (по километраж), защо не сивика да вдигне и над 220

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не се е изчерпала темата чакаме собственика на 1.5 Франкенщайн 2 да сподели какво е правил по колата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе на мен гпса над сто ми отчита с 8 км/ч по-малко.кое е реалното?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GPS-a, разбира сена всички коли километража греши, особено над 100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственика чете от време на време но не е регистриран, аз лично обещавам да засека колко е верен километража с GPS. Но лично малко ме е страх да се возя с над 200км/ч в това леко купенце. Иначе на 6 ген при показание на километража 100км/ч, GPS-а показва 98км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дееба, на всички километражите ни грешат след 100, ама пък винаги като те спрат със 170, с 40 над ограничението, си показват абсолютно точно! !!!Не, че ми се е случвало, ама винаги става така.. караш със 160 и като те спрат и онова пусто полицейско устройство показва даже и повече! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дееба, на всички километражите ни грешат след 100, ама пък винаги като те спрат със 170, с 40 над ограничението, си показват абсолютно точно! !!!Не, че ми се е случвало, ама винаги става така.. караш със 160 и като те спрат и онова пусто полицейско устройство показва даже и повече! :)

ФАКТ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си веднъж докато аз и Сандо карахме по магистралата със 130-140, Емо ми се обади по телефона бесен да свалим под 160, че не се трае :D от там нататък няма какво да говорим ... аз лично не нападам никой !! Държа Marcus конкретно да го знае ... Просто трябва да знаете че скоростите над 180 не са бъзик и само наистина бързи коли могат да ускоряват нагоре ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, благодаря колега че ме вкара в групата на бързите коли :D Ползвал съм GPS, под 150 показва повече, след 150 по-малко :D Това как ти се струва ам :D Ако пак ми се наложи да пътувам през седмицата и няма коли по магистралата, ще направя клипче :D По темата, пипана Д15 и леееко наклонче може да ви докарат инфаркт :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако те чуя още нещо да кажеш за д15 вече уорн ще ти сложа :D :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...