Jump to content
lud fen

скъсан болт на главата

Recommended Posts

При притягането на гарнитура на главата единият от болтовете се скъса. Има ли опасност от издухване на гарнитура или ще върви.Ако някой има опит да казва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляй главата и махай скъсания болт!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се подмени (не е болка за умиране), майсторите знаят как се вади скъсана шпилка. Разпробива се със свредло и се навива нещо като метчик с обратна резба...нарича се Шпилковад. Продават се такива с различна дебелина. Всеки уважаващ себеси автомонтьор би трябвало да има такъв комплект шпилковади :lol: Съветът ми е да си смениш всичките болтове на главата с нови...щом се е скъсал един...втори е на път :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мисля че въпросния "шпилковад" се казва Екстратор, но не съм сигурен

Редактирано от niksan_vn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де трябва да се вади и да се сменя-ясно. А никой ли не е карал със скъсан болт ? Щото това сваляне на главата пак е проблем - таман я сложих. И като е свалена как ще отида на въпросния майстор. Пък и то то едни майстори тука-това е и причината сам да си я правя .Хаиде компетенцията да каже ще върви ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да караш дълго и ще издухаш гарнитурата.По добре свали главата и махни скъсаният болт,обикновенно скъсаните болтове/не шпилки/се отвъртат много лесно защото са овободени от дол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не карай без един болт,да не стане по голяма беля.нямаш шанс да я излъжеш.те с всички болтове се скапват гарнитурите,какво остава без един.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен тая гарнитура няма да издържи много, ако вообще запечати. Ама ако пробваш предполагам на всички ще им е интересно какво е станало :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъшност аз не съм я сложил сега а преди месец, и съм минал около 2к км и сега трябваше да я притегна. Обаче единият болт се скъса ...Казаха ми че не може да се разпробие парчето защото бил много твърд материала. Аз съответно не повярвах и се залових да разпробивам частта от болта която е при мен. За около 10 минути след 4-5 наточвания на бургията имах отвор 4мм с дълбочина 22мм което ми даде надежда.Сега търся така наречения шпилковад и ще се вади парчето , ама колата не се спира...

Редактирано от lud fen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре си и постъпил ,просто не им се е занимавало :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lud fen, брат вместо да търсиш екстрактор / шпилковад купи си едни мечици на 5мм обратна резба нарежи си резбата и с един по здрав болт проблема ти е решен :fun: и цялата операция ще ти струва около 4-5лв за мечиците и за болта :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знаете че още карам с 1 болт по малкодаже онзи ден смених масло- което значи=10к километра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Браво ! това едва ли го е пробвал някой :) колата цедиш ли я или си я караш полекичка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам от бая време със скъсан болт май няма и да го оправям скоро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...