Jump to content
Prelude98

Хонда Hr-v

Recommended Posts

На какво може да се дължи? Ако някой има предположение, моля да сподели! Колата е 99 год. 4WD с 2 врати, 1.6 - 105 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пълен ляв или десен завой се чува нещо като хъркане в ходовата част, без да може да се определи точно откъде. Преди малко намерих подобна тема, в която подобен шум при същия модел се дължи на задния диференциал и се оправя със смяна на маслото. Мисля да пробвам и се надявам да е от това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пълен ляв или десен завой се чува нещо като хъркане в ходовата част, без да може да се определи точно откъде. Преди малко намерих подобна тема, в която подобен шум при същия модел се дължи на задния диференциал и се оправя със смяна на маслото. Мисля да пробвам и се надявам да е от това!

Пробвай смело ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи дали е изчезнал шумът след смяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен имаше като твоя шум.смених маслото и се оправи Но слагай само оригинално масло Honda DPS-F

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи дали е изчезнал шумът след смяната.

Напълно :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес покарах малко в снега да тествам колата (първа зима откакто я имам), и забелязах, че при по големи обороти (бях затънал в дълбок сняг и въртяха яко предните колела), като усетих, че зацепиха и задните се чу един шум като прескърцване метал в метал. Предполагам е нещо по диференциала, но като я взех смених маслото с оригинално на Хонда, а от тогава насам, не съм минал повече от 5000км. На какво може да се дължи това скърцане според вас? Забелязвал съм го и при сух път на високи обороти, но просто не знаех откъде идва. Сега се чу отзаде, откъм диференциала. Благодаря предварително за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...