Jump to content
SH3M37A

На къде отива България

Recommended Posts

Eто и моето лично мнение. Аз съм българин и се гордея с това. Един колега е писал, че нямаме общество и е прав. И стига сте ми говорели за тия в парламента, защото те са едни от нас, едни от народа. Ако вкарама в парламента наши приятели и има подобрение - аз ще се гръмна. Причината не е в парламента, той се сваля бързо. Ще ги побъркаме с протести и митинги и правителството само ще си подаде оставката. Но това няма да реши проблема, ще дойдат други, дори по- лоши, защото тепърва ще започват да се налапват с пари и власт. Ние сами по себе си се превръщаме в извратеняци. Прогледнете, та ние и сега повечето сме неграмотни. Нормално ли е повечето хора да мислят само , с кого да изневерят на половинката си или кога и колко да се напият ( някои си правят предварителен график :beer: ). Или кого да предизвикат, защото ги сърбят ръцете и трябва да се сбият, тъй като им е скучно. Айде не на мене тия - турците, та турците, па циганите. На нас ни е по- удобно да виним тях, а всъщност първоизточникът на проблема сме ние самите, а турците и циганите само се възползват. Какво е виновен един циганин, че едно дете - българче, в децката градина, е казало на учителката си "да му направи св..рка"( това е истинска история). Или може би е виновен, че е откраднал една кокошка, за да нахрани многобройното си семейство. Сега ще кажете " да ама те защо ги раждат толкова много". Щото могат,бе, а ние не можем защото сме балъци и мислим само за себе си. И в интерес на истината излиза, че един циганин е по- щастлив от нас. Освен това ми е направило впечатление, че ако работодателят ти е от мюсюлмански пройзход, плаща по- добре от българина, а твоя побратим гледа само да те прецака. Естествено сега да изложа и другата страна на нещата. Писнало ми е като се разхождам из любимия си град Пловдив, постоянно да се разминавам с едни индивиди, който говорят на турски език. Направо кипвам. Ние сме в България и тук се говори на български, а на който не му понася, да се изнася. Да не говорим, че ми е писнало като минавам по главната да ми мирише на мангали, тук Пловдив ли е или кочина. А оня имам дето пее по радио- уредбата на джамията, скоро може да му се случи случка ( това не е закана или заплаха), направо ме докарва до нервна криза. Моят извод и съвет от всичко това е, че трябва да се самоосъзнаем и да променим много неща в своя живот, като начин на мислене, манталитет и много други. Едва след това ще просперираме и ще имаме някакъв възход. А до тогава, едното от малкото неща, което всеки може да направи е да гласува, защото ако не гласуваме, ще станам Косово 2 и ще бъдем претопени от други етноси, така че , хора гласувайте!!!

Редактирано от Зизката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Претопяваме се, защото на тези, на които не им понася мизерията в България избягаха в чужбина и там говорим за 1-2 милиона българи. А тези, които сме още тук сме безхаберни, Българина не смее да прави повече от едно лапе, щото няма да може да си изхранва семейството, а мангалите правят по 5-6-8 лапета, щото няма кой да им иска данъци и кой да ги кара да си плащат тока и като дойде януари на нас са ни двойни сметките, за да покрием техните...ей това сме ние, една страхлива пасмина със самочувствие лежащо на стари лаври... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Tankista, не успорвам дори нито една дума от казаното дотук от теб и напълно те подкрепям. И все пак, аз продължавам да твърдя, че малцинството просто се възползва от нашето нехайство. Сега давам примeр с българка. Историята се развива в Пловдив и ми я разказва един колега. Той е имал позната, която е живеела в Столипиново, не знам с подробности, къде точно в квартала, но знам че там, където тя е живяла , циганите не са си плащали тока. И знаеш ли какво, тя също не си е плащала тока. Обаче след време се е преместила в друг квартал, сещаш се защо!? И като започнала да си плаща тока, почнала и да възроптава против циганите, че виждаш ли, тя си плаща тока, а те не. Демек излиза, че нейните данъци плащат тока на мангалите. И моят колега я питал, защо проявявяш претенции като самата ти не си си плащала тока преди. Не знам, какво му е отговорила тя, но поуката е ясна. Могла е възползвала се е....... и ако може пак ще го направи без никакви скруполи. Как мислиш, на нея пука ли и за народа и. И не само тя ще да е така , а и много други.

Друго, което държа да подчертая, е че съм роден във видинско и там положението е дори по- критично. Тук поне положението е по- спокойно, не знам защо, дали заради активните действия на скинарите преди години или поради други фактори. Там обаче е по- голям ад, та те са неконтролируеми и имат по- голямо самочувствие от българите на някой места. Направо да ги изтребиш, обаче аз нe съм съдист.

Редактирано от Зизката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм реалист и виждам България след 10-20 години като население... 50% цигани.... 50% турци . Това е реалността и искрено се надявам да греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от днешния вестник ТРУД:Часовете по майчин език стават част от програмата на учениците от V до VIII клас. Те ще бъдат в частта на задължително избираемите предмети (ЗИП). За майчин език се броят турският, ромският, арменският и иврит.До 14 май е срокът, в който учебни програми трябва да бъдат обсъдени и подписани от образователния министър Даниел Вълчев. След което ще бъдат издадени учебници (каква е програмата виж по-долу).Досега майчин език се изучаваше само от I до IV клас, и то основно като свободно избираем предмет (СИП). В прогимназията и гимназията часовете бяха по-скоро инцидентни, отколкото редовни. Учебниците са отпреди 7 години, а на повечето места учителите сами си пишат уроците. Голяма част от тях нямат нужната квалификация на педагози филолози. Учениците ще запазят правото си да решат дали да учат майчин език, нищо че е задължително избираем предмет. Причината е, че за часовете, определени за ЗИП, които са два, три или четири на седмица за различните класове, те могат да изберат друг предмет например български език, история, хореография или музика.Това е и един от най-големите проблеми за въвеждането на майчиния език. Досегашната практика показва, че децата от по-големинет и средните населени места предпочитат да учат друг предмет.“За първи път правим една стройна система за обучение за прогимназията”, каза специално за “Труд” експертът в образователното министерство Рени Рангелова. Целта е да се въведе ред и да е ясно, че децата завършват по едни и същи критерии. Затова и майчината реч ще се преподава по системата, по която се учи всеки друг език. А няма да се преподават само под формата на танци и песни, каквато е сегашната практика. По този начин ще се пресекат и опитите часовете по майчин език да се превръщат в изучаване на Корана или да се внушават ислямистки идеи. Учениците ще бъдат изпитвани в началото и в края на годината по предмета. Ще се проверява доколко са усвоили граматиката, както и уменията да четат, пишат и слушат.Проблемът е, че не се знае колко ученици ще се възползват от правото си да учат между два или три часа седмично майчината реч. В образователното ведомство няма статистика и сега колко деца от I до IV клас посещават тези часове. Само бройката на малчуганите, които учат арменски и иврит е ясна, защото те са много малко, съответно 286 и 850. По данни отпреди година 23 000 момчета и момичета учат турски, а около 700 - ромски.Също за първи път образователното ведомство ще изисква от всички деца, които ще се явяват на миниматурите, да пишат и на какъв език се говори в семействата им.Преподават за байрамаГраматика, синтаксис, морфология, умения за четене, слушане, писане ще усвояват учениците, които се запишат да учат турски език. Работа на авторските колективи е да подберат текстовете в учебниците, но е задължително да представят такива за байрама и адетите (обичаите).Другото условие е да има материали от български автори на турски език. Ще се учат легенди, разкази и текстове от световни и турски творци.Най-важното условие е децата да се научат не само на граматика, но и да бъде “затвърдено чувството за толерантност към културните различия”. Децата задължително ще получават домашна работа, ще решават тестове и ще работят по проекти по различни теми, предвижда още програмата.ТолерантностЦелта на програмата за обучение по ромски език е да накара децата по-лесно да се справят с българския. Затова в учебниците трябва да има уроци за моя дом, семейство, природа, за държавата, професиите, за човешките ценности - така, както се изучават по останалите предмети.На база на текстовете за околната среда ще се учат основните правила на сформиране на изречения, граматиката. Ще се развиват уменията за четене чрез легенди от ромския фолклор, които авторите на учебниците трябва да осигурят.Граматиката и литературните текстове ще са в основата на обучението по иврит и арменски.При всичките предмети и за всичките класове важи правилото за обучение в толерантност към останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са много лесни, да излезем да гласуваме всички, срещу дпс, без значение за коя партия ще си дадем вота.Така дпс няма и 10% да вземе и тогава комунистите ще им разкатаят фамилията.Не забравяйте възродителния процес.И не забравяйте че всички политици са се пръкнали от бкп! ;) А и Бойко Борисов ги иска в панделата така че си правете изводите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нито за ДПС, нито за комунягите, нито дори за НДСВ няма да гласувамр всичките само се бият по гърдите колко мн са свършили, а не виждат дереджето, до което са ни докарали.Аз съм си наумил за кой ще гласувам ама няма да казвам, да не звучи кат агитация, просто ви моля всички да гласувате, защото от нас зависи нашето бъдеще.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Tankista, не успорвам дори нито една дума от казаното дотук от теб и напълно те подкрепям. И все пак, аз продължавам да твърдя, че малцинството просто се възползва от нашето нехайство. Сега давам примeр с българка. Историята се развива в Пловдив и ми я разказва един колега. Той е имал позната, която е живеела в Столипиново, не знам с подробности, къде точно в квартала, но знам че там, където тя е живяла , циганите не са си плащали тока. И знаеш ли какво, тя също не си е плащала тока. Обаче след време се е преместила в друг квартал, сещаш се защо!? И като започнала да си плаща тока, почнала и да възроптава против циганите, че виждаш ли, тя си плаща тока, а те не. Демек излиза, че нейните данъци плащат тока на мангалите. И моят колега я питал, защо проявявяш претенции като самата ти не си си плащала тока преди. Не знам, какво му е отговорила тя, но поуката е ясна. Могла е възползвала се е....... и ако може пак ще го направи без никакви скруполи. Как мислиш, на нея пука ли и за народа и. И не само тя ще да е така , а и много други.

Друго, което държа да подчертая, е че съм роден във видинско и там положението е дори по- критично. Тук поне положението е по- спокойно, не знам защо, дали заради активните действия на скинарите преди години или поради други фактори. Там обаче е по- голям ад, та те са неконтролируеми и имат по- голямо самочувствие от българите на някой места. Направо да ги изтребиш, обаче аз нe съм съдист.

Колега и аз съм напълно съгласен с казаното от теб и съм напълно сигурен, че мнооого българи биха направили като нея...логиката е "като те не плащат, аз защо да съм по-тъп и да плащам" Точно за това нехайство говоря, докарали са ни до просешка тояга и 90% от българите биха сторили същото, барабар и тея дето карат скъпите джипове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Tankista, пак съм съгласен с теб. Сега да се отклоня малко от темата. В темата несполучливи коли (накратко), аз съм написал, че моята Хонда ми е създала досега доста ядове и още ще ги създава в бъдеще. А защо?! Защото има едни такива малоумници, дето не си поддържат колите, съсипват ги и ги продават на някой найвник, който нощо не разбира от коли, в случая това бях аз. Та питам аз, в този случай, кой е виновен? Може би бях аз, защото исках да си купя Хонда, а? Или купувача, който не го ебе за съдбата на колата му и бъдещия и собственик. Ти би ли постъпил така, както той, надявам се, че не. А той е българин, мамиц..та му мръсна и е скапан хлапак, с 1г. по- малък от мен.

 

Дадох ти този пример, не за да се опитам да ти променям мнението за света, в който живеем, или да се оплаквам. Дадох ти го за да проумееш, че и българите са не по- малки боклуци от другите. Много жени от моя роден край отидоха да си търсят щастието в Италия и знаеш ли какво казват.....те казват, че тези който гледат да ги прецакат са техните сънародници- българите.

Ето ти и друго. Аз не мога да се определя като финансово стабилна личност. Допреди няколко седмици работих в склад за стройтелни материали и мога да ти кажа, че за времето, в което съм работил там (17месеца), аз не съм откраднал нито една кутийка, а можех да го правя всеки ден. Купувал съм си лепилце 200гр. за 96 стотинки, а в склада, в същото време имаше една камара бракувани баки, от които можех да си взема цяла кофа лепило безплатно. Но аз не съм такъв, имам си достойнство и принципи. И колкото и да ме мачка животът, аз се боря и го правя с чест. Какво са ми виновни другите, че си нямам собствено жилище в Пловдив, ...или какво ми е виновна банката, че изтеглих пари и ги вложих в амортизиран и наподдържан автомобил? И първо гледам себе си и не се оправдавам с другите. Така, че хайде всеки да се стреми да се очовечи повече и ще видиш, че ще има положителна промяна в хората. Обръщам се към всички интелигентни хора..... моля ви хора спрете с мотото, "не е важно на мен да ми е добре, важното на съседа да му е зле". Нека не градим нашето щастие върхи чуждодо нещастие.

 

P.S. И гласувайте, бе, хора;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво си е озаглавена темата "На къде отива България".България с това темпо на "развитие" скоро няма да я има.Грозната истина е че в България трябва да си лъжец,крадец или измамник за да си добре.И така като гледам първо "майчиният език"свободно ибиряем, сега задължително избиряем че то след някоя и друга година ще стане задължителен за всички.Чак не ми се мисли детето ми като тръгне на училище какво ще учи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не харесвам политиката и политиците ,но тази година колеги ТРЯБВА да се гласува,защото всеки не пуснат глас от Българин е глас за ДПС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Tankista, пак съм съгласен с теб. Сега да се отклоня малко от темата. В темата несполучливи коли (накратко), аз съм написал, че моята Хонда ми е създала досега доста ядове и още ще ги създава в бъдеще. А защо?! Защото има едни такива малоумници, дето не си поддържат колите, съсипват ги и ги продават на някой найвник, който нощо не разбира от коли, в случая това бях аз. Та питам аз, в този случай, кой е виновен? Може би бях аз, защото исках да си купя Хонда, а? Или купувача, който не го ебе за съдбата на колата му и бъдещия и собственик. Ти би ли постъпил така, както той, надявам се, че не. А той е българин, мамиц..та му мръсна и е скапан хлапак, с 1г. по- малък от мен.

Ами българска му ти работа, всеки втори се пише за търговец.И мен ме бяха прецакали така с кола (не Хонда) ,но за щастие има и честни хора в тас държава и хондата я взех от много т очен търговец. А всичко си е до човека, познавам хора, които на приятелите си продават боклуци, но аз ако знам, че колата ми е дарак по-скоро ще я спра от движение и ще продавам здравото на части отколкото да набутам някой с много пари.Така направих и със старата си кола, можеше временно да се закрепи и да я пробутам на някой, но не го направих, оставих я да се продава начасти.За жалост много малко хора расъждават така, но аз продължавам да съм оптимист и мисля, че нещата ще се понаредят.....ДАНО....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такива ъпсурди Няма Държава която да не изисква собственият си език да е задължителен ;):D:):D:rolleyes:;) на къде отива България .................... не ми се мисли какво ще остане от България след 10-тина години :D:P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора нещата са така направени че все ще го ядем! понеже не разбирам от политика откровенно ви го казвам , но чух една доста интересна теза от един познат която ми се струва логична.. той каза че пак трябва да се изберат същите управляващи за да може да се осерат до край още 4 години и накрая буквално да ги изрита народа! а сега който и да дойде няма какво да направи, има финансова криза и без пари която и партия да вземе властта няма какво да направи и след 4 години отново с друг сценарий ще се върнат сегашните лайна !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те, че немогат да направят много дори и новите в това положение е ясно. София тъне в дупки и кал понеже на бат Бойко му орязаха финансите с 6 милиона за оправяне на столичните дупки, всичко го правят, за да го опетнят колкото могат, че не върши нищо, понеже не им отърва той да е на власт, понеже им е обещал да ги набута у панделата :) :) . Момчета и момичета, всичко зависи от нас, бъдещето ни зависи от нас самите, да се хващаме и да гласуваме, за да знаем, че ние си изграждаме бъдещето, защото не гласува ме ли пак нашето бъдеще ще се реши от мангалите и от турците, които за разлика от нас са отишли да употребят правото си на глас, без значение кой им е платил да го направят.Важното е, че досега стоим безучастни и само гледаме как ни тъпчат, а трябва да се събудим и сами да се градим.Все още сме повече и ни трябва малко желание...гласувайте бе хора, гласувайте.Ако ще и камъни да валят аз ще гласувам и който мога от приятелите си ще помъкна с мен да гласува. Не знам за вас ама на мен ми ПИСНА да живея в мизерия, писна ми да се блъскам като вол за трохите, докато някой горе лапа мекичкото на хляба и хвърля на нас коричките, писна ми от бездействието....Не знам дали гледате по БТВ предаването, да видите какви велики дела сме извършвали, да видите какви велики хора е имало в България, на които им е пукало и са дали живота си, за да има сега държава за нас.Имало е патриоти, а сега има само малодушни потъпкани от всичко дребни хорица. В заключение....СЪБУДЕТЕ СЕЕЕЕЕЕЕ... За тези които изчетоха всичко, надявам се да е имало полза и да сте се замислили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще гласувам за които и да било,важното да е против този отвратителен мутроид - Боикан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...