Jump to content
Essential

Проблем със съединителя

Recommended Posts

Здравейте колеги, вчера след като прибрах хондата в гаража (Сивик Д16з6) Всичко беше ОК но днес като я запалих и тръгнах да я изкарвам съединителя беше лек като перце и като вкарах скорост отлепи на около 1-2цм от пода, а по принцип полусъединителя отлепяше около средата на хода на педала ????? Някой може ли да ми даде съвет от какво може да се е получило това пропадане на педала ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивото на течността в казанчето как е? Вероятността някоя от помпите да е започнала да "сълзи" не е изключена. Масово явление е при количките ни, което предвид възрастта им за мен не е толкова сериозен проблем :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след като покарах малко и спрях пак беше така педала, но след 2ро по-продъжително каране нещата се нормализираха и нивото на зацепване стана както преди ?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно е горната амбреажна помпа.....погледни....на педала на съединителя има едно като цилиндър....като залегнеш долу при педалите се вижда.....та този цилиндър ти е горната помпа......погледни дали има някакво омасляване там(най-вероятно има) сваляй помпата занеси я да ти я направят монтираш,гониш въздуха и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията ще погледна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такам помпата е омаслена доста...обаче как се сваля ?? от купето виждам само буталцето...... къде в София могат да я оправят или трябва да купувам нова ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

например при Омбре - погледни в сервизи и магазини раздела :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ако има как да стигне колата до сервиз въобще.... Съединителя не иска грам да отлепи пропада долу и там си стои....Затова питам ако не е философия някой да ми сподели как се сваля тази помпичка и да се позанимавам, че без кола не се издържа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

 

 

1. Спирачната течност може да бъде изтеглена от резервоарчето със спринцовка

2. Разкачете от цилиндъра тръбичката към съединителя и маркуча от резервоарчето

3. Издърпайте щплента, който държи щифта на педала. Развийте гайките.

4. Свалете цилинидъра

5. Монтаж в обратния ред

Обезвъздушаване

 

Първата картинка (т.1, 2) е откъм коша; втората (т.3) зад педалите, откъм купето; третата от коша; четвъртата долу е от долното цилиндърче при съединителя.

А и внимавай да не разлееш спирачна течност по боята.

 

Успех.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, свалих помпичката беше много омаслена разглобих я, но сега проблема идва от това, че незнам от къде да намеря такива гумички. Някой в София да знае от къде да си купя гумички ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумички продават в НИП-Партс и Евро-07, но огледай първо цилиндърчето на хубава светлина....Ако има по него язвички от корозия, най добре си търси друга помпа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен помпата ми течеше и Омбре ми сложи оригинален комплект буталце с гумички от Бултрако и работата заспа. Комплекта не е много евтин (80-90лв), но според него е много по-сигурно решение от разни други ментета. Някъде имаше мнения на хора, слагали менте гумички - налага се да ги сменят често.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм ще огледам цилиндърчето, и ако има вариант да купя гумички ще си купя. За момента нямам възможност да дам 100 лева за буталце, а и не карам много така, че решението подмяна на гумички ме устройва перфектно за момента. Благодаря за направлението за магазини. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цилиндърчето ми се оказа идеално гладко обаче отидох до Евро-07 и ми казаха, че не предлагат гумички а за НИП-Партс което намерих в интернет не видях магазин в София. От къде да намеря гумички ?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги занесох на майстор помпичката полираха ми цилиндърчето сложиха нови гумички и след като монтирах помпичката на мястото й педала пак пропадна и не пожела да се върне......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е бил в мен не съм обезвъдушил хубаво :lol: Реших проблема със съединителя темата е за триене благодаря за съдействието Ви колеги :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След дъжд качулка, но някой ако закъса да знае:Цар Симеон 165, не мога да ти кажа телефона, но ако се разтърсиш във форума ще намериш.Магазина не е за японски части, но ремонтни комплекти за помпи имат.Бутало+пружина=22лв за долна помпа за акорд - това го имаше миналата седмица, понеже и при мен беше протекла.И не се занимавай с майстори това поне може сам човек да си го оправи.Виж си и долната помпа.Педала ти е пропаднал понеже не си объзвъздушил.Обезвъздушаване - може направо да смениш цялата течност не е много и така ще знаеш, че си изкарал целия въздух.За обезвъздушаването ти трябва един човек да помпа и един човек да отвие пробката на долната помпа - да следи кога ще протече струя без въздух и да досипва постоянно течност в казанчето. След това затягаш пробката, а другия човек припомпва и задържа педала и пак се отвива пробката за да излезе целия въздух, затгягаш и караш :lol:Ако има нещо питай, но мисля че ще се оправиш.

Редактирано от borko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз се оправих. А колкото до ремонти на Антим първи пресечка на Симеон се пада има баща и син работят извършват такива ремонти. Освен ремонтния комплект полираха и цилиндърчето и пак излиза 20-25 лева:huh: На сервизчето пише Настев така се казва и човека доста хора го знаят и аз лично съм много доволен :angry:Дано сме били полезни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...