Jump to content
Wolfcry

последствия от свален катализатор

Recommended Posts

здравейте! изчетох всички теми и донякъде си отговорих на половината въпроси, но ми се налага да пусна и лична темичка :rolleyes: изкормих си катализатора, тъй като беше зверски запушен. разхода ми се вдигна с 3 до 4 литра ( във всички теми пише, че разхода не се вдига от такава интервенция.. е не е така ;) ) разлика във вървенето няма ( когато катализатора ми беше наред и сега, когато го няма имам предвид :) )та въпроса ми е ако сложа резонаторно гърне на мястото му, ще ми се свали ли разхода ? и има ли полза от това гърне като цяло? единствено ми е ясно че ще ми забучи колата повече.та с 2 думи.. каква е ползата от такова гърне и дали ще ми се нормализира разхода в рамките на 10тина както беше ( d15b2 eg5 ) или ще си остане на злобните 13-15.. ( колата я карам вече 10тина дена без катализатора и я засичам постоянно, не я режа повече, отколкото си я режа по принцип )мерси предварително ;)

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш друг проблем. не може да ти вдигне с 3-4 литра... мен в момента vti-то ми гори 11-12... мислиш ли че ако сложа катализатор ще падне на 9-10? виж си ламбда сонда, кабели, свещи...сложи си резонатор защото иначе се получава едно ковти дрънчене при студена кола. поне при мен беше така

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок мерси, но все пак, някаква полза като цяло от резонатора има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заглушава и помага да не ти дрънчат тръбите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода ми се вдигна с 3 до 4 литра ( във всички теми пише, че разхода не се вдига от такава интервенция.. е не е така ;) )

...ми замисли се защо само на теб се е получило така а не при другите и аз съм махал катализатор явно проблема ти е другаде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е като твоята, "нормални 10/100" ...според мен не са нормални, да не говорим за 13-14/100. Средният ми разход(с катализатор) е до 8/100, ще кажете че съм в малък град и няма задръствания...но я карам все студена и на смукач, докато загрее и я гася ;) . Според мен си имал проблем преди свалянето на катализатора, след това се е задълбочил. Иначе както каза колегата, можеш да подмениш катализаторното гърне с резонаторно, или с права дебелостенна тръба, но не оставай с празно гърне...пада мощноста заради някакво завихряне на газовете...имаше тема някъде тук на скоро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рев плюс 1-2 коня можеби ама аз съм фен на рева и отдавна го махнах всичко е въпрос на личен избор :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wolfcry, само от любопитство да те питам: как точно си засичаш разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като отидя на червено на бензиностанцията и сложа примерно 20 лева ( ~ 12 литра ) и минавам ~ 120 километра, докато стрелката иде в червеното отново ( ~ 10 на 100 ). след като свалих катализатора едва минавам 80 километра с тия 12 литра.. така си я засичам :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest misho

Трудно е да засечеш така разход. Пълни догоре, минаваш 100км и пак до горе. И това не е най-добрият вариант, но е малко по-точен.manniakk: Много ти е тежък крака бре, моята бивша VTI-ка трудно превишаваше 10л/100 градско. Това се случваше само зимата в студовете, иначе 9/100 беше нормалният разход. Засичал съм го поне 10 пъти по гореописаната схема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя начин е също достатъчно точен, като го правя ежедневно :rolleyes: колата я карам нон стоп, преди 2 месеца я вкарах от германия и досега съм минал над 6000км :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...