Jump to content
DIDO_

Искам да съобщя за един много некоректен колега-ecs

Recommended Posts

Здравейте на всички колеги, искъм дави предопредя че сред нас има един много некоректен колега. Псевдонима му е ecs, като име мие дал Живко Лазаров , тел 0889600328 и 0889327857 ,Поръчах му части -ангренажен ремък, ролка, основни и биелни лагери, сегменти и аксиален лагер всичките все много добри марки.Пратих муги с наложен платеж по еконт на 5.02.2009, на много добра цена с отстъпка за колега от форума и след седмица получих писмо от екон че пратката нее взета и до 7-м дневен срок трябва да пусна разпореждане за връщане.Говирх по тел с ecs и той ме увери че познава хората от офиса на екон в Бургас където е пратка и че пратка щее в офиса докато я вземе и че няма да има проблеми с нея.След вече повече от месец ходене по мъките с говорене по тел с колегата дали щеси вземе пратката и обеждаване от негова страна че след 2-3 дни ще я вземе и чее ходил в екон и няма да има проблеми с пратката, днес реших да пусна разпореждане да ми върнат пратката.Обадих се в еконт и отговора им беше че след като е минал 7-м дневния срок пратката е заминала в централния им офис за унищожение.В крайна сметка ще трябва да платя 326лв за части които са унищожени и които примерно можеше да вложа в моята мотор или да помогна на някой друг колега.Правете си сами извода за Живко :) п.с. ако има някой колега който работи в еконт и може да помогне да ми пише

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ц,ц,ц-гавра,как може-излагация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас но за съжаление има и черни овци в нашия форум :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, работих няколко месеца в централният офис на Еконт Експрес. Мисля си, че има някаква вероятност да открият стоката ти. Не помня много добре, но май след като престои доста време в централният офис, непотърсената стока се изпраща в Русе. Най-добре се обади в централният офис - София и просто говори с хората. Еконт централен офискв. Хаджи Димитър; ул. Резбарска 9; тел. 02/9455005; работно време: Понеделник-Петък: 09:00 - 18:00ч. Събота: 09:00 - 13:00ч.Успех!Edit: Сега се сетих, че най-вероятно чаркалъците ти са наред, само че може да се наложи да платиш такса за складирането им. И като им се обадиш, ако не ти помогнат особено с проблема, поискай да говориш с началник-склад или управителя на офиса. А ако отидеш на крак до централният офис и направо говориш с някой от по-високопоставените май ще е най-добре. Има и не много добре информирани служители на еконт :)

Редактирано от stanislav_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега снимай ми товарителницата аз съм от Бургас и мисля че мога да ти помогна тъй като се имам много с управителя на офиса в центъра а той може би ще може да помогне нещо все пак :) Аз съм иво тел ако искаш 0878 41 41 24. Не ти гарантирам че ще стане на 100% но има надежда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега снимай ми товарителницата аз съм от Бургас и мисля че мога да ти помогна тъй като се имам много с управителя на офиса в центъра а той може би ще може да помогне нещо все пак :) Аз съм иво тел ако искаш 0878 41 41 24. Не ти гарантирам че ще стане на 100% но има надежда :)

ами номера на товарителницата е 11045174, номер плик61730214 от Варна за Бургас дата 5.02.2009 изпращач Динко Добрев получател Живко Лазаров,благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е имал пари да си плати наложения платеж и затова не е ходил да си вземе пратката, аз поне така си мисля, ама да те мота толкова време, че накрая да вземеш и ти да изгориш с толкова парички изобщо не екоректно...тъп номер от негова страна, би трябвало да са ти унищожили пратката още, не и преди да те оведомят за това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с отдела за унищожени в екон русе и потвърдиха чесаги изхвърлили на буклука , странни неща стават в наща държава при положение че пратката има някаква стойнос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БАН , не е само той некоректен , ама моя случай не е толкова брутален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм чел общите условия като пращам, но 1 седмица е прекалено стегнат срок. Нещо нередно ми се струва, няма ли някакъв регламент за тия работи. Да не би в Еконт да си изкарват допълнителни доходи по този начин?

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро има някакви законови разпоредби...фирмата където работя издаваме ел.подписи и в законите има неща, които мамата си джаса... и това след години в които колегите се борят и говорят с властимащите да се оправят поне най-големите глупости :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общи условия за куриерски услуги

 

VI.

22. Пратка, недоставена поради отказ или заминаване на Получателя в неизвестност, непознат на посочения адрес или починал, се връща на Подателя за негова сметка. Ако той откаже да я получи в 7-дневен срок от уведомяването му, пратката се унищожава.

 

Колегата DIDO_ явно не особено разумно е отказал, може да не са го предупредили за последствията обаче. Много бързо действат тия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това не може да се случи - как така ще хвърлят стоката???? :) Още повече че е с обявена стойност, то да не е пакетче семки от 20 стотинки, че да го хвърлят?Много ми намирисва цялата работа....Според мен звъниш в защита на Потребителя, или на някой от шефчетата, да го запознаеш с намеренията си, в краен случай на Господари на ефира се обади, ще им се невиди и измамниците, според мен ако предприемеш подобни действия ще се случи едно от следните:1. По чудодеен начин ще се намери "изхвърлената" стока2. Любезно ще ти възстановят парите по наложения платежКазвам това, защото работя с друга спедиторска фирма, и пращам доста стока из цялата страна, никога, ама никога нищо не се изхвърля, а се връща! И през цялото време се поддържа връзка по телефона с подателя, в случай на подобни недоразумения!!Успех, и в никакъв случай не оставяй така нещата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас наистина... и мен лятото ме прецака така един колега! За голямо съжаление има много некоректни съфорумци :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общи условия за куриерски услуги

 

VI.

22. Пратка, недоставена поради отказ или заминаване на Получателя в неизвестност, непознат на посочения адрес или починал, се връща на Подателя за негова сметка. Ако той откаже да я получи в 7-дневен срок от уведомяването му, пратката се унищожава.

 

Колегата DIDO_ явно не особено разумно е отказал, може да не са го предупредили за последствията обаче. Много бързо действат тия...

да запознат съм и говорих с колеката по тел за това и той ме увери че ги познавал хората в екон е сасе разбрали да задържат пратката и до 2-3 дни щял дая вземе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума на опел има една такава хубава тема ей за такива тиквеници или така наречените некоректни търговци.Мисля , че е време вече някой от модераторите да взе някакви мерки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето какво ми писа на скайпа колегата :a za pratkata osven da se obadi na 080018001 i tam po nomer na tov. da mu kajat kakvo e stanalo ... na men mi pishe che e unishtoje na 09.03 .... no moje i da ne e .... trqbva da proveri tam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...значи говорих преди малко с приятелка която е директор пощи в Еконта и ми каза,че не се унищожават така,че има шанс щом е с наложен платеж не се плаща нищо каза ми,че не се изхвърлят когато я попитах къде ги изхвърлят.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам колегата Al Capone какво става?Нали обсъждате някакви правила.Случаите стават все повече и повече!Направете нещо най накрая !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви правила да има? бан и това е, аман от несериозна работа. когато си поръчвам части винаги си заделям парите за да съм сигурен че когато пристигнат ще ги имам. то нямал пари ама поне да се беше обадил на колегата да му обясни и да го помоли да изчака, а така го е набутал здравата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Искам да попитам колегата Al Capone какво става?Нали обсъждате някакви правила.Случаите стават все повече и повече!Направете нещо най накрая !!!

Трябва да слага бан и тва е , неможе ей така да товари колегата с пари. Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат да си взема нещата от еконт, но тяхното твъредение е че вече са изхвърлени на боклука и категорично ми отказват да отида дасиги потърся в русе в техните контейнери кадето ги събират. благодаря на всички все пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А това да не е част от схемата - той да се има с някой от офиса в Русе и да си ползва частите, които са му излезнали без пари?Edit: Или още в Бургас да е променил съдръжанието на пратката и в Русе да са изхвърлили някакви непотребни боклуци?

Редактирано от prozium

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много голями излагаци стават в последно време, къв е тоя та да прави така , викаи господари на ефира както ти каза колегата по горе и това да видиш как ще намерят всичко !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложение:Незабавно да се забрани достъпа на съответния "колега" до форума. Може за напред при регистрация вече да се изискват поне трите имена.. Лично мое мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имах някакви разговори с колегата ecs за някакви части втора ръка, и излезе МНОГО не коректен.БЯГАИТЕ ОТ НЕГО !!! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

много голями излагаци стават в последно време, къв е тоя та да прави така , викаи господари на ефира както ти каза колегата по горе и това да видиш как ще намерят всичко :)

и какво му пречи да излъже при регистрацията? Хубаво ще е да има една тема с некоректни потребители и там да се слагат всички прегрешили. може и да се вкара нещо като ранг. При всяка добра покупка другата страна слага +, а при прецакване -. така още като си пишете ще виждаш що за птица е човека с който търгуваш Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че бан-а му е най-малкото наказание на такъв.А то друго не знам и дали може да има.Може да си прави регистрации сто пъти.Това пък за ранга е много добре,само че и там ще има злоупотреби.Освен при всяко гласуване да има и бележка защо се гласува с "+" или "-" и т.н. и т.н.Което едва ли ще стане.Вижда ми се сложно.А относно куриерите търси си правата,заеби тия шаблонни отговори.Били ги хвърлили?Колегите ти написаха дори и при подобен вариант колко злоупотреби могат да станат.Не че куриера има вина за тоя бастун дето не си е прибрал нещата,но това е единствения ти шанс да намалиш загубите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително БАН,такива хора не може да се наричат колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....преди малко и аз проверих за съжаление наистина е унищожена :D ,преди ги пазели повече време ,но сега било фраш и нямало място били от доста време там а и били те уведомили какво да я правят.Съжалявам,че не помогнах...питах къде ги хвърлят ама незнае къде :)

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е доста странна тая работа, а и той сам е казал че се познава с хората от Еконт, нищо не е сигурно, но спокойно може да си ги е прибрал частите. Нали му имаш адреси, телефони - според той трябва да си ги поеме тия разходи, ако ти е далече да ходиш лично със сигурност ще има колеги от неговия град да се видят с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли са изхвърлени тези части на боклука.Някой си ги е прибрал вече според мен и ще ги използва или продаде,все пак имат голяма стойност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са много, но варианта частите наистина да са изхвърлени и някой да не си ги е прибрал ми се струва крайно невероятен, да не кажа и невъзможен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе никой луд няма да захвърли на боклука близо 400 кинта, тоя филм го няма никаде, или оня е комбина с някой в Еконт-а или някой се е оредил с части за продан и ще напълни джобчето, никой няма да захвърли пратка без да провери какво има вътре. Аз бих си търсил правата, заради някакъв си там несериозник или далавераджия, колегата да влиза вътрешно с толкова пари...банн-а му е малко, по-скоро го лепнете някаде за назидание, всички да го разберат какъв е мушенник тоя. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найстина такива колеги... не знам даже как да ги коментирам... А относно колегата найстина е гадно, то не са си малко пари..., доста писаха че с Господари на ефира ще ти се върнат работите ако не в краен случей ще ти платят щетите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре стига ве майна тва е баси простотията съжалявам че колегата е прецакан така и не съм очаквал че има такива хора в нашия форум нали това се прави да за да си помогнем един друг траснете му един мощен банн и да ходи да прави тия мизерий нядъде другаде защото всеки от нас може да се прецака по този начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе никой луд няма да захвърли на боклука близо 400 кинта, тоя филм го няма никаде, или оня е комбина с някой в Еконт-а или някой се е оредил с части за продан и ще напълни джобчето, никой няма да захвърли пратка без да провери какво има вътре. Аз бих си търсил правата, заради някакъв си там несериозник или далавераджия, колегата да влиза вътрешно с толкова пари...банн-а му е малко, по-скоро го лепнете някаде за назидание, всички да го разберат какъв е мушенник тоя. :)

Съсем възможно е да е познавал някого и да са се разбрали като трябва да ги хвърлят да му ги даде.... в нашата държава всичко е възможно

Найстина такива колеги... не знам даже как да ги коментирам... А относно колегата найстина е гадно, то не са си малко пари..., доста писаха че с Господари на ефира ще ти се върнат работите ако не в краен случей ще ти платят щетите

Господарите какво ще направят? Предупредили са го че такава е процедурата, чакали са и са я изпълнили (евентуално). Еконт-а като фирма няма вина, ако има нещо някаква комбина с цел измама си е друг въпрос, но за 300лв никой няма да се вдигне според мен. Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен случай миналото лято с един друг "колега", пак с еконт и наложен платеж на долу горе същата стойност. Тогава пратката престоя 3-4 месеца в София и аз поисках връщане след като ми се обадиха от еконт и ми обясниха че до 7дни не пусна заявление ще я унищожат. Явно подобни случаи са зачестили и са намалили срока. Не виждам куриерите какво са виновни, все пак не са склад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то във всеки форум си има една тема "Некоректни търговци" или "Измамници" и такива разни, като там се описва колкото се може повече информация относно некоректните търговци, защото в край на сметка в интернет най-лесното е да приемеш нова самоличност. Даже се чудя до сега как не са се случвали такива работи тук и сега за първи път става дума за подобно нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се е случвало досега в тоя форум защото всички търговци тук са супер коректни момчета и не е имало прецакани, а само доволни, но явно има кофти пичове като тоя и колкото и да са малко ги има, и може да е късно но е време да се пусне такава тема с напълно подробна информация за некоректния колега-телефони, адреси, имена и с какво е измамил някой, за да няма други пострадали :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...