Jump to content
Трънчо

Какъв двигател?

Recommended Posts

Здравейте форумци! Нов съм в тук и ще ме извините за некомпетентноста. Интересувам се от Сивик много отдавна (година поне), прегледал съм 10000 обяви но все още не ми е ясно... Искам мнение от вас, тей като вярвам че едва ли има някой които да разбира повече от вас на тема Хонда и вярвам че ще изкажете компетентни мнения. Та,въпроса е.. Взех че посъбрах малко пари и съм се ориентирал към Сивик 5та генерация 4 врати. Търся двигател които е най-рентабилен от към съотношение вървеж/горене. И все пак да не е най-нисък клас.. Помагайте ако можете с варианти. Цената да не е повее от 5 000-5 500 лв. Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом търсиш икономичност 1.5 90к.с. Ако искаш да върви повечко ,но ще харчи повече 1.6 малкия втек 125 к.с

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и добре дошъл. За тоя модел има три двигателя 1.5 с двигател Д15Б2 (90к.с.), 1.6 с двигател D16Z6 (125к.с.) и пак 1.6 но с B16A2 (160к.с). Това което търсиш е D16Z6 само че сравнително рядко се намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата това е автомобила 1.6 втек 125к.с. (Д16з6) Скоро гледах един такъв Сивик 5та седан Д16з6 в един автосалон в Пловдив на пещерско...успех с покупката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гори до 7-8 на 100 не е проблем. Този малък витек колко нагорява? (знам че в нета има информация, но тя е "заводска" и много относителна.искам мененя от хора с такива коли)

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ако целиш 7/100 градско със седан, нямаш шанс за успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз мога да докарам 7 извънградско,но нямам нерви да карам с 80 на 5та.Иначе и аз бих се спрял на мотора със 125к.с ако търсех икономичност/вървене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

muredra, твоята не е ли 2.3? Аз все пак гледам по-скромен модел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземай си малкия втек и си гледай кефа.1 литър +/- няма да ти напълни джоба или хладилника.Разход от порядъка на 6-6.30 извън града и 8-8.30 градско при нормално каране мисля че те устройва перфектно.По темата едва ли има какво повече да се каже.Успех и дано скоро те видим в темата "Кой какво кара + СНИМКА".:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няма какво повече да желая. +/- 1 литър няма да е от значение наистина но искам все пак да питам, за да не се мятам на сляпо :) Благодаря на всички за мненията. Ще търся D16Z6 и се надявам скоро да мога да се похваля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз имам втек и разхода му е около 6.5 извън града подръжката му не е по различна от по малките двигатели а и разхода му да е с литър повече,но определено си струва разликата обаче данъка е доста по голям така,че имай го предвид ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, карам малкия Витек, веднага казвам че си заслужава и че разхода му не е никак голям. Намериш ли такъв в състояние което те задоволява го взимай. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземай си малкия втек и си гледай кефа.1 литър +/- няма да ти напълни джоба или хладилника.Разход от порядъка на 6-6.30 извън града и 8-8.30 градско при нормално каране мисля че те устройва перфектно.По темата едва ли има какво повече да се каже.Успех и дано скоро те видим в темата "Кой какво кара + СНИМКА".:unsure:

:D малкия ВТЕК ако гори 8-8.30 градско ще си отрежа ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам 1,6 Vtec 125 к.с. От близо година карам на газ (газов инжекцион). Разход на газ градско в София в пик час 11-12, извън градско 9-9,5. Карам доста бързо. Ако се кара по умерено разхода би бил доста по-различен, но нямам нерви за това. Като карах на бензин разхода ми беше съответно 9,5-11 и 7-8. Давам ти минимум и максимум на засичанията ми. Колата е доста динамична. Имай предвид, че данъкът е около 140-150 лева/година. Дано тази информация ти е полезна при избора на модел от любимата ни марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземай си малкия втек и си гледай кефа.1 литър +/- няма да ти напълни джоба или хладилника.Разход от порядъка на 6-6.30 извън града и 8-8.30 градско при нормално каране мисля че те устройва перфектно.По темата едва ли има какво повече да се каже.Успех и дано скоро те видим в темата "Кой какво кара + СНИМКА".;)

;) малкия ВТЕК ако гори 8-8.30 градско ще си отрежа ...
Направо режи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е за Сивик 5-та генерация мисля че най доволен ще си от 1.6 Vtec 125к.с. Идеален баланс между мощност иразход на гориво.Имах такава с четири врати и клима и бях изключително приятно изненадан от държанието във и извън града.Успех! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да си кажа ...... с D16Y8 съм колата е перфектна :) разход не гледам така че ..... немога да кажа колко харчи но иначе върви доста прилично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...