Jump to content
meto'o

Пререгистрация

Recommended Posts

Здравйте колеги първо да се похваля, че в гаража пристиха 2-ра хонда :lol: В сряда с братми отиваме да докараме един англииски сивик голяма красавица е. Но ще се похваля със снимки когато доиде и всичко е наред. Сега на въпроса колата ще доиде с реистраця от Русе и братми иска да си я пререгистрира с софийска регистрация. Та Когато отиде в КАТ какви документи ще са му нужни и колата ще трябва ли да се прекара през каналите пак, или само ще му набият новите номера и гас :) Поздрави и благодаря предварително на отзовалите се ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Нотариален договор за покупко-продажба, големия и малкия талон на колата, гражданска отговорност и лична карта на новия собственик (и той самият де).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с гражданската отговорност как стои въпроса? Като се сменя собственика трябва по някакъв начин и гражданската да се прехвърли? Какво се прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с гражданската отговорност как стои въпроса? Като се сменя собственика трябва по някакъв начин и гражданската да се прехвърли? Какво се прави?

Издава се анекс, с който я ползва новия собственик, но с някои застрахователи е ходене по мъките и е за предпочитане направо нова... Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията с документите, но някои да каже дали ще се редиме пак на каналите и другите такива прегледи за да знаеме колко човека да ходиме. Щото ако е само бумащината няма смисъл 2-ма да ходят сам ще се оправи братокът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам можеш да се оправип, няма никакви опашки, когато и да отидеш. Колата трябва да мине през канал да и сравнат шаси и двигател. За около час-час и половина ще си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдивския кат става много бавно има опашки и голямо чакане за другаде незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се минава през канал...ако колата е регистрирана в БГ. Ако не искаш да сменяш номерата, отиваш в КАТ, с талона ( малък + голям ), гражданска, технически и договор + собственика...давате всички бомаги на симпатичното момиче зад стъклото и тя казва подпишете се тук, тук и тук...после чакатe 546385738539 часа за новия талон и чау бау ( след подписа стария собсвеник не чака вече ) :)Aко е с Русенска регистрация и искате да я направите със Софийски, тогава имате канал...но коли сега няма и ще ви отнеме максимум 3 часа :)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте колеги първо да се похваля, че в гаража пристиха 2-ра хонда :) В сряда с братми отиваме да докараме един англииски сивик голяма красавица е. Но ще се похваля със снимки когато доиде и всичко е наред. Сега на въпроса колата ще доиде с реистраця от Русе и братми иска да си я пререгистрира с софийска регистрация. Та Когато отиде в КАТ какви документи ще са му нужни и колата ще трябва ли да се прекара през каналите пак, или само ще му набият новите номера и гас :) Поздрави и благодаря предварително на отзовалите се :)

Мето званни ми ако искаш да ти обясня някой неща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Габрово нещата са така: Голям талон, малък талон, договор за покупко-продажба, лична карта. В Кат - 9лв, някаква такса на гише, 52лв такса в клона на банката в Кат. Не съм минавал на канал, само при пича, дето слага номерата. Към застраховката - анекс(както каза колегата), който за ДЗИ е безплатен и 1лв за зелената карта към застраховката(имаше си я и викам да си я ползвам и нея). Не е много голяма цифрата, успех и честито ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само да добавя към всичко написано преди мен, ако има каско автомобила трябва също да си го презавериш на новият собственик.п.с. Честито за колата и безаварийно шофиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря момчета стана ми ясно какво трябва да стане. Сега остава да вляза в битка със симпатичните служители на КАТ :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изпитах цялата процерура на гърба си. Със сигурност по-голямата част от вас знаят, но следващите няколко реда ще ги напиша за тези, които нямат опит (както аз до днес). Става дума за прехвърляне на автомобил регистриран вече в България, но в друго населено място.1. Прехвърлянето на нотариус. Преди да се явите пред самия нотариус трябва да си набавите удостоверение за застрахователна стойност, на база на чиято стойност ще се извърши самото прехвърляне. В рекламата на един нотариат пишеше, че оценител може да го издаде на място при тях, но на местата, където се обадих не предлагаха подобна услуга. Същото си извадих в Алианц на Плиска за 12лв.Като че ли нотариалните такси навсякъде са различни според индивидуалните таблици на нотариусите и варират според изповяданата стойност на автомобила. Необходими документи:- малък и голям регистрационен талон (или единственото копие, ако е от старите талони)- гражданска отговорност за настоящата година- квитанция за платен пътен данък- личните карти на двете страни- две приложени декларации от страна на продавача - за семейното му положение и такава, в която потвърждава, че няма дългове и заемиПри нотариуса се налага да се плати такса местен данък (в София е 2,5% от изповяданата стойност). Пазете тази квитанция, защото ще ви е необходима в т.3. 2. КАТ. Нареждате се на портала, който води към халетата за каналите. От бялата будка ви дават номерче за кой канал да се редите. Попълвате декларация и влизате в постройката в дясно под входната козирка. Необходими документи:- договор за покупко-продажба - оригинал и копие за тях- малък и голям регистрационен талон (или единственото копие) Сбогувайте се с тях :)- лична карта- гражданска отговорност- попълнената преди малко декларация- бележката за платен пътен данък (за тук не съм сигурен дали я искаха пак, но така или иначе си я носите с вас)В същата постройка плащате такса на касата (към 9лв беше). Като ви кажат, че сте привършили ще ви дадат едно талонче, с което ще се явите на клона на банката, и ще ви изискат такса (50лв в моя случай). Но това е след канала. Отивате пред канала, за който чакате. От там ще ви извикат да влезете вътре. Проверка на номер на двигател и шаси и излизате. Паркирате колата на изхода на канала. Откачате си двата номера. За задния ще ви е нужна помощта на монтажник, който да разпробие нита му. Взимате си номерата под мишница и отивате в залата непосредствено до канал 10. Там плащате такса и чакате да ви извикат по уредбата. Честито - имате си нов комплект талони. С големия талон отивате в халето малко по на изток, където ви монтират номерата. 3. Данъчните в общината. Там целта е да декларирате придобиването на лек автомобил и съответно, че дължите налози за него. Необходими документи:- попълнената молба-декларация (взима се на място)- копие от новия голям талон- копие от договора за покупко-продажба- копие от платен данък за общината (онези 2,5%)- евентуално ако вече е платен пътния данък за настоящата година, за да покажете, че трябва да платите чак догодина отновоСлед като ви заведат автомобила можете да си платите пътния му данък (ако не е бил платен вече).Не забравяйте да декларирате смяната на собствеността пред застрахователите в едноседмичен срок за да получите необходимите добавъци към полиците ви.Надявам се да не съм написал нещо погрешно и да подведа някой. Можете да прочетете следния линк, който ми беше от голяма полза в подготовката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХОНДА Z много си прав, точно това е процедурата и данака е задалжителен онези каки на гишетата го искат,така е в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф тези редове ми напомниха колко адски много мразя (да ходя в) КАТ - София... За колко време се минава тези дни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам други въпроси. Как стои въпроса по регистрацията ако колата да кажем се купува на място в София (минаването при нотариуса) а после колата трябва да се пререгистрира в друг град за смяна на номерата по местоживеене. Също така искам да знам прехвърлянето на застраховките: гражданска и каско. Може ли това да се извърши преди пререгистрацията, тъй като тя ще стане в друг град след определен период. Айде гражданската както и да е ама за каското съм по заинтересован. Как става прехвърлянето на каското?Ще съм благодарен за отговори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф тези редове ми напомниха колко адски много мразя (да ходя в) КАТ - София... За колко време се минава тези дни?

Почти няма опашки за 2ч. се минава ако всичко е наред (документално) 2 коли сьм регистрирал т.г. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам други въпроси. Как стои въпроса по регистрацията ако колата да кажем се купува на място в София (минаването при нотариуса) а после колата трябва да се пререгистрира в друг град за смяна на номерата по местоживеене. Също така искам да знам прехвърлянето на застраховките: гражданска и каско. Може ли това да се извърши преди пререгистрацията, тъй като тя ще стане в друг град след определен период. Айде гражданската както и да е ама за каското съм по заинтересован. Как става прехвърлянето на каското?Ще съм благодарен за отговори!

Трябва 1 да е на името на новия собственик и тогава се прехварлят каското и Г.О.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам други въпроси. Как стои въпроса по регистрацията ако колата да кажем се купува на място в София (минаването при нотариуса) а после колата трябва да се пререгистрира в друг град за смяна на номерата по местоживеене.

Също така искам да знам прехвърлянето на застраховките: гражданска и каско. Може ли това да се извърши преди пререгистрацията, тъй като тя ще стане в друг град след определен период. Айде гражданската както и да е ама за каското съм по заинтересован. Как става прехвърлянето на каското?

 

Ще съм благодарен за отговори!

1. Отивате при нотариус и вече си имаш договор за покупко продажба. Независимо в кой град е подписан си важи навсякъде.

2. Трябват лична карта, новия талон на автомобила и застрахователната полица/и. Става в който и да е офис, на същата ЗК, с която са сключени. Издава се по един добавък на полица с имената на новия собственик, както и стария и нов номер на автомобила. Добавъка към ГО го носите с вас, неразделно от заварената полица. До колкото съм информиран това трябва да стане до една седмица след пререгистрацията в КАТ, но за по-сигурно не чакайте последния момент.

 

П.П. КАТ ми отне два часа и още половин час в общината после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах каското може ли да се прехвърли преди да се пререгистрира в кат и данъчното? Тоя едноседмичен срок само за гражданската ли важи или и за каското?Същия срок може ли да се удължи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може преди да си минал на Кат да си смениш талона. След това отиваш при застрахователя и ти пише нови полици на твое име, съответно си прави копие от новия голям талон. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в града на продавача ли трябва да стане или може да стане и в друг град при друг представител на застрахователя и трябва ли да присъства и продавача?Извинявам се за може би рофанските въпроси ама това е нещо непознато за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Това е движима собственост и може да минете пред нотариус където и да било, а застрахователната оценка също може да я направите при произволен застрохователен агент/брокер. А продавача трябва да си извади застрахователната оценка, както и да присъства при нотарисуа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва документацята е голямо мазало, не съм сигура за другото, но поне в КАТ за момента е спокойно при нас пререгистрацята с канали и секви там филми стана за час и нещо :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последен тъп въпрос: Кога приключват отношенията между продавача и купувача: след нотариуса ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте наред с парите - да, след нотариуса. Продавачът има своето копие от договора, с което да отпише колата си от общината, а купувачът - своето, с което ще я заведе в КАТ и общината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...